|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Подочници
24.9.2009 10:48:18   
profesorica
Темни кругови околу очите, отечени очи...дали ги имате и како се справувате со нив?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Подочници
24.9.2009 10:53:00   
mami
немам, очите ми се совршениuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Подочници
24.9.2009 11:19:37   
profesorica
Еве јас ги решавам со коректор за подочници!
Ајде мамички пријавувајте се со искрени одговори и со совети за совршени очи?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Подочници
24.9.2009 11:28:38   
vezilka RR
навачер пред легнување со облоги од камилица..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Подочници
24.9.2009 11:41:57   
kiki_riki
kaj mene podocnicite se hronicni veke, mnooogu neprospieni noki, i ne koristam nisto, nemam vreme za kontinuirana nega, no ako znaete nekoj instant proizvod (sto deluva vednas a trae za sekogasuser posted image user posted image user posted image )pisete

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Подочници
24.9.2009 12:01:40   
profesorica
Има ли спас за подочници?

user posted image

Скоро и да не постои жена која, кога ќе се погледне на фотографија не извикува "Леле колкави ми се подочниците!" Денот скоро секогаш го започнувате со потечени капаци, модри подочници и уморно лице.

Зошто се појавуваат подочниците?

Подочниците настануваат како резултат на недостиг на вода во ткивото околку очите. Местото потемнува и како последица од замор, стрес, намален имунолошки систем и недостаток на витамин Ц.  При што добивате уморен и стар изглед. Со редовна нега може многу да се намалат темните кругови, и веднаш да се добие свеж изглед. Најчесто употребувани методи се, држењето тркалца од краставица на подочниците или пак кесички со чај од нане. Ваквите облоги треба исклучиво да бидат ладни, како би ги стеснале крвните садови и со тоа би ја намалиле отеченоста. Потечените очни капаци може да се намалат доколку ги масирате со мали лажички кои претходно сте ги оставиле неколку минути во замрзнувач.  Масирајте нежно се додека лажичките не постигнат собна температура. Внесувајте многу портокали, лимуни, зелени пиперки. Тие се богати со витамин Ц кој го потикнува крвотокот и ги зајакнува ѕидовите на крвните садови.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Подочници
24.9.2009 12:33:35   
arh_diz
Temnite krugovi se cistat so kolekcijata na Alfa Km se prodava vo apteka a i Avene isto ne e loso no nejze ja nemam probano za oci. Ja imam za lice koristno

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Подочници
24.9.2009 13:50:58   
profesorica
Фала ти арх_диз user posted image user posted image user posted image ќе ги пробам сите совети

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Подочници
24.9.2009 14:26:36   
Anushka
Poresorica, profesorica: so MODOLEX krema za hemoroidi... believe it or not. Ova e najprimenuvanata metoda na Fashion TV modelite za uspesno namaluvanje na podocnici.
P.S.: mm smeta deka se mngu seksi kaj sekoja zena - "neznaes dali  se od mnogu p.... ili od nespienje"

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Подочници
13.11.2009 15:25:00   
profesorica
ВО КУЈНА ПРОТИВ ТЕМНИТЕ ПОДОЧНИЦИ
Кожата околу очите е најтенката и најосетлива кожа на целото тело. Токму поради тоа се јавува проблемот на подочници и темни кругови околу очите. Имено, темните подочници се крвни капилари кои се гледаат преку тенката кожа. Причините се наследни, но можат да бидат предизвикани и од алергија и неуреден живот. Освен тоа, можат да бидат и знак за недостаток на витамин К и железо.

Меѓутоа, најчеста причина за нив е нередовниот сон. Затоа, прв чекор во борба против нив е 8 – часовен сон и правилна исхрана. Нутриционистите, за таа цел предлагаат спанаќ на менито, колку што е можно почесто. Друг метод се тенки тркалца студена краставица кои се поставуваат на површината на очите. Истото ќе го постигнете и со вреќички чај од камилица, претходно ставени во фрижидер.

ДРУГИ НАЧИНИ

Крема од компир
За оваа крема ќе ви биде потребен еден компир и две лажици сок од јаболка без шеќер. Ставете го овие две состојки во сад и измешајте ги со помош на миксер. Откако ќе се направи кремата, намачкајте ја околу очите и оставете да делува 5 минути.

Крема од авокадо
Земете три кришки авокадо и 5 капки бадемово масло и измешајте ги со помош на миксер. Нанесете ја кремата околу очите и оставете да делува 5 минти. Потоа, исплакнете со топла вода.

Сирење
Според козметичарите, сѐ што ви е потребно за борба против темните кругови е сирење и две парчиња ткаенини (газа). Ставете по малку сирење на ткаенината и ставете ја на очите 15 минути, пред да заминете на спиење. Резултатите ќе бидат вчудоневидувачки.

Наместо краставица

Сите сме слушнале дека компирот има природен ефект на избелување. Поради тоа, многумина го користат компирот наместо краставиците.

