RE: Пушење (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Семејно здравје



Порака


scared RR -> RE: Пушење (24.11.2014 20:43:20)

Не сум пушач и искрено многу ми сметаат цигарите, кога се запознавме со мм он беше пушач и ужасно ми пречеше, потоа наеднап престана како и јас се чудам, ваљда јака воља , и еве веќе 3 ипол години како не пуши. Мислам кога он ги остави цигарите секој што сака може...




blond -> RE: Пушење (25.11.2014 11:47:53)

Koga ostanav bremena so sinko gi ostaviv cigarite i ne pusev nekade dodeka napolni godinka. Posle pak propusiv. Pusev do narednata bremenost. Izmegu imav fazi na namaluvanje ama nikogas ne gi otkazav dodeka ne vidov [sm=modricrtici.gif]. Posle neuspesnata bremenost odma istiot den si gi zapocnav pak da gi curam. I pak dodeka ne doznav deka sum bremena. Se nadeva veke nikogas nema da gi propusam. Zadovolstvo mi pravea, mi fali na momenti onaka cigara, ama koga ke dojde mm i ke zamirisa na cigar auuuu, odma mi se gadi. Jas ne znaev da ispusam primer 2-3-4 cigari vo denot, samo so kafe, jas ili pusam kako turcin ili ic ne pusam.
Mm nema jaka volja da gi otkaze, ama zatoa mnogu gi namali, po 4-5 cigari na den.




caciana -> RE: Пушење (25.11.2014 11:58:23)

Jas ne znam kako e toa da pusis 2-3 cigari na den. Denes mi stasa elektronskata cigara i sea da vidam dali ke gi otkazam cigarive... Za sega e ok onaka bas kako cigara... malku po slaba ama e vo red . Ke ve izvestam sto sum napravila , gi odkazav ili dzabe frleni pari [sm=smiley36.gif]




blond -> RE: Пушење (25.11.2014 12:22:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Jas ne znam kako e toa da pusis 2-3 cigari na den. Denes mi stasa elektronskata cigara i sea da vidam dali ke gi otkazam cigarive... Za sega e ok onaka bas kako cigara... malku po slaba ama e vo red . Ke ve izvestam sto sum napravila , gi odkazav ili dzabe frleni pari [sm=smiley36.gif]

Ajde frlaj toa gjubre [sm=bravo.gif] otkako prestanav da pusham na site soveti im delam [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] a koga mene porano nekoj ke mi podelese im kauzvav samo da si ja gledaat nivnata rabota [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




caciana -> RE: Пушење (25.11.2014 12:26:16)

I jas bev takva ..ama sega preku glava mi dojdoja. Kaj da se ispulis jas so cigara sum (na site sliki cigarata e tuka nekade) [sm=hudicek1.gif].
Fala na podrskata [sm=smiley1.gif] [sm=zz_inlove.gif]




caciana -> RE: Пушење (1.12.2014 20:29:00)

I posle neuspesniot obid za odkazuvanje na cigarite se vrakam na temava hahah. Kupiv elektronska cigara i uspeav da gi namalam cigarite ... no ne i da gi odkazam [sm=smiley13.gif]. Izgleda seuste ne sum resena da gi frlam na strana... pa taka da jas ke prodolzam da si pusam vo kombinacija so elektronskata cigara [sm=jezicek.gif]




sonc90 -> RE: Пушење (27.12.2014 16:21:18)

bev pusac,za golema zal pusev dodeka bev trudna-"mojata cvrsta volja" no otkako se porodiv 1 nemam zapaleno...i da ne drdoram predvreme ama mislam deka nema da zapalam pak...uzasno mi smetaat sega i mi se gadi od mirisot na vozduhot i mirisot na pepeljarata(kaj mene pusat i mm i svekor mi i sveki)...za rizici po zdravjeto nz ama "rizici" po novcanikot e i te kako imam da kazuvam...sega imam cela 1000 na raspolaganje i so nea na kerka mi i kupuvam se sto mi treba dodeka ako pusev nemase da kupuvam bas se sto ke mi tekne...ne velam ne,ne se 1000 den mn pari ama pa mesto za cigari sega rado bi gi dala za bilo sto a posebno za kerka mi...




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]