Аспиратор во кујна (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Техника



Порака


Pepelaska * -> Аспиратор во кујна (24.3.2012 17:40:39)

Со оглед на тоа што нас кујната и дневната ни се поврзани неизбежно беше да ставиме аспиратор, имаме од Фабер и Нарди , мајсторот што ни ја правеше кујната ни препорача и ни намести , не готвам таму уште па да знам како работи , ама мислам дека ќе биде супер. Не е од иние големите туку мало само се трга и работи.

Користите ли вие? Колку мислите дека има потреба од овој апарат? И колку сте задоволни ако имате?




Snowhite RR -> RE: Аспиратор во кујна (25.3.2012 17:00:38)

Јас се чудам како мајка ми го помина животот без аспиратор. Значи ептен го користам, можам комотно да готвам, пржам и да излезам без да мирисам на манџи, а и куќата не ми се смирисува. Мојот одеше гратис со ел.шпорет, на акција ги зедовме, некоја марка Амика, прв пат ја слушам, ама сум многу задоволна и од шпоретот и од аспираторот




Cipi Ripi -> RE: Аспиратор во кујна (25.3.2012 18:16:44)

I mojata kujna e spoena so dnevnata, potocno oddeleni se so sank, i zatoa moravme da kupime aspirator. Zemavme crn so crno staklo, mnogu ubavo izgleda, nekoja marka max. Super e, mnogu e jak, na tri brzini, da ne e toj ne znam kako ke preziveeme so mirizbi, a zgora na se mm pusi na nego i nisto ne se oseka vo cel stan. Dokolku kupuvate samo ke kazam deka za aspirator e mnogu vazna jacinata, odnosno sto poveke da vlece, posto sum bila kaj luge sto em aspirator raboti em se smrdi(na gotveno)




maki1 -> RE: Аспиратор во кујна (25.3.2012 18:52:45)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Со оглед на тоа што нас кујната и дневната ни се поврзани неизбежно беше да ставиме аспиратор, имаме од Фабер и Нарди , мајсторот што ни ја правеше кујната ни препорача и ни намести , не готвам таму уште па да знам како работи , ама мислам дека ќе биде супер. Не е од иние големите туку мало само се трга и работи.

Користите ли вие? Колку мислите дека има потреба од овој апарат? И колку сте задоволни ако имате?


Pepelaska kolku se dvizat cenite na taa marka na aspirator i dali znaes za pogolem kolku cini?




Hunny -> RE: Аспиратор во кујна (25.3.2012 21:50:10)

Ние имаме аспиратор на Фабер и Нарди, како на Пепелашка, според тоа што го опиша и сум презадоволна. Моите имаат МАХ и исто е добар, само е погломазен.




Pepelaska * -> RE: Аспиратор во кујна (26.3.2012 19:10:28)


ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###




Pepelaska kolku se dvizat cenite na taa marka na aspirator i dali znaes za pogolem kolku cini?


маки , нашиот беше 72 евра , а поголеми мислам дека беа од 100 нагоре од оние што се како триаголник како да опишам ,знаеш сигурно




Страница: [1]