|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Матичен гинеколог
6.10.2014 10:44:30   
Mihaela 2010
Ete jas ke ja pofalam mojata,isto i jas sum od 2007 kaj nea-Zaklina Cocoroska Novakovska,karsi UJP e,i do sega sum zadovolna,i od pristapot,i od iskustvoto nejzino..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Матичен гинеколог
6.10.2014 11:11:40   
Hopeful RR
Melanija RR, супер што го префрли постот и што може да зборуваме на оваа тема со конкретни препораки. Јас се уште се двоумам, и собирам предлози за евентуално да ја сменам Мицевска. Битно ми е да е во Центар и да нема проблем ако одам на приватно за одредени работи. Дали некој има искуство со Снежана Гавриловска Миленковска, кај Коруновски?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Матичен гинеколог
6.10.2014 12:12:44   
Gardenia
Hopeful јас одам во ординација Ложанковски во Центар ти е,позади Дом за градежници,кај др Радица Бојчева и сум задоволна,докторката никогаш не ми правела проблем оти одам и на приватно на прегледи во Ремедика,дури ја имам и прашано да не се лути,ми вика ма какво лутење каде сакаш оди си,барем три прегледи во текот на бременоста да имаш кај мене.Инаку забелешка ми е само што се чека многу за закажување,треба се со време да си закажеш и може да се почека и на закажано дека е многу гужва,ама па секаде кај матичните гинеколози е така.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Матичен гинеколог
7.10.2014 14:39:18   
mamita83
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Melanija RR, супер што го префрли постот и што може да зборуваме на оваа тема со конкретни препораки. Јас се уште се двоумам, и собирам предлози за евентуално да ја сменам Мицевска. Битно ми е да е во Центар и да нема проблем ако одам на приватно за одредени работи. Дали некој има искуство со Снежана Гавриловска Миленковска, кај Коруновски?


Od pred shest meseci odam vo PZU Korunovski potocno kaj Snezana i super e zenata barem sega za sega, objasnuva ubavo, dva pati sum bila na pregled i sum super zadovolna.
Prethodno odev kaj Boro Partalkovski - uzas od doktor - na tri drugarki koi odevme kaj nego, na site ni pravese film deka treba da odime i laserski da odstranuvame ranicka od grlo na matka, i pokraj toa sto rezultatite od pap testot se ok, rezultatite od hpv isto taka vo red - si go tera biznisot za da ti pravi biopsija -2000-3000MKD pa pap na 6 meseci privatno da go plakjas isto 3000MKD godisno, a za ocaj od komunikacijata da ne zboram uzas.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Матичен гинеколог
7.10.2014 15:18:25   
Hopeful RR
Фала ти mamita83, имам колешка која има добро искуство со докторката, но сакав уште некој да ми потврди.

Инаку, случајот со ранички и ласер е познат, и за жал, не е само овој доктор. Една другарка ми збореше за друга докторка, на која и го заборавив името, која пред околу 15 години сите пациентки до една ги терала да одат на ласер, само за пари. Кога на неа и се случиле лоши нешта во приватен живот (и починала ќерка), муабетот низ Скопје бил дека ете, и се вратило од сите девојки што ги зезнала. И другарка ми, за жал, има направено ласер без потреба.

Многу е битно кај кој доктор ќе се оди, посебно па ако збориме за гинеколог, и супер што ние тука разменуваме искуства и впечатоци.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Матичен гинеколог
30.10.2014 16:23:28   
Rajna.vojvoda
eve i mene Mirjana mi e maticna, i e bas kako sto ja opisa HOPEFUL , znaci kako vremeto e , cas e dobra cas losa, ama toa losa e mnogu odvratno. Ladna e iskompleksirana mrci, se nesto i smeta , se nesto kako podoko da gleda...nemozam da ja definiram. sme zborele so hopeful za nea, mnogu e cudna zenata. mnogu pati sum mislela da ja smenam, i taman sum odlucena odam i ona cela fina. eve posledniot pat mene mi bese fina mnogu. duri imav eden problem i se javuvav po telefon super fina sve. pred godina dena mi se desi da me rasplace, izlegov od ordinacija lipajki, mi se razvika , taka majka mi mi nema vikano, i seto toa bidejki imav nekoi bolki cudni koi posle se najde deka se od zadrska na gasovi, ali jas imav kako ginekoloski tegobi i ona vikanje, strasno. e sega i jas neznam sto so nea!!!! neznam

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Матичен гинеколог
30.10.2014 16:37:44   
lolla RR
Рајна, значи дефинитивно со сите си е таква Мицевска. Не ми е јасно како има толку многу пациенти со таков став.

