RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


Defne90 RR -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (2.2.2014 0:17:43)

Jas so prvoto znaci imav tolku mnogu kiselini i gadenje mi pocnaa uste vo vtoriot mesec od bremenosta i traeja do krajot na bremenosta.Se rodi so kosa znaci si imase dosta po glavceto,bese mnogu svetla pa zatoa ne deluvase mnogu gusto.A so vtoroto nemav ni kiselini ni gadenje no i toa isto taka se rodi so kosa moze duri i poveke imase od prvoto.I sega e prav busavko ima 15 meseci a go imame sisano veke dvapati i toa salam sto se veli.Epten kosa ima.




Mimi33 -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (2.2.2014 12:35:09)

Првиот бебуш се роди со премногу коса...бујна и црна ама со тек на време почна да му паѓа и да му се обновува....Сега второто дали дека предвреме се роди немаше скоро ич косичка ќелавко беше хехеххе и веднаш кога се роди му викам на Др.Таше лелее дали е ова мое ќелавко и мало целото лигаво црно грдо бебе хеххе и тој се смее ми вика чекај некој ден ќе пркни и ќе биди лепотица и вистина срцушка на мама стана [sm=smiley36.gif]




princessa -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (3.2.2014 12:08:32)

kerka mi se rodi so mnogu gusta crna kosa, ne i ispadna ama i se obnovi postepeno, i osvetli. Do godinkata 3-4 pati ja sisavme so maz mi.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. Sin mi se rodi so mnogu malku kosicka, kolku da mu e pokrieno glavceto. Sega na 6ipol meseci mu e 8mm[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]. I vo dvete bremenosti mi se gadese i imav kiselini, ama mi se cini deka vo vtorata bremenost se bese poloso[sm=zmeden.gif]




miana -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (3.2.2014 12:34:03)

Првата керка немаше многу коса, речиси ич... На првиот роденден таа е со голо главче,келав а а сега има убава густа долга коса до половина ( има 6 години)
а втората керка се роди со косичка, имаше како за репче [sm=smiley1.gif] сега има две години, шишана е еднаш и има коса до под ушињата [sm=smiley1.gif]
Киселини со првата керка имав повеке одколку со втората и мислам дека косата нема врска со киселините.




deluxe -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (3.2.2014 14:15:01)

И двете деца се родија со долга ,густа и црна коса,долга до под ушињата [sm=jezicek.gif]
На ќерката и проретчи,додека на синот воопшто не му падна бебешката коса,напротив повеќе му се згусти.Пред првиот роденден беше стрижен 2 пати.Моментално на 17месеци има побујна и погуста коса од мене[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]

Немав ниту гадење,ниту киселини во бременоста,тоа се бабини муабети[sm=jezicek.gif]




Snow Queen -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (20.2.2014 17:42:17)

Не беше ќелаво бебе, имаше косичка онака, колку да речам дека му беше покриено главчето




hopeless -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (30.3.2015 23:42:40)

Ќерка ми се роди скоро без коса.
И сега ептен малку косичка има, па плус плава и воопшто не и се познава. Сестра ми само ми вели да и ставам траки за коса, да личела на женско. Ама таа ич не ги сака. Син на мајка :-D




Neurotoxin RR -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (31.3.2015 10:52:47)

мојата се роди со многу коса и тоа црна, како ја бањавме секој ден почна да и осветлува и сега ја има најубавата златна боја, сакам таква ди остане




hopeless -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (1.4.2015 21:53:48)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Neurotoxin

мојата се роди со многу коса и тоа црна, како ја бањавме секој ден почна да и осветлува и сега ја има најубавата златна боја, сакам таква ди остане

Исто и на мојата и беше црна косичката кога се роди.
Сега и е осветлена баајѓи. На тато плавуша [sm=smiley36.gif]




rici -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (2.4.2015 5:22:30)

Prvoto dete imase mnogu kosa, a vtoroto imase ama ne tolku kolku prvoto (i toa crna )




Gardenia -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (2.4.2015 11:54:39)

Мојата се роди со косичка како потемна така,и после 40 дена почна да и паѓа посебно напред,а позади и останаа како перчиња и сега нема многу коса,почна да и расте посветла.Има ли некој друг што му паднала косичката?




Melanija RR -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (2.4.2015 14:31:53)

Да Гардениа паѓа по малку но брзо пак ќе порасне.Изгледа не баш убаво но така бидејќи е мекана потоа излегува поцврска и за шишање[sm=smiley1.gif]

Моето имаше малку коса кафенка и баш беше таман[sm=smiley36.gif]




hopeless -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (2.4.2015 14:41:54)

Normalno e da paga kosickata. I mojata bese kelava pozadi eden period, no brzo i porasna nova kosicka. I sega i e ubavo izednacena, ne se ni poznava deka i pagala.




Mihaela 2010 -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (21.4.2015 21:59:11)

I dvete kerkicki gi rodiv so kosa..i toa bas imaat kosicka..




lukajana RR -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (21.4.2015 22:22:51)

Јас Л го родив без ич коса а Ј имаше многу коса по целото главче ама и киселини имав многу од седми месец до крај дури и на пораѓај отидов со киселини




Malecka23 -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (22.4.2015 13:03:12)

SO prvoto imase kosicka ama ne tolku mnogu.A sega vtorovo ima ama bas ko za masko bas mnogu ksicka.Mozebi i zatoa imav poveke kiselini vo vtorava bremenost




Snowhite RR -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (23.4.2015 10:44:01)

Михаил немаше коса кога се роди, само едно опавче назад, а Јана да имаше коса и тоа бајаги, а со кислените кај мене обратно беше, за М имав многу киселини, а за Јана немав ич




blond -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (17.5.2015 13:01:11)

Второво има многу повеќе косичка за разлика од првото.Од прилика 3-4 прста долга и црна :)




СветлеБ -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (31.3.2016 10:08:47)

Малиот мој се роди со косичка, не многу густа, но сепак можеме фризура на боцки да му правиме [sm=smiley36.gif]
А јас имам и едно прасање ако некој може да ми одговори. Пред некој ден забележав на капчето дека има влакненца испаѓано. Како некое кутре кога се лиња [sm=smiley1.gif] Дали тоа е нормално, така да му паѓа косичето?[sm=smiley24.gif]




Neurotoxin RR -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (31.3.2016 13:43:13)

Нормално е, на многу бебиња им паѓа косичката со која се родени и после им расте нова.




lolla RR -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (31.3.2016 13:54:36)

СветлеБ сосема е нормално, таа косичка ке му падне и ке му израсне нова.

Л се роди со густа црна коса (јас и мм сме плави) па му падна и сега има долга руса косичка.




Kvisko -> RE: Со колкава коса се родија вашите бебиња? (8.4.2016 16:27:04)

Ј се роди со многу коса. Јас имав киселини ама мислам дека тоа нема врска.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]