RE: Контрацепција (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


Felly RR -> RE: Контрацепција (21.5.2014 14:51:04)

Јас пиев Микрогинон 3 месеци. Гинекологот ми нагласи да ја пијам таблетата со цела чаша вода, и повеќе течности да внесувам. Првиот месец поминав добро, но вториот, малку и намалив со течностите (ептен тешко ми оди внесувањето течности, едвај по 1,5 литар вода пијам, и тоа со сила[sm=zmeden.gif]) и секој втор ден имав силни главоболки, дури и со лошење/повраќање и здрвување на едната рака. Продолжив да ги пијам само заради тоа што ми беа дадени заради полип на матката, но се трудев да пијам и повеќе вода, па до некаде ми престанаа главоболките.
Друга последица од нив што ми остана се 5-6 кг вишок. И не е точно дека само се јавува зголемен апетит, туку и хормоните влијаат на задржување на течности во телото, а со тоа и на зголемување на телесната тежина а исто го стимулираат и создавањето на целулитот. Никогаш не сум имала толку целулит колку што ми се појави во последниве месеци.
Само не знам, дали ако едни таблети го имале тој ефект кај мене, дали и други таблети за контрацепција ќе делуваат исто?




nataly86 -> RE: Контрацепција (12.3.2015 9:03:15)

Здраво дали некоја РР во скоро време ставала спирала..ме интересира каква бакарна или хормонско и цена....

поздравв




nataly86 -> RE: Контрацепција (13.3.2015 11:22:47)

Никоја????
најверојатно ке ставам Нова Т обична спирала но уште сум во дилеми трилеми[sm=smiley36.gif]

Некој со оваа спирала да подели позитвно/негативно искуство???




marina111 -> RE: Контрацепција (4.10.2015 21:05:23)

Денес купив микрогинон таблети за контрацепција разговарав со гинеколог и ми рече дека можам да ги земам
Да очекувам некои нус појави??? После колку време од почнувањето на таблетите може да се има однос и да се свршува внатре
Алергична сум на латекс па кондомите отпаѓаат а имам проблем со нередовен циклус и пореметени хормони па се одлучив на овој метод
Секое искуство ке ми значи Благодарам




Anonimen -> RE: Контрацепција (13.7.2017 12:41:38)

Zeni ve molam ako znaete vo koja apteka moze da se kupi spirala NOVA T 380 da mi kazete. Svrtev na eden ton apteki niedna ne ja drzi, a itno mi treba za utre. Fala




Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]