(Одговор на членот Rajna.vojvoda)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Матичен гинеколог
30.10.2014 18:43:47   
Hopeful RR
До плачење зарем дошло!!! Ич не ме чуди тоа, само ова што вика lolla - како и покрај тоа, идат толку пациентки кај неа. Или од немукает, или од не знам што, ваљда како и ние, се подзалажуваме на еден добар збор што ќе го каже по 1000 лоши.

Него, кога сме на темава - мм откога отиде кај неа за мене и ја виде каква е, ми предложи да ја пријавамм и да ви кажам сериозно размислувам за тоа. Дали знаете како и каде можам да го направам тоа? Веќе ми е преку глава сите да се жалиме од неа, а да нема никакви реперкусии по неа! Сепак сме живи суштества, од крв и месо, и посебно хормони, едноставно не може така да се однесува. Не дека сакам да и правам проблеми во кариерата, ама сите си носиме лузни од кај неа и мора да има некаква правда.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Матичен гинеколог
30.10.2014 20:52:51   
Bethany
Ех темава ко порачана за мене. Токму денес сменив матичен па таман да си пишам user posted image
Се одлучив за Надица Героска, ординацијата Мама, и тоа од неколку причини што имам така читано и слушнато за неа. Ми беше битно тие да ги носат брисевите, да е добра организираност со закажувањето, а не да дојдам на закажано и да чекам уште два саати, и да е допадлива, те. да не е некој намќор user posted image (за стручноста да не коментирам, се очекува нели да ја знае работата)
Па сега во споредба со мојот бивш матичен, од кого со клешта требаше да вадам зборови од уста, само ќутеше и ќе речеше по која, оваа многу зборува и едвај ја разбирав. Ама битно зборува и е отворена за прашања user posted image
Отидов на првиот преглед со намера да го платам приватно, нели обично првите прегледи се плаќат на приватно, па потоа кога ја избереш за матичната ти го наплаќат покривен од фондот, ама таа веднаш ме пријави и ми наплати ехо преглед само 300 денари. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Матичен гинеколог
17.11.2014 11:01:14   
lolla RR
Хоупфул, што направи со Дијагностички? Ја смени ли матичната? Кој/а планираш да ти е нова?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Матичен гинеколог
17.11.2014 11:16:40   
Hopeful RR
lolla, одлучив да ја сменам, сфатив дека преголем стрес ми е дури и самата помисла дека треба да одам кај неа, дури и да и излезе тоа еден од добрите денови. Бидејќи сум уште на боледување, чекам контрола утре во Систина (бидејќи она не ме вика ни на преглед, ни на контрола) и ако здравје се е во ред, ќе го затворам боледувањето кај неа и веднаш би се префрлила. Планирам да одам кај Снежана Миленковска во амбулантата во МВР, имам слушано добри работи за неа и мислам дека нема да направи проблем ако се префрлам бремена.
Ти остануваш во Дијагностички? Има некакви промени во меѓувреме, ти се посветува повеќе од претходно?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Матичен гинеколог
17.11.2014 11:24:11   
lolla RR
Јас сум на мислам секој божји ден. Еве минатат недела нели не сакаше да ми измери должина на грло на матка, па ме мавтаа за еден упат, погрешно ми кажаа како треба, па сега бев денес па ме вратија попладне да дојдам по упати. Не знам, се си мислам дека ке е исто кај кој и да си, а и СТВАРНО немам идеја кај кој друг/а би идела... user posted image

ПЛус, може ли да се менува матичен кога веќе ми се во тек упати и закажувања од кај него? Каде е таа амбуланта на МВР? Јас имам слушнато дека добри се Ложансковски, Надица Ѓеровска, Стамболиев, мада јас не сакам кај машко да одам, мада ако е добар па и што има врска. Не знам, само нека не чува господ.

Бај д веј, со среќа утре, дај боже да е повлечен хематомот, да си се вратиш на секојдневието.

< Поракaта ја уредил lolla -- 17.11.2014 11:25:12 >

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Матичен гинеколог
17.11.2014 14:22:30   
scared RR
Мене матична ми е Љубица Кузмановска, малце ми е далеку ама ај и