RE: Пудинг,овошен јогурт (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Дохранување со густа храна



Порака


AnnaMolly RR -> RE: Пудинг,овошен јогурт (16.10.2013 20:28:56)

Храна си јаде асално, не му смета тоа за помалку да јаде. А купечки пие максимум по две пие и тоа не секој ден, да речеме двапати максимум неделно.
Повеќе обичен јогурт пие, тој го обожава од бебе. И така некогаш како ужинка му давам јогурт само една чаша голема.
Значи не е многу млечни производи.




bucko mal -> RE: Пудинг,овошен јогурт (17.10.2013 6:03:52)

Nie imame 13 meseci,ovoshen jogurt I poding ne sum mu dala. Mislam nema potreba,barem zasega dodeka sam ne pocne da bara.Inaku gi kupuvame jas I golemiov sin mnogu gi sakame.[sm=smiley9.gif]




Melanija RR -> RE: Пудинг,овошен јогурт (21.8.2014 23:07:09)

Прашањето ми е од кога купешки и /или домашни пудинзи?
Сакав дома да направам овошен јогурт ,но кога ќе изблендирам ќе дојде многу течен ,нели? Или предлог за некој купечни?Точно М има година па тие јогобела,монте и сл. незнам за која возрасте се препорака?
Не дека мора но ете и тоа да проба,почнавме со кравјо млеко во каша па да комбинирам.И во градинка давале пудинг па тоа мора да проба[sm=zmeden.gif]




Defne90 RR -> RE: Пудинг,овошен јогурт (22.8.2014 0:51:46)

Јас почнав да им давам уште пред годинка на моите и овошни и млечни пудинзи.Овие ми се допаѓаат најмногу од баланс новите што се Jogood и секако јогобелата.Им имам давано и монте исто така пред годинка.Мислам дека можеш да му дадеш и пудинг да проба.Ако сте утврдиле дека нема алергиски реакции од млекото секако.




Felly RR -> RE: Пудинг,овошен јогурт (22.8.2014 8:28:44)

Меланија најдобро дома да си направиш, но ако купуваш - мој предлог за пудинг - од КАМ маркет, најубави се и највкусни - а не со вкус на брашно, како некои други. Исто и во составот ако видиш, 80% е млеко, а во некои од другите само 12% има млеко.
А за овошниот јогурт да не ти биде многу течен, можеш да употребиш палвака наместо јогорт, или пак откако ќе го изблендираш овошјето со јогуртот, додај му една лажица овесни снегулки. Тоа ќе го згусне. За купечки овошен јогурт не знам што да ти препорачам, не сме купувале многу.




Ilina87 -> RE: Пудинг,овошен јогурт (22.8.2014 13:05:13)

Јас му давам овошен јогурт од Humana, а пудинг од Nestle. Тие од КАМ содржат многу шеќер дури мене ми се благи.




Melanija RR -> RE: Пудинг,овошен јогурт (22.8.2014 15:30:02)

Ќе сочекам уште барем 2-3 пати млеко во кашаи па ќе земам прво купечни на нестле пудинзи.ЗА некој месец ако јаде ќе земам тие од Кам а може и прво за нас за проба [sm=smiley36.gif]
Фала за предлозите[sm=smiley31.gif]




Melanija RR -> RE: Пудинг,овошен јогурт (18.9.2014 1:02:21)

Хунаба млечните каши/пудинзи со кекси му станаа омилени[sm=smiley1.gif] а овошно јогурче правам.Ставив јогурт, банана,јаболко и малку за густна овошни снегулки и супер беше




Ilina87 -> RE: Пудинг,овошен јогурт (18.9.2014 13:11:11)

Melanija, и син ми ги обожава пудизите од Humana, кога ќе ги види одвај се воздржува дури да ги отворам. Единствено нешто што јаде со толкав апетит. Убави се и од Nestle ама се поскапи.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]