RE: Прочистувач на водухот (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Техника



Порака


Natuska85 -> RE: Прочистувач на водухот (5.10.2011 13:58:22)

Луци супер е посебно овој период кога се затнати децава,ставаш внатре морска сол и фураш[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Luci -> RE: Прочистувач на водухот (5.10.2011 14:27:05)

Малово е затнато и ми кашла и највеќе ради него го порачав, а кажи ми колку вода се става отприлика во него и колку морска сол да сум спремна за утре[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




AnnaMolly RR -> RE: Прочистувач на водухот (5.10.2011 14:47:12)

Женски, а колку пари е тој прочистувач?




temjana -> RE: Прочистувач на водухот (5.10.2011 15:12:51)

мислам дека беше околу 2700денари, пред една година го земавме и не сум сигурна но до 3000 беше во секој случај. Наташка како бе сол да ставаш ја за ова прв пат слушам? Мислам кога сум затната обично ставам од капките што ги купувам за инхалација специјални, ама за морска сол????




Luci -> RE: Прочистувач на водухот (5.10.2011 15:47:16)

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Женски, а колку пари е тој прочистувач?

2.390 денари е




kikicka -> RE: Прочистувач на водухот (8.10.2011 13:46:55)

ako mu se zatnuva noseto na bebeto kupete od onie aromite eukaliptis mng e ubavo bebeto si dise bez problem navecer dodeka spie




mamicka_26 -> RE: Прочистувач на водухот (10.10.2011 0:10:14)

kikicka а кај ги има тие аромите да си купам?




kikicka -> RE: Прочистувач на водухот (10.10.2011 10:16:01)

ouunezz za vo mk jas ovde gi kupiv od market sigurno gi ima vo ramstor ako si od sk ili vo apteka ovde gi ima i vo apteka [sm=smiley13.gif],isto mozes da probash i so tecnos za inhalacija sto e i toa deluva.




Elce -> RE: Прочистувач на водухот (17.10.2011 21:20:18)

Натушке85 сакам да те прашам за прочистувачот на воздух од Дормео дали ја троши водата?Дали го навлажнува воздухот? Се јавив во Дормео, за да ни објаснат каков е и како се користи. Тие велат дека не ја троши водата што се става внатре, туку дека таа служи само како филтер низ кој проаѓа воздухот. Ако е така, тогаш јас се прашувам како ќе го навлажнува воздухот?




mamicka_26 -> RE: Прочистувач на водухот (17.10.2011 21:55:35)

Elce ние пред недела дена го купивме навлажнувачот на Дормео,и кога отидовме да го купиме таа ни објасни дека собирало околу 300 мл вода и дека се дотурало вода на недела дена дека не ја троши и сл. Ништо од тоа нема врска,прво прочистувачот собира 1,7 литри вода (ние му ставаме околу литар и несто) и за два дена ја троши водата, го дополнуваме,што значи дека го влажни воздухот чим толку брзо ја троши водата а го пустаме само навечер и тоа не на нај јако.Иначе во глобала многу е добар ние сме задоволни.




lilicka -> RE: Прочистувач на водухот (17.10.2011 22:11:47)

Освен на Дормео некој друг прочистувач да ми препорачате?????




Natuska85 -> RE: Прочистувач на водухот (17.10.2011 22:57:56)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Elce

Натушке85 сакам да те прашам за прочистувачот на воздух од Дормео дали ја троши водата?Дали го навлажнува воздухот? Се јавив во Дормео, за да ни објаснат каков е и како се користи. Тие велат дека не ја троши водата што се става внатре, туку дека таа служи само како филтер низ кој проаѓа воздухот. Ако е така, тогаш јас се прашувам како ќе го навлажнува воздухот?


Елче еве да ти одговорам,да ја троши водата, е сега зависи колку го работиш,ние обично навечер го пуштаме и маж ми ја менува негде на недела време.Значи не е прочистувач,ама го навлажнува и освежува воздухот.Ние сме презадоволни.

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Освен на Дормео некој друг прочистувач да ми препорачате?????


Лиличка дормеото не е прочистувач,само го навлажнува и освежува воздухот.Ние сакавме прочистувач да земеме ама многу се скапи.Многу го фалат на Цептер,негде околу 500 евра е мислам.




Elce -> RE: Прочистувач на водухот (19.10.2011 11:43:11)

Ти Благодарам Натушка85.




temjana -> RE: Прочистувач на водухот (19.10.2011 12:32:11)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Elce

Натушке85 сакам да те прашам за прочистувачот на воздух од Дормео дали ја троши водата?Дали го навлажнува воздухот? Се јавив во Дормео, за да ни објаснат каков е и како се користи. Тие велат дека не ја троши водата што се става внатре, туку дека таа служи само како филтер низ кој проаѓа воздухот. Ако е така, тогаш јас се прашувам како ќе го навлажнува воздухот?


