RE: Вашиот прв пост на РР... (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Статистика на РР



Порака


elenak -> RE: Вашиот прв пост на РР... (15.1.2013 22:58:39)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


Мислам дека ова е мојот прв пост [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]. Ама не се зачленив на РР за ова да го пишам, се зачленив два дена предходно барајќи нешто во проблеми со забременувањето.


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

„Мое тело, моја одлука! Држи ги законите надвор од моето тело!“

Ова е моето мислење на оваа тема. Таа одлука треба да ја донесе сама жената без никакви притисоци..особено не под притисок на државата и законите..




[sm=smiley36.gif] Прво па остро! [sm=bravo.gif] [sm=smiley36.gif]




elenak -> RE: Вашиот прв пост на РР... (15.1.2013 23:03:57)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

mamicki dali znaete otprilika kolku ml mleko treba da pie bebe od 2 meseci?


По се изгледа ова е мојот прв пост :)) 17.11.2010
Член сум од Април 2010 ама тогаш дури сум пишала.

Кикичке абе ти како што си зборлеста многу време ти требало да зуцнеш[sm=smiley36.gif]

А кој беше првиот член што ви реплицираше или ви помогна/одговори на прашање? Кај мене мислам дека беше Луци [sm=bravo.gif]




kikicka -> RE: Вашиот прв пост на РР... (15.1.2013 23:13:06)

Е сега еленак па и ти , кај првиот пост го најдов па и кој ми одговорил[sm=smiley36.gif] Арх диз мислам па Пепелашка тука некаде ни се децата па затоа изгледа. А за зборувањето... изгледа време ми требаше да се опуштам [sm=smiley36.gif] ама пак кога ке се опуштам тешко на тие околу мене [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

mamicki dali znaete otprilika kolku ml mleko treba da pie bebe od 2 meseci?


По се изгледа ова е мојот прв пост :)) 17.11.2010
Член сум од Април 2010 ама тогаш дури сум пишала.

Кикичке абе ти како што си зборлеста многу време ти требало да зуцнеш[sm=smiley36.gif]

А кој беше првиот член што ви реплицираше или ви помогна/одговори на прашање? Кај мене мислам дека беше Луци [sm=bravo.gif]





Палешка РР -> RE: Вашиот прв пост на РР... (15.1.2013 23:17:05)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Добра вечер.
Се радувам што ја пронајдов Рингераја и на македонски јазик.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Имам едно дете од тринаесет години и веќе трет месец ММ и јас се обидуваме да забремениме.
Се надевам на позитивен исход.
Ве поздравувам сите[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]



Ете го и мојот прв пост [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




cevlice -> RE: Вашиот прв пост на РР... (10.2.2013 14:02:21)

Знам дека бев во потрага по информации околу бременоста, и многу се израдував сто ве најдов беше 10 072009




Felly RR -> RE: Вашиот прв пост на РР... (12.6.2013 13:01:53)

Беше нешто на кравјо млеко, или за дохранување. И се сеќавам дека Палешка беше прва што ми одговори и ми посака добредојде.




temjanuska75 -> RE: Вашиот прв пост на РР... (12.6.2013 13:10:44)

Го најдов 14.10.2010 г, нешто за царски рез и ИВФ.




mommy_angels RR -> RE: Вашиот прв пост на РР... (17.9.2013 12:55:49)

еве го мојот ,за тоа што најмногу ме боли [sm=smiley19.gif]
Јас сум новичка на форумов,ама за жал со гооолемо инф искуство,па еве иако постојано велам не зборувам за ова повеќе,секогаш кога ќе прочитам ваков пост сакам да кажам како поминав јас.Осум години стерилитет,терапии,инсаминизации и на крај едно инф кое заврши со близначка бременост.И сега тука некој би рекол happy end ама заблуда.Во 26 недела добив конракции и се породив ,така да знаете како заврши тоа.Да не даде Горниов на никој вакво нешто ама ете нашата среќа беше таква.Тоа е нешто кое треба да се ПРЕЖИВЕЕ и после подолг периот научивме како да продолжиме понатаму.Прво не бев свесна што всушност ми се случи,па период на негирање,па мразење и немање верба во ништо и на крај прифаќање на реалноста.Е откако тоа се случи јас си викам бев во период на детоксикација.После години и години терапии јас одлучив да паузирам.Тука завршува темниот дел од мојата приказна и следува убавиот кој сакав да го прочиташ Скопјанче ти и другите што се во ситуација како тебе.Шест месеци се немав испиено ниту аналгин ,а не па нешто друго.Бидејќи знаете дека инф кошта многу,бевме прилично исцедени,ама ние решивме последните пари од заштедата да ги дадеме за одмор и отидовме на море.Верувале или не отаму се вратив бремена,истерав прекрасна бременост и еве сега сум мајка на најслаткото девојче user posted image ,принцезичката моја.Мојава приказна ниту е измислена ,ниту нешто додадов,само сакав да ви кажам се се случува кога најмалку очекуваш и верувајте дека вашите мали сонценца ве чекаат.





deluxe -> RE: Вашиот прв пост на РР... (17.9.2013 13:15:29)

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

jas sup protiv toa. prirodniot pat, luge e priroden veruvajte!!jas po priroden pat super si pominav,i gorda sum na toa!








Е ова е мојот прв пост,во врска со царски рез,и јас сум си пишала мое искуство [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] напишан на 10.3 2010




caciana -> RE: Вашиот прв пост на РР... (27.11.2014 8:09:26)

Ne mozam da go pronajdam,ama znam deka bese vo juni 2013[sm=jezicek.gif]




scared RR -> RE: Вашиот прв пост на РР... (29.11.2014 0:35:41)

мојот прв пост беше во врска со хистероскопијата, барав совети и препораки каде да ја правам..




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]