RE: Цвеќе во домот (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Од цветчиња до салати



Порака


lukajana RR -> RE: Цвеќе во домот (8.3.2016 15:34:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


*Има ли нешто поубаво од цвеќе? Колку убаво изгледа домот исполнет со цвеќе. Цвеќето во домот не само што го разубавува домот,туку го подобрува воздухот и го прави свеж. *

Sto mislite vie za cvejkinjata vo domot?





marchi -> RE: Цвеќе во домот (8.3.2016 15:43:47)

bidejki imalo vakva tema eve ke se nadovrzam i pokraj toa sto postot mi e prefrlen. obozavam cvejkinja,se sejkavam uste kako mala sela terasa mi bese isto kako sto se denes tezgine na pazar [sm=smiley36.gif] vo momentov nemam doma ama letno vreme nekako mi budi pozitivna energija pa si nabavuvavam (ponekogas).




mommy_angels RR -> RE: Цвеќе во домот (8.3.2016 16:36:41)

Јас го обожавам во сите форми и големини.Ме расположува,ми буди позитивна енергија.Годинава уште од есен почнав со припреми за летово.Посадив многу ружи,сега посеав петунии за цел балкон,тревичката си ја негувам.Значи за мене не двоумете се што да ми купите, [sm=jezicek.gif] со било какво цвеќе ќе ме направите пресреќна.




deluxe -> RE: Цвеќе во домот (9.3.2016 18:22:01)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

ДОма немам ни едно цвеќе, но сега за 8ми Март ми подарија драцена, и ептен ми се допадна па решив да ја чувам. Инаку се што ми подаруваат од страна на цвеќе, репоклонувам.
Ми кажаа дека не и треба многу вода, на 3-4 дена, а и треба светлина, е сега кога би бил најдобар период да се пресади? И ако имате уште некој совет - пошто јас многу не се разбирам во цвеќиња [sm=smiley36.gif]


Годинава го добив ова цвеке




Baby12 -> RE: Цвеќе во домот (5.4.2017 15:37:05)

Zdravo.Neznam kako mozam ovde da zakacham slika,pa staviv link od drug forum kade shto zakachiv slika od bozikniot kaktus.Dali nekoj znae shto moze da mu bide?Kako podkozuren e :(.Dobar bese a odkako se zatopli vaka stana.[sm=smiley19.gif]

Администратор: Забранети се надворешни линкови




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]