Елче еве да ти одговорам,да ја троши водата, е сега зависи колку го работиш,ние обично навечер го пуштаме и маж ми ја менува негде на недела време.Значи не е прочистувач,ама го навлажнува и освежува воздухот.Ние сме презадоволни.

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Освен на Дормео некој друг прочистувач да ми препорачате?????


Лиличка дормеото не е прочистувач,само го навлажнува и освежува воздухот.Ние сакавме прочистувач да земеме ама многу се скапи.Многу го фалат на Цептер,негде околу 500 евра е мислам.


Мене дормеото ми е уклучено постојано и водата ја менувам секој ден така и во упатството си пишува бидејќи после еден ден користење, таа вода што останува е кафена. Вие сте повеќето со бебиња и во просториите не ви се пуши, меѓутоа кај мене дома кога ќе се соберат гости е вистинска димница, така да дормеото одлично ми го чисти и освежува воздухот. А некаде и пред тоа споменав мене главоболките ми исчезнаа целосно од кога го имаме јонизаторот Дормео.




Beatris -> RE: Прочистувач на водухот (19.10.2011 22:49:27)

Натушке и јас го имам овој на дормео, како ставаш сол, колку? Смее ли воопшто да се става?




lino12 -> RE: Прочистувач на водухот (17.12.2011 17:55:18)

Здраво, ако сакате да купите нешто од некоја онлајн продавница, а таа не врши достава во Македонија , можете да се регистрирате на Viaddress.com, каде што довивате американска адреса на која што ќе пристигнат вашите пратки, а потоа од таму преку брза пошта можете да си ја земете пратката




Olivia -> RE: Прочистувач на водухот (18.12.2011 22:10:00)

Jas go imam Therapy Air od Zepter i pre pre mnogu sum zadovolna, gi procistuva site bakterii i virusi koi gi ima vo vozduhot,vredi za site pari, momentalno i go pozajmiv na komsikata da go koristi za maliot bebus kaj sto spie da mu go procistuva vozduhot bidejki se soocuvame site od momentalnata nepogodba so zagadeniot vozduh, koj go ima kupil zdravje.




Тања РР -> RE: Прочистувач на водухот (18.12.2011 22:57:25)

Me замисливте со тој Дормео освежувачот на воздух. Ќе си го порачам и јас деновиве изгледа.




Andriance -> RE: Прочистувач на водухот (20.3.2012 22:34:49)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Me замисливте со тој Дормео освежувачот на воздух. Ќе си го порачам и јас деновиве изгледа.


Ako uste ne si go poracala..eve denes vidov na promocija e ...2150...ja da go naracam za mladenci a??




Natuska85 -> RE: Прочистувач на воздухот (20.3.2012 22:42:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Натушке и јас го имам овој на дормео, како ставаш сол, колку? Смее ли воопшто да се става?


Сеа дури го гледам ова.[sm=smiley1.gif].На почеток ставав сол додека не го зарибам цел[sm=smiley36.gif] и мм два дена да треба да го чисти со оцет,вода,и што уште не...Сега не го пуштаме деновиве,ама додека работеше парното стававме и по неколку капки за инхалација еднаш во неделата.




Luci -> RE: Прочистувач на воздухот (21.3.2012 8:49:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR



Сега не го пуштаме деновиве,ама додека работеше парното стававме и по неколку капки за инхалација еднаш во неделата.

Какви капки за инхалација Натушка? Физиолошки раствор или нешто друго?




Natuska85 -> RE: Прочистувач на воздухот (21.3.2012 9:55:35)

Да ти кажам луци не ми текнува на со фирма се,ќе видам до вечер дома па ќе ти пишам,ама од зегин ги купив баш буквално побарав какпи за инфалација со еукалиптус.Супер работа вршат за ако е затнато [sm=duda.gif], навечер му го ставав до креветчето и супер се инфалираше.




Beatris -> RE: Прочистувач на воздухот (21.3.2012 9:59:45)

Да бе ни кажа тука сол да бутнеме, сеа никој жив тоа не може да го исчисти [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] А она фино лепо капки си ставала, ц ц ц




Lady_D -> RE: Прочистувач на воздухот (10.10.2013 13:40:45)

Ајде да ве прашам вас рингерајки гледам сте пишувале од поодамна, па да ја обновам темата,сакам да купам јонизатор и навлажнувач, зашто се грееме на парно и каидае ке го пуштиме ако повеке залади...Па што ми препорачувате???




LoveableMe RR -> RE: Прочистувач на воздухот (23.9.2014 13:14:50)

Dormeo, прочистувач на воздух дефинитивно е мојот избор, прекрасен е, досега го користиме неколку години презадоволни сме и навистина има ефект, онака чувствувате свежина после одреден период на работење. Има и арома се става во водата ако сакате и мирис, а има и светло за романтика[sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>