извор:ГУРМАН


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Подочници
19.11.2009 8:10:28   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica


Сирење
Според козметичарите, сѐ што ви е потребно за борба против темните кругови е сирење и две парчиња ткаенини (газа). Ставете по малку сирење на ткаенината и ставете ја на очите 15 минути, пред да заминете на спиење. Резултатите ќе бидат вчудоневидувачки.


извор:ГУРМАНбаш ќе пробам со сирењево, понекогаш годат овие третмани едноставно се чувствуваш убаво и задоволно од себе си.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Подочници
19.11.2009 8:26:08   
BEBICA
Jas podocnjaci imam od bebe, takva sum rodena.Se sum probala ednostavno ne pomaga i strucna pomos sum pobarala od dermatolog no za toa nema lek sem prikrivanje so sminka.Nemam golemi no gi imam.Ne plasam luge okolu sebe no mene i tie malku sto gi imam me nerviraat.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Подочници
19.11.2009 9:22:58   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

немам, очите ми се совршениuser posted image user posted image user posted image

Bravo za tebe sto nemas podocnici.No mislam deka nema koj gi nema, barem malku.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Подочници
20.11.2009 10:34:47   
m@gic
кој нема подочњаци-сите само некој признава а некој не?Така имам една колешка од работа-упорно тврди дека нема а сите знаат дека има-user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 20.11.2009 10:52:14 >

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Подочници
20.11.2009 10:47:50   
tereza
јас во последно време забелезувам дека подочњаците ми се се поизразени, патем и затоа што поминувам низ некој депресивен период мислам дека поради тоа се повеке ми се изразени.сега за сега користам коректор за нив и малку течна пудра тоа има ефект но кога ке станам од спиење се гледам и мразам што ги имам.Ке пробам некој од советите погоре дали ке ми помогне

(Одговор на членот m@gic)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Подочници
20.11.2009 15:52:35   
mother 29
јас немам !user posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Подочници
20.11.2009 16:00:40   
penelopa
Имам подочнициuser posted image user posted image user posted image за жал наследни сеuser posted image ...добро што постои коректор за околу очи инаку user posted image

< Поракaта ја уредил penelopa -- 20.11.2009 16:01:57 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Подочници
24.11.2009 8:29:44   
profesoricaСирење
Според козметичарите, сѐ што ви е потребно за борба против темните кругови е сирење и две парчиња ткаенини (газа). Ставете по малку сирење на ткаенината и ставете ја на очите 15 минути, пред да заминете на спиење. Резултатите ќе бидат вчудоневидувачки.


извор:ГУРМАН 

јас конечно го пробав рецептот против подочници - ставив сирење на очите.продолжувам со третманов, бидејќи е лесен, краток а очекувам и резултати.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Подочници
24.11.2009 23:07:30   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

немам, очите ми се совршениuser posted image user posted image user posted image

Bravo za tebe sto nemas podocnici.No mislam deka nema koj gi nema, barem malku.навистина немам, ми се појавуваат само кога плачам многу како деновиве и тоа не се познаваат, јас не ги ни забележувам, и се губат после едно убаво спиење...а и наследни се како што рече некој овде...но кај моите само мајка ми ги има и тоа и се поизразија сега последниве години...сега за сега немам потреба од третмани ни коректори...

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Подочници
9.12.2009 12:57:48   
profesorica
Без подочници:

Отечени очи, брчки на лицето и бледост се типични знаци дека не сте наспиени доволно. Сепак овој проблем може да се прикрие:

Кремите за очи што содржат антиоксиданси, како витамин Ц и гинко со нивниот затегнувачки и измазнувачки ефект се одлични за да се отстранат сигналите на премореност на вашето лице.

За да се скријат темините подочници, одберете кремаста шминка која че ја нанесете со вашиот прст за да ја покриете модрата боја.

Совет:нанесете малку крем за очи и на брчките околу устата и на челото за да ги измазните несаканите бразди.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Подочници
9.12.2009 13:02:45   
Enika
не да ги имам...ем отечени ем темни...не бев темна околу очите порано ама како стареам...user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Подочници
9.12.2009 13:04:27   
evgenija
sreka ziva sto gi nemam...se pojavija samo dodeka bev vo bolnica deka ne spiev tri dena i gledav vo bebeto celo vreme i posle se povlekoa...mozam da si se pofalam deka mi e ekstra toj del okolu ocite- ni brcki ni podocnici, nisto nema. I ne koristam nikakvi preparati

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Подочници
28.12.2010 10:13:19   
mama26
mi se pojavija temni krugovi okolu ocite ,i ne mi se svigaatuser posted image arh diz ova sigurno e so kolekcijava tvoja da kupam?ili ?

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот evgenija)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Подочници
28.12.2010 10:22:02   
arh_diz
mama26 sekoja koza e razlicna ,nemozam da tvrdam deka 100% ke ti pomogne.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Подочници
28.12.2010 10:23:24   
mama26
tebe ti pomogna?

pc.znam ama mi trebase nadez da mi dades user posted image posto naviustina loso izgleda.kako 50 god da sum


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

koga pocnavte so dohrana?
zzaa

koga pocnavte so dohrana?

na 4 meseci (43%)

na 5 meseci (33%)

na 6 meseci (24%)


Број на сите гласови: 84

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!