|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Срцева акција
13.4.2010 9:17:08   
stela
I nie pred tri dena bevme na pregled na 7 nedeli i 3 dena i mu go vidovme srcenceto kako mu cukauser posted image user posted image user posted image , nesto cudesno ubavo i neopislivo cuvstvo...zasto vo tebe cuka uste edno srcence, zasto vo tebe se stvara nov zivot...user posted image prekrasno, i slikickata sto ni ja dadoa ni stoi pred nas do nasata zaednicka slika i nonstop si go gledame bebusot, mu se raduvame i samo si zboruvame za nego...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Срцева акција
13.4.2010 9:36:30   
lilit
Најпрекрасно чувство !Во себе носиш уште еден живот леле убавина.user posted image

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Срцева акција
13.6.2010 12:40:53   
bushavka
jas uste nemam pojdeno na pregled, bidejki sum vo It i sega tuka me matkaat nataka navaka da izvadam prvo nekoj dokument pa posle da moze da me pregleda doktor, zivi gluposti. i kako si pominuvaat denovite mene se poveke me macat mislite dali e se vo red so moeto bebce, so e kako e, dali ke ima srceva akcija, lele daj mili moi pomagajte da se otrgnam od ovie nikakvi misli, nekogas nemozam duri ni da spijam po cela nok od so mislam na toa...samo da znaete kako mi e....ve sakam i znam deka ste so mene...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Срцева акција
13.6.2010 12:43:16   
arh_diz
bushavka ke ima srceva akcija nemoj da se nerviras poradi toa. Ti so tvojata nevoza samo go neviras bebceo a ovie tri meseci se najvazni za nego. Na privaten pregled zosto ne odis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Срцева акција
13.6.2010 12:47:50   
bushavka
nemozam  mila ni na privaten. bez toj dokument ne me primaat nikade user posted image  ama ke pocekam uste 1 nedela duri da mi go dadat...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Срцева акција
13.6.2010 12:52:19   
elle
user posted image user posted image user posted image немој да се нервираш ако неможеш да се прегледаш за 1 недела можеш само да си го сакашuser posted image и да си го галиш мешето биди среќнаuser posted image и ќе имаш насмеано бебе(ова од лично искуство ти кажувам)user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Срцева акција
13.6.2010 12:58:16   
bushavka
moram da ve slusam sega vas mili moi, vie imate iskustvo so tie raboti user posted image . se nadevam deka se ke bide vo najdobar red. ve sakam

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Срцева акција
13.6.2010 14:27:17   
denicka
samo smireno bushavka. kako sto rece elle, sakaj si go i guskaj si go meseto i se ke bide vo red. eve i jas i moeto mese ti prakame gooolemi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Срцева акција
2.7.2010 17:40:08   
riba79
e i jas denes slusnav edno malo srcence sto cuka nauser posted image ...custvoto e volsebno....user posted image
luci sto napravi ti,bese li za srceva akcija?

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Срцева акција
3.7.2010 13:59:06   
arh_diz
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Срцева акција
24.12.2010 12:51:47   
denicka
novi mamicki ajde pisete kakvo bese vaseto cuvstvo koga go vidovte toa malo gravce kako pulsira?

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Срцева акција
19.1.2011 18:49:28   
kikitina
Јас со душа чекав да видам кога ќе почне да има срцева акција малото, бидејќи бев на едно зрачење во тој месец ,не се надевав на бременост. Првото ехо го направив на 5 недели, немаше срцева акција. На 6 ипол недели веќе почна, не можете да замислите колку бев среќна, дека е живо дека ќе се развива user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Срцева акција
13.3.2013 12:42:55   
sesilia
Јас денес очекував дека ќе го слушнам,ама докторката само ми кажа има срцева акција ,уште е слаба убаво ќе ја чуеме на следниот преглед user posted image Инаку сум 7ма недела,а според големината на плодот 6нед и 4дена.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Срцева акција
13.3.2013 14:22:56   
Lacrymosa
ние минатата недела ја слушнавме прв пат (8ма недела) и како што лупкаше така мене колениците ми се тресеа. немам зборови да опишам

(Одговор на членот sesilia)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Срцева акција
13.3.2013 14:34:21   
Melanija RR
Срцето како трепка го видовме во 7н+5д а не го слушнавме бидејќи ехото е 2Д

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Срцева акција
13.3.2013 14:35:53   
Pepelaska *
user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Срцева акција
13.3.2013 14:44:42   
Lina*
a toa sto trepka znaci zrceva akcija???oti i mene koga mi go pokaza vidov kako toa krukceto pulsira???

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Срцева акција
13.3.2013 14:50:33   
Melanija RR
Тоа што пулсира е срцето на бебушот user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Срцева акција
13.3.2013 14:59:59   
Lina*
user posted image user posted image Malku mi poolesna,znaci imame srceva akcija ama izgleda e rano za da se slusne zatoa ne go pusti.Ajde uste 10 dena ke se izdrzi

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Срцева акција
13.3.2013 15:00:02   
Velena
Тоа крукче што пулсира е срценцето.А звукот кога првпат ке го чуеш на ехо е незаборавен.Преубаво најубаво чувство на светот.Често знам и сега да ј ставам главата кај ќерка ми и да и го слушам срценцето како и тропкаuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Срцева акција
13.3.2013 21:35:59   
sesilia
Супер мила Лина user posted image ,значи исто како мене си,и нас сигурно затоа не ни го пушти,а ти мила која недела си?

(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Срцева акција
14.3.2013 2:10:39   
Lina*

ИЗВОРНА ПОРАКА: sesilia

Супер мила Лина user posted image ,значи исто како мене си,и нас сигурно затоа не ни го пушти,а ти мила која недела си?



jas sum 7 nedela ili kako sto citam ovde zenskive pisuvaat 7n+5dena,mene me raduva sto doktorot celo vreme povtoruvase deka e dobro,deka e super a za srceva akcija samo rece rano e i iskreno mnogu mu veruvam na doktorov i ako toj veli deka e dobro togas e dobrouser posted image

(Одговор на членот sesilia)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Срцева акција
1.4.2013 14:14:48   
Happy Sunshine
Здраво user posted image Сакам да праам, срценцето на бебушот се слуша и на најобично ехо или не? user posted image Поздрав до сите и убав ден.

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Срцева акција
1.4.2013 15:27:37   
Melanija RR
Зависи до ехото ,кај мојот матичен е 2Д ама не се слуша ,но сепак се гледа како трепка тоа е работата на срцето .Понатаму кога ќе одиш на подетални ехо прегледи сигурно ќе го чуеш user posted image важно е да чука а ако ти е многу мерак тогаш оди некаде на приватно

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Срцева акција
1.4.2013 15:32:59   
Happy Sunshine
Ти благодарам user posted image Одвај чекам да го доживеам тој момент user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?