RE: Полот на бебето (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


gina -> RE: Полот на бебето (10.2.2015 16:00:40)

Bebuska na mama pa mozno e mene vo 11 nedela mi kazaa sto e pa posle vo 12 koga bev kaj drug dr. mi rece rano e za eden meces ce se vidi i posle narednata kontrola druga doktorka mi potvrdi deka e masko




Felly RR -> RE: Полот на бебето (27.3.2015 19:09:23)

И потврдено [sm=modricrtici.gif] И се исполни на М желбата за братче [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
И во 12 недела докторката ми го кажа полот, ама некако мн рано ми беше, па чекав потврда во 17 н.




Ilina87 -> RE: Полот на бебето (27.3.2015 19:34:33)

Супер Фели, ќе си има ќерка ти братче. Убаво е кога ќе се погоди второто од различен пол, макар што најбитно е да здрави и живи.




Sekercinja -> RE: Полот на бебето (17.4.2015 8:51:53)

Zdravo na site mamicki.. Jas sum nova na forumot iako so godini ve sledam. Jas sum [sm=nosecka.gif] so vtoro. Prvoto mi e [sm=modricrtici.gif] 4 godini. Do sega bebceto na dva pati bese so skrsteni nodzinja i ne mozevme da vidime dali e [sm=modricrtici.gif] ili [sm=rozacrtici.gif]. Za 10 dena ke odam na 4D pa mozi togas ke vidime sto e. Pozzz




Melanija RR -> RE: Полот на бебето (17.4.2015 13:22:36)

Sekercinja добре дојде на Рингераја [sm=bravo.gif]

Која недела си?Можеш да го напишеш терминот за породување ТУКА




LoveableMe RR -> RE: Полот на бебето (23.12.2015 15:09:55)


ИЗВОРНА ПОРАКА: SOLE

Здраво мешковци........... видовме дека бебињата ке бидат машки......


Реков јас ќе бараме невести во соседството[sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif],...честитки СОЛЕ, со лесно, види со битолчанка82 или некоја друга што има женски да се сосватите инаку тешка работа со невести [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]

Чекаме и другите да пишете за полот на бебињата[sm=smiley20.gif][sm=smiley2.gif]




bitolcanka82 -> RE: Полот на бебето (23.12.2015 15:48:34)

Sole ima edna devojka kaj mene..hahaha




angelce83 -> RE: Полот на бебето (22.2.2016 13:46:48)

Рингерајки, дали може преку желба и избор за некој одреден тип на храна да се знае дали е машко или женско. Значи бремена сум 7недела и имам неворојатна желба за благо, само тоа ми се јаде..
Ве молам ваши искуства [sm=smiley1.gif] Позз до сите[sm=smiley1.gif]




scared RR -> RE: Полот на бебето (22.2.2016 14:11:01)

Докторот рече дека можеби е машко, ама може и од папочната да делува така [sm=smiley36.gif] Мене ми е сеедно да ми е здраво право само сакам, а мм е повеќе по девојче ептен му е мерак. Што ни дал господ тоа вечно сме му благодарни за овој дар.




SOLE -> RE: Полот на бебето (22.2.2016 17:15:57)

Skared RR, и кај мене прво рече дека мисли дека се машки но после на следната контрола со сигурност потврди [sm=smiley36.gif], само нека се здрави и прави, душички се какви и да се [sm=smiley1.gif],

Angelce 83, не верувам дека по желбата за храна би се препознало какво ке биде бебето, некои трудници има апетит, некои воопшто немаат, некојиповракаат некои не значи тоа е индивидуално, дури може една иста трудница во две бремености да и биде различно а сепак полот на бебето ист, ајде уживај во бременоста па можеби на првиот скрининг ке ти кажат какво е [sm=bravo.gif]





lukajana RR -> RE: Полот на бебето (22.2.2016 18:43:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: angelce83

Рингерајки, дали може преку желба и избор за некој одреден тип на храна да се знае дали е машко или женско. Значи бремена сум 7недела и имам неворојатна желба за благо, само тоа ми се јаде..
Ве молам ваши искуства [sm=smiley1.gif] Позз до сите[sm=smiley1.gif]



Ѕирни Тука има дискутирано за храната и полот на бебето.
Битно да е живо и здраво ,полот ич не е битен .
Дете е дете неважно дали е машко или женско




princessa -> RE: Полот на бебето (3.5.2016 16:29:20)

Еве на мене веќе по втор пат докторот ми потврди дека е девојче. Јас си знаев, имав претчуство и ми се исполни желбата[sm=bravo.gif]




angelce83 -> RE: Полот на бебето (10.5.2016 10:55:33)

Ringerajkiii eve me i mene, moeto bebce e ZENSKO[sm=smiley1.gif][sm=smiley36.gif] Na prviot skrining vo 13 nedela mi rekoa zensko no ne so sigurnost, sega vo 17 ned maticniot mi kaza pak zensko, zdravje boze se nadevam taka do kraj[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Neurotoxin RR -> RE: Полот на бебето (13.5.2016 17:24:00)

Некој да не се жалеше дека нема девојчиња, еве не и нас, на скринингот во 20-та ми потврди дека е женско, пред тоа не кажуваше [sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]