Омилено цвеке (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Од цветчиња до салатиПорака


Еца -> Омилено цвеке (2.5.2009 12:08:36)

Кое е вашето омилено цвеке?

Јас ја обожавам орхидеата,иако досега никогаш не сум ја добила како подарок[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
hristijana -> RE: Омилено цвеке (2.5.2009 14:37:17)

jas denes kupuvav cveke vecer sum na svadba i da ti kazam iskreno do denes nemav videni vo zivo orhideja .mi padna vo oci edno cveke prasuvam kolku e mi vika 1000 mkd ,taa bila orhideja mnogu e ubava .mene omileni crveni rozi.
Julie1 -> RE: Омилено цвеке (2.5.2009 14:41:30)

Кај купи цвеќе? Цветен пазар или некаде на друго место?
hristijana -> RE: Омилено цвеке (2.5.2009 14:56:22)

vo cvekara julie jas ziveam vo stip
biljanaM -> RE: Омилено цвеке (22.5.2009 1:51:50)

луѓе мене пак ми се омилени кактусите, бамбусите....ми се допаѓаат и другите цвеќиња ама овие ми се посебно
Еца -> RE: Омилено цвеке (22.5.2009 7:24:37)

Ако си за кактуси Билјана информирај ме кога доагаш во Скопје, можеме да пиеме кафе и да ти дадм три различни вида кактуси, од толку цвеќиња низ станот_(свекрвата има многу)мои се само кактусите[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]не сум боцкало, ама ги обожавам.
biljanaM -> RE: Омилено цвеке (5.7.2009 22:57:18)

леле Еленааа сега ја видов пораката..јас имам три вида ама едниот ми свена...ке се договориме....многу сакам кактуси...сега го добив на поклон од сестра ми и Алое Вера ко демек лек се правело од него...
Еца -> RE: Омилено цвеке (5.7.2009 23:09:37)

Немај гајле Биле, само ти најави се, ама гледај да биде побрзо[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Лејди -> RE: Омилено цвеке (29.8.2009 20:29:10)

Мене ми е омилено цвеќе калата и пред некој ден и кажував на мајка ми како сакам бидермаерот да ми биде со цветови од кала.
Ми рече НЕ зошто самиот цвет симболизирал неплодност.
Се разочарав[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image] а толку е убав!
profesorica -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 14:53:15)

Мене омилено цвеќе ми се црвени рози и уште сонувам за цела канцеларија полна со стотици црвени рози!
Bogdancanka -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 15:01:19)

Мене омилено цвеке ми е дрво зивота го имам и многу го сакам му го донесе една пријателка од хрватска мало коренче ама еве веќе трета година многу бавно ми расте инаку обожавам зеленуло и затоа сите цвекиња што ги имам не цветат и да додадам сите ми ги посеа мајка ми јас само си ги земам од неа[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
mother 29 -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 15:03:57)

eeeee so e rabotata? eve go
[image]http://1.bp.blogspot.com/_AClns1E7Ul4/SluItI7j4DI/AAAAAAAAAAk/YYci5yRrXYA/s400/Kokice.jpg[/image]profesorica -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 15:06:11)

Ете конечно успеја[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] колку убава слика!
vezilka RR -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 15:09:27)

..мене омилено цвеќе ми е бел крин..иначе во антиката белиот крин бил симбол на невиноста а во рано христијанство, симбол на богородица..после бил заменет со бела роза..
Maca25 -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 15:25:50)

јас најмногу сакам сончогледи. секоја недела од пазар си купувам букетче да ми го разубави домот
profesorica -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 15:33:20)

Маца добра идеја ти е ова со сончогледиве.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
srekna mama -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 15:55:59)

[img]http://www4.slikomat.com/09/0914/s1r-12-12-.jpg[/img]
srekna mama -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 15:57:07)

eve bel krin-ova vezilka e za tebe

mother 29 -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 16:01:21)

koj e za ova?[image]http://flowers.ua/images/60.jpg[/image]


Палешка РР -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 16:24:05)

Кога сум се родила, како долго очекувано дете, татко ми и однесол на мајка ми 101 бела ружа на болница и и купил дијамантски прстен [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
Maca25 -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 17:35:03)

Јас толку многу сакам сончогледи што бидермаерот за свадба ми беше со млади сончогледи. Цвеќарката се изначуди!!! Ќе проверам дали имам некоја слика од него ша ќе ја ставам да го видите. Прекрасен беше и многу ми е мило шро сега го чува мојата најдобра другарка - таа го фати. 
Natasha5 -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 17:38:41)

дефинитивно ружи црвени
Весна -> RE: Омилено цвеке (14.9.2009 17:41:12)

Оооо, Палешка колку прекрасен момент си имале твоите [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Инаку, јас тука ќе штрчнам со тоа дека моето омилено цвеќе е она ливадското, без да истакнам некој вид.
Уф, колку сакам пространа ливада со самоникнати цвеќиња.
niki -> RE: Омилено цвеке (28.9.2009 9:15:24)

Многу сакам тропски цвекиња со големи зелени листови. Омилени ми се спатифилум, фикус бенџамин, палмите и имам дома, имам и бамбуси, сансеверија, а многу би сакала да имам и драцена маргината.
profesorica -> RE: Омилено цвеке (2.10.2009 11:05:46)

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

koj e za ova?[image]http://flowers.ua/images/60.jpg[/image]

леле сонувам за ваков букет ах...

ајде мамички покажете ни го вашето омилено цвеќе
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>