RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Подигнување



Порака


dostickage -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (13.10.2011 10:22:36)

sto i da zeme od mene ili mm ke bide ok.molam boga da ne nasledi neso od baba mu,dedo mu ili SKRAJA DA E CICKO MU.BRRRRRR se zgrozuvammmmmmm kakvo stvorenje e




rehana -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (14.10.2011 13:46:24)

ne bi sakala od mene da nasledi mekost, neodlucnost, popustlivost,bi sakal da bide silna , cvrsta so sopstveno jas i sekogas da postapuva pravilno srce na mama:D




Bububebe -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (8.1.2012 14:11:28)

Не би сакала од мене да ја наследи избувливоста,нервозата,да не им верува на секој...да биди похрабра од мене,да не паничи за глупости




Џесика -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (12.3.2012 15:48:43)

Приметувам во некои ситуации како син ми се однесува и многу ме потсетува на мене, а некогаш и не ми е баш мило... на пр. кога се обидуваме да го натераме да направи нешто со тоа што ќе го фалиме до небо демек за да се засили. Почнува да писка и да негодува, мм се лути а јас точно го разбирам зошто негодува... знае што е целта, исто бев и јас така ќе ме фали мајка ми пред баби, тетки како сум миела садови (пример) и ме фаќаше отпор зошто знаев дека сакаат да ги измијам [sm=smiley36.gif]
А меѓу другото не сакам да ја наследи од мене наивноста...




Mihaela 2010 -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (12.3.2012 16:11:05)

Kako mala sum bila epten privrzana za moite,koga sme se vozele vo avtobus sum placela i vikala da se simant site luge sama da sum ostanela,sum placela kaj drugi luge...Sega duri gledam kako im bilo na moite,nbidejki i jas se soocuvam so istiot problem,M e takva ista kako mene,i navistina toa mn me zamara.Pred nekoj den bevme na gosti kaj kumovite i po pola saat im dojdoa i drugi gosti,lele ova detevo koga rikna da place ko bozem nekoj na nea nesto i napravi ili i se obrati,zivci iskinav ama toa e,se nadevam vo idnina ke se smeni.Krv voda ne biva..[sm=zmeden.gif]




zzaa -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (3.12.2012 10:35:48)

ne sakam da nasledi od mene nerviranje za gluposti i panicenje za se i sesto dr moze[sm=jezicek.gif]




Goddess* -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (3.12.2012 10:49:20)

inaetot[sm=smiley36.gif]...pusti inaet magareshki[sm=hudicek1.gif]




miana -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (3.12.2012 10:52:26)

Паметот и да се згодни на мене [sm=smiley36.gif]




niki -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (3.12.2012 10:52:34)

veke sum sigurna deka ja ima nasledeno mojata i na mm eksplozivnost i vo sekoja prilika rabotime na toa da ja naucime kako da ja kontrolira, ja zapoznavame so se i dobro i loso so cel da gi prifati rabotite kako takvi i da ima sto pomalku trigeri sto ke i predizvikuvaat intenzivni emocii i stres
isto taka ima nasledeno od nas dvajcata pak, strav od novini vo ishranata, mnogu e teska da ja ubedis nesto da proba, so ova mi gi kine zivcite i uste ne sum nasla model kako da go nadmineme i da se otvori, voopsto nema ljubopitnost vo nea po ova prasanje, vo sostojba e da gladuva i da ne proba




miana -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (3.12.2012 10:53:29)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Паметот и да се згодни на мене [sm=smiley36.gif]

аааа грешно ја разбрав темава..Јас си пишав што сакам да наследат од мене.... Не сакам да се емотивни како мене ...[sm=smiley36.gif]
А сакам да се паметни како мене и згодни исто така [sm=smiley36.gif]




sandriana RR -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (3.12.2012 13:07:36)

Неодлучноста, колебливоста, премотивноста и (не)самодовербата.




vezilka RR -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (25.12.2012 14:50:14)

Па дефинитивно не сакам да ја наследи од мене интровертноста, и не сакам да ја наследи пребирливоста кон изборот на храна. Уште од сега работам на тоа да изгради цврст и здрав став кон себе, односно самодоверба, исто така бидејќи сметам дека тоа мене ми фалело во животот.




