RE: Сезнајко (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Татин форум



Порака


Bilence2 -> RE: Сезнајко (7.8.2013 21:26:11)

Da, da ...i soodvetno na toa si dezuren krivec za se. Kaj nas ne samo sto mi prepusta vazni odluki za doma, tuku i posle pametuva kako toa ne se pravelo taka ako nesto trgne naopaku. Ama ottrpnav oti e bliznak vo horoskop pa toa e osnovnata nivna osobina:)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Ааа ЕленаК, јас па некогаш би сакала мм да биде таков, мене ме па тој нервира некогаш што многу препушта на мене, посебно што се однесува до детето... Што и да го прашам, тој ми вика, ти си знаеш, одлучи ти, види ти... [sm=smiley29.gif]Во случајот, јас сум сезнајко [sm=smiley36.gif]





bucko mal -> RE: Сезнајко (9.8.2013 13:17:14)

A I mojov mm e golem seznajko.Ne za djabe sin mi mu vika,,tato,ti mislish gospod si pa se znaesh"duri I detevo zabelezalo.Jas sum oven vo horoskop pa sega videte vie kolku sakam solenje pamet[sm=smiley1.gif]
Najcesto I toa e pricinata da se skarame(da ne se razbereme)kako vcera na primer,jas mu vikam javise vo igroteka on se javil vo gradinka I mi vika isto e toa[sm=zmeden.gif] Of boze gospde....
Za drugi raboti pa se ostava na mene duri ponekogas se lutam kako sebicen duri mi izgleda,mi vika kako sakas sto sakas praj ti odlucisi.Jas mislam vo brakot dvajcata treba da odlucat ama on vika deka jas sum shefot doma[sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: Сезнајко (9.8.2013 13:45:42)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Da, da ...i soodvetno na toa si dezuren krivec za se. Kaj nas ne samo sto mi prepusta vazni odluki za doma, tuku i posle pametuva kako toa ne se pravelo taka ako nesto trgne naopaku. Ama ottrpnav oti e bliznak vo horoskop pa toa e osnovnata nivna osobina:)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Ааа ЕленаК, јас па некогаш би сакала мм да биде таков, мене ме па тој нервира некогаш што многу препушта на мене, посебно што се однесува до детето... Што и да го прашам, тој ми вика, ти си знаеш, одлучи ти, види ти... [sm=smiley29.gif]Во случајот, јас сум сезнајко [sm=smiley36.gif]



Не, не сум главен кривец за се, туку некогаш би сакала да пример повеќе се вклучи во нешто, а тој ми па вика што да ти кажувам кога и онака направиш како ти мислиш на крајот [sm=smiley36.gif]
Не дека е така секогаш, ама се случува [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]