RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Бременост и породување



Порака


Mammi -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (28.2.2012 17:25:31)

Ajde so sreka Temjana,[sm=bravo.gif] so tri nedeli si pred mene. Neka e ziv i zdrav bebusot samo, masko , zensko , edno ili dve ili poveke isto e.
Jas petok sum na prvata kontrola pa stiskajte mi palci




omorfo89 -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (29.2.2012 0:48:21)

Хахаха интересен е тестот со зелката а јас исто така бев многу нестрплива да видам дали ке биде машко или женско. [sm=smiley36.gif] Ај здравје можеби за второто ке пробам [sm=smiley36.gif]




mama_sk -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (6.3.2012 17:38:57)

Trudnicki kade ste? Rekovte ke go napravite testot vikendov [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] si igravte li po doma, kakvi se rezultatite? [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Mihaela 2010 -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (7.3.2012 12:22:29)

Interesna rabota,bas citam i si vikam zdravje ke probam so vtoroto,bas i na koleska moja i kazuvav posto vo taa faza na zabremenuvanje e..




Snowhite RR -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (30.6.2012 17:49:53)

Дали во овој период има црвена зелка, баш можам да го направам тестов, зашто на следна контрола ќе одам дури средината на август, а нетрпелива сум да знам што е




Maria -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (26.3.2013 20:01:13)

Јас малку експериментирав зошто ме интересираше колку и дали дава точни резултати тестов со црвена зелка и го направивме со снаа ми,кога беше 13та недела бремена.Течноста се обои виолетова и замислете денес беше на контрола и и потврдија,девојче е.[sm=metulj.gif][sm=bravo.gif].Значи тестот ни покажа точно.[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




kikicka -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (2.4.2013 15:14:18)

Мене ова со црвената зелка ми испадна дека е женско , ама со сода бикербона ми испадна машко, и сега [sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif]
Како и да е ќе почекам па ќе видимеее што ке испадне точно. Инаку еве ја финтата со содата: Мочкаш во тегло и ставаш лажичка или едно пакетче сода Б. и ако се прават меурчиња како кај пивото тогаш е [sm=duda.gif][sm=modricrtici.gif] , но ако нема никаква реакција тогаш е [sm=duda.gif][sm=rozacrtici.gif]




Snow Queen -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (9.7.2013 12:39:18)

Ова со содава б. дефинитивно денес ќе го пробам и ќе ви пишам...[sm=smiley36.gif]
Пас после ќе споредиме дали е точно, дали ќе сепоклопи со кажувањето на докторката на следната контрола.




Палешка РР -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (9.7.2013 13:03:55)

И бабите наши знаеле нешто..можи да има вистина [sm=smiley1.gif]




Snow Queen -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (9.7.2013 14:57:29)

За методот, со содата бикарбона
Toa vвриење како изгледа?
Нешто се прави пена, меурчиња? Апла се гледа....или вриење со уво кога ќе се приближиш до чашата да чуеш како врие (како расипана боза)?




Sani_28 -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (7.10.2013 14:04:50)

Jas go probav testot so soda i mi se pravese pena kako na pivo doktorka mi kaza deka 99 % e masko neznam sega dali i test pokazuva taka




snowbool -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (12.10.2013 16:56:03)

Ne mi se veruva, ama dosta zabavno mi izgleda ova so testovite, sepak mislam deka na eho i amniocinteza se najdobar dokaz. moeto[sm=duda.gif]ne se sramese uste rano si pokaza sto e na eho .[sm=bravo.gif]




Ki4iko -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (4.8.2014 9:51:19)

Мочкаш во тегло и ставаш лажичка или едно пакетче сода Б. и ако се прават меурчиња како кај пивото тогаш е , но ако нема никаква реакција тогаш е

Баш го направив ова денес,и ништо не се случи во чашата ,немаше ни меури,ништо ,содата си остана долу ,дури и промешав и пак ништо, ќе видиме дали ќе погоди експериментов,за една недела сум на ехо, па ќе ви кажам [sm=smiley1.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (4.8.2014 12:42:41)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Мочкаш во тегло и ставаш лажичка или едно пакетче сода Б. и ако се прават меурчиња како кај пивото тогаш е , но ако нема никаква реакција тогаш е

Баш го направив ова денес,и ништо не се случи во чашата ,немаше ни меури,ништо ,содата си остана долу ,дури и промешав и пак ништо, ќе видиме дали ќе погоди експериментов,за една недела сум на ехо, па ќе ви кажам [sm=smiley1.gif]


Хахахахахахаха и јас ова го правев пред некој ден и ми излезе без пена, без реакција, демек [sm=rozacrtici.gif]. Ајде да видиме :)




Anuska14 -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (29.10.2014 8:54:32)

Jas vecer ke gopravam ova so sodata i ke pisam info utre....




blond -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (29.10.2014 11:19:56)

Ahahahaha bas interesno, Aj ke go napravam i jas, iako ne veruvam vo ova, ama cisto da go nerviram mm :D




mamicka8 -> RE: Тест за рано одредување на полот на бебето (27.7.2015 15:27:33)

E SEGA GO PRAVEV TESTOT SO SODATA I NA CASKATA OD EDNATA STRANA SE POJAVIJA SITNI MEURCINJA AMA BEZ PENA BEZ NISTO I SEA OVA STO ZNACI??? [sm=rozacrtici.gif] ILI [sm=modricrtici.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]