Mihaela 2010 -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (25.12.2012 14:57:40)

Vezilke jas izgleda te sledam[sm=smiley36.gif]

Kako sto raste M gledam ustvari kolku ne lici na mene za nekoi raboti i toa me raduva..jas sum bila povleceno dete,mirna ne sum se buntuvala,ete taka nekako skromnicka,i do den denes sum dosta cuvstvitelna,emotivna,pa duri cesto na nekoj kompliment znam i da pocrvenam sto strasno me nervira[sm=smiley9.gif]ako nekoj me iskaral sum pocnuvala da placam...
Detevo moe e sprotivnost od mene....ako nekoj od strana pocne da ja kara,samo se uozbiluva i ne pokazuva reakcija da place ili nesto slicno,po samostojna e,nekogas agresivna,najnovo pak gi pleska decinjata u gradinka...i tn da ne nabrojuvam....
taka da ete ne gi nasledila se uste moite raboti sto i jas ne si gi sakam i bas mi e milo...




caci 23 -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (18.1.2013 14:31:33)

more od mene neka si nasledi se [sm=jezicek.gif] se salam.bi sakala i od dvajcata da ima od se po nesto samo vo normalni granici,zasto se sto e preterano ne e vo red.duri ni dobrinata [sm=smiley33.gif]




ivoni4ka -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (18.1.2013 14:40:40)

nesakam da nasledi da se nervra za gluposti i da ne bide sitnicarka kako mene




Tanjicka -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (12.3.2013 9:41:07)

ne bi sakala da bidat inat i tvrdoglavi na mene, ama tesko zasto Filip mislam so 20 meseci duri e i pogolem inat od mene




barbi03 -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (12.3.2013 10:40:33)

Samo da se zdravi i zivi nesto mora da nasledat i od mama[sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (12.3.2013 10:44:47)

ne sakam da bidat tolerantni kako mene,toa e dobra osobina no na ovoj los svet se zloupotrebuva i zatoa nagradata e stradanje [sm=zmeden.gif]




Melanija RR -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (12.3.2013 10:52:50)

Физички косата и стапалата несакам да ги наследи.
Карактерно више мање ништо не ми фали [sm=smiley36.gif] да биде уште уште поупорна и се на си истера до крај .
Јас ќе тргнам па ке подзастанам ,па додека се сетам возот на поаѓање па нема многу време [sm=jezicek.gif]




Lacrymosa -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (12.3.2013 10:56:48)

Не сакам да ја наследат мојата толерантност. физички не сакам да ја наследи мојата коса и висината ниту пак носот од мм




hopeless -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (12.3.2013 11:39:12)

Физички не би сакала носот да го наследи.
А карактерно не би сакала да биде плачко како мене




Bethany -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (30.8.2013 17:08:19)

не би сакала да наследи импулсивноста дефинитивно! Ќе се поштеди од многу маки и проблеми во животот [sm=smiley36.gif]




Hunny -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (30.8.2013 22:23:31)

Само да не биде толку емотивна како мене.




bucko mal -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (4.9.2013 8:13:18)

Od mene nesakam da ja nesledat naivnosta(glupavosta)pa od sopstveni greshki da ucat vo zivotot.
Tvrdoglavosta(za zal golemiot ja nasledi)
Nesakam da bidat popustlivi kako mene.
Fizicki nesakam da bidat skloni kon debeleenje(I toa golemiot go nasledi)

Golemiov sin gi nasledi loshite osobini I od mene I od tatko mu,za zal.

Za moloto epten mi e milo shto ja nasledi visinata od tatko mu.




Mihaela 2010 -> RE: Што не би сакале детето да наследи од вас? (8.12.2013 15:40:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Kako mala sum bila epten privrzana za moite,koga sme se vozele vo avtobus sum placela i vikala da se simant site luge sama da sum ostanela,sum placela kaj drugi luge...Sega duri gledam kako im bilo na moite,nbidejki i jas se soocuvam so istiot problem,M e takva ista kako mene,i navistina toa mn me zamara.Pred nekoj den bevme na gosti kaj kumovite i po pola saat im dojdoa i drugi gosti,lele ova detevo koga rikna da place ko bozem nekoj na nea nesto i napravi ili i se obrati,zivci iskinav ama toa e,se nadevam vo idnina ke se smeni.Krv voda ne biva..[sm=zmeden.gif]

imame promeni...
detevo mi e smeneto skroz na skroz,i bas me raduva,znaci ponekogas sum samezliva jas i povelcena,i toa ne sakav da gonasledi od mene,tuku da bide hrabra i samouverena...od gorenavedeniot post toa vekje iscezna,kade i da odime taa si se zaigruva,se pozdravuva so lugeto im priogja im zboruva,i duri i luge koi prv pat gi gleda...[sm=bravo.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>