RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Семејство и партнерски односи



Порака


Beatris -> RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (26.2.2013 16:10:21)

Немало таква средба делукс инаку нема шанси да не се дознаеа деталите до сега [sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (26.2.2013 16:19:02)

Neli se sekavas deka se organizirase?ubavo zapametiv detali:vo Mcdonal's,Ummu _anja e pusac,barase nekoja da ja pokriva dodeka pusela cigara nadvor (ova samo da ve potsetam, detali koi gi razgovaravte za sredbata) isto taka vi pisav da ispratite fotki oti jas ne mozam da ve druzam ne sum od sk. No ete ne se odrzala sredbata za zal.No kako i da e "NA LAGATA KRATKI I SE NOZETE" stara dobra pogovorka.No steta sto nekoj si igra so ovoj prekrasen roditelski portal,kade site zaedno si spodeluvame soveti i iskustva,duri i sklopuvame prijatelstva ,no za zal nekoj saka da se seguva so site nas [sm=smiley13.gif]




Maca25 -> RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (26.2.2013 17:57:54)

Немаше дружба со неа, не се сеќаваш дека откажа во последен момент уму-ајна?!? нели, сето тоа плански од нејзина страна. Од сам старт се гледаше дека женава или боледува од некое психичко растројство, да не речам шизофренија, или пак не мота за да си го направи денот поинтересен. баш ми е криво што и посветивме на неа дел од нашето време! не вреди!




Fiao -> RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (26.2.2013 18:40:09)

Лелееееееее целата тема е офтопик! DELETE! [sm=jezicek.gif]




Lacrymosa -> RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (11.3.2013 23:25:26)

Ај да ве вратам на темата: нормално дека си продолжив со користење на фб-то, ама имам забележано една интересна појава. мн луѓе кога ќе стапат во брак на фб си го менуваат името во: Борче Вања Трпески, Трпе Трпана борчески и сл




anaana -> RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (11.3.2013 23:26:42)

auuu neeeee.... mene ne mi se svigja toa :))))




Mila mamicka -> RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (23.4.2014 8:43:14)

Го користам фб исто како и пред бракот - си имам сопствен профил, си го сменив само презимето на профилот. Мм нема профил, ниту пак сака да има, за него тоа било губење време. Никогаш не изразил желба да види нешто на мојот фб, освен ако не го викнам јас за да види слики од некои наши пријатели. Искрено ми пречи кога некои сопружници имаат заднички профил, па ти мислиш дека пишуваш со жената, па после се јавува мажот дека тој пишувал. Тоа ми е многу глупаво.




Defne90 RR -> RE: Како користите Facebook откога сте во брак? (23.4.2014 14:19:00)

Јас немав фб пред да се омажам.Откако стапивме во брак си направивме заеднички и така бевме некое време.Ама точно некако ептен е глупаво двајца луѓе да користат еден фб и така мм си направи нов посебен и сега ни е поубаво.Инаку си го користам често секој ден си го отворами немам никогаш проблеми околу тоа дали да седам или да ми прави проблеми околу тоа кои ми се пријатели и ред други глупости.Никогаш не ми чепка и никогаш не ми се меша.Исто и јас нему,му ја знам и лозинката ама никогаш му го немам отворено фејсбукот да му го проверувам.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]