Дали ве привлекуваат бодибилдери? (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


AnnaMolly RR -> Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 16:29:32)

Си разгледував по страниве на интернер и наидов на статија за бодибилдери.
Има луѓе на коишто им се привлечни, а има и луѓе што воопшто не им се допаѓа изгледот на бодибилдерите (без разлика дали станува збор за мажи или жени).

Еве на пример оваа жена... Привлечна ли ви е?
[image]http://www.oddee.com/_media/imgs/articles2/a97013_g009_4-irene-anderson.jpg[/image]





AnnaMolly RR -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 16:30:59)

Или овој маж?

[image]http://www.fitnesshealthzone.com/wp-content/uploads/2009/06/ronnie-coleman.jpg[/image]




Палешка РР -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 17:31:44)

Воопшто не ме привлекува набилдано машко тело.
Сакам танки и витки...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Annet -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 18:11:24)

немојте да ме сватите погрешно ама моето мислење за нив е дека се нарцисоидни,самобендисани..така јас мислам,никогаш не ме привлекувале,за мажи ај и така и така,ама за жени уффф не ми се допаѓа воопшто такво тело.сепак тоа е мое мислење[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Andriance -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 19:19:12)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

немојте да ме сватите погрешно ама моето мислење за нив е дека се нарцисоидни,самобендисани..така јас мислам,никогаш не ме привлекувале,за мажи ај и така и така,ама за жени уффф не ми се допаѓа воопшто такво тело.сепак тоа е мое мислење[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]


i jas isto




kuklicka26 -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 20:54:00)

Мене воопшто не ме привлекува набилдано тело и се сложувам дека се нарцисоидни мм има другар билдер кој е претерано самобендисан ,ама тоа е мое мислење .




bombica -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 21:37:19)

Незнам зошто неможам да ги видам сликите па да видам за какви билдери станува збор дали за професионални што одат и на такмичења и што им се познава секое мускулно влакно или за рекреативци.Лично оние професионалците воопшто не ме привлекуваат дури грозно ми делуваат, но аматери пристојно набилдани и те како ме привлекуваат[sm=smiley36.gif].Мажот ми веќе 20 год. оди во теретана скоро секој ден, прекрасно е граден и не е нарцисоиден[sm=smiley36.gif] Покрај него познавам и многу други не нарцисоидни билдери-рекреативци и мислам дека е погрешно врз основа на познавањето 1-2 личности да се лепи епитет на одредена "група" на луѓе.




Viktori -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 22:15:07)

Не! Ако нема пивско меше, ич бе [sm=smiley36.gif]




mila mama -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 22:50:14)

ИЧ!




nadica -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (14.1.2012 23:13:55)

ми се симпатични доброградени и мажи и жени а професионалните бодибилдери дури и ми се грозни (се извинувам ако навредив некого)




AnnaMolly RR -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (15.1.2012 10:51:22)

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Незнам зошто неможам да ги видам сликите па да видам за какви билдери станува збор дали за професионални што одат и на такмичења и што им се познава секое мускулно влакно или за рекреативци.Лично оние професионалците воопшто не ме привлекуваат дури грозно ми делуваат, но аматери пристојно набилдани и те како ме привлекуваат[sm=smiley36.gif] .Мажот ми веќе 20 год. оди во теретана скоро секој ден, прекрасно е граден и не е нарцисоиден[sm=smiley36.gif] Покрај него познавам и многу други не нарцисоидни билдери-рекреативци и мислам дека е погрешно врз основа на познавањето 1-2 личности да се лепи епитет на одредена "група" на луѓе.


Да, бомбица, зборуваме за професионални бодибилдери, оние на коишто им се познава секоја вена по телото [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley11.gif[/image]
А за рекреативци што одат во теретана и имаат убаво дефинирани мускулчиња... Е, тоа е веќе друга приказна. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley4.gif[/image]




kikicka -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (15.1.2012 11:19:40)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Не! Ако нема пивско меше, ич бе [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Виктори бе ме изнасмеа хахаха
кај мене мажле е добро граде за разлика од мене сега јас сум со пивското моше а билдер со вени јок брее шо е тоа катасрофи ,па кога ке видам како се фалат по фб со слики од стомачни,бицепси леле грозно ,а башка сега на сите му е тоа филмот во нашиот град од овие дечкурлиите .Скоро гледав слики од дете билдер што воопшто невкусно изгледа аисто и од девојчиња мали грозно стварно,ајде возразсните ок ама па и мали дечиња со ова??




Pepelaska * -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (15.1.2012 14:36:41)

ИЧ




arh_diz -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (15.1.2012 14:55:40)

Ni najmalku




Martins mom -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (15.1.2012 15:46:47)

Не, не и не!!![sm=smiley36.gif]




Bogdancanka -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (15.1.2012 21:15:34)

dobro gradeni mazi da, ali onie nabildani na koj site veni im se poznavaat ne




Maca25 -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (15.1.2012 23:31:40)

Професионални билдери - бљак!!! [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley11.gif[/image] воопшто не би ме привлекол некој таков. 




Yummy Mammy -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (16.1.2012 12:25:53)

Jas sum edinstvenata sto se pali na bilderi? [sm=jezicek.gif]
Ok, ne onakvi izobliceni kaj sto ne se poznava sto e vrat a sto raka, nego bilderi vo umereni granici. Ednas imav decko koj se natprevaruvase, ne bese izoblicen ama mnooogu definiran, kako so photoshop da mu se praveni muskulite. Fizicki mnogu pali ama psiholoski e napast ziva. Se slozuvam so nekoj od komentarite pogore deka ovie luge najcesto se nesigurni vo sebe i potrebno im e mnogu dokazuvanje i mnogu vnimanie, kako mali deca se, postojano da im kazuvas deka se najdobri.




miana -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (16.1.2012 13:12:48)

i mene ic neme palat bilderi,samo ne sakam debeli mazi odnosno skembasti... Vazno mi e da e normalno graden a dali ke ima nekoi muskuli i ne mi e vazno..Muskuli moze da ima sekoj sto ke posaka i ke se potrudi za da gi ima takada.....




Felly RR -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (16.1.2012 14:04:40)

Воопшто не ме привлекуваат.




Snowhite RR -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (16.1.2012 20:58:26)

Не само што не ме привлекуваат туку одвратни ми се, бљак




kapina -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (16.1.2012 21:46:05)

ne voopsto ne me privlekuvaat bodibilderi




Defne90 RR -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (6.6.2014 1:53:02)

Па кога тргнав со мм тој тогаш активно вежбаше во теретана и можам да кажам дека навистина имаше баш тело со мускули и со по некоја вена што му се познаваше.Е сега не беше до толку како оние професионалните ама дефинитивно ептен си го беше оформил телото.Ни мене не ме палат професионалните бодибилдери што пијат стероиди и протеини и што се колку вратата и едвај влегуваат дома.Ама да дефинитивно сакам кога мажот има мускули и е дефиниран.[sm=smiley1.gif]




scared RR -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (30.11.2014 21:14:25)

Ич ама ич, гадни ми се [sm=zmeden.gif]




caciana -> RE: Дали ве привлекуваат бодибилдери? (30.11.2014 23:44:11)

Od sekogas bilderishtata mi izgledale smotano.Ne znam zosto ama izgleda kako manekenkite,vnimavaat na izgled a imaat prazna glava.




Страница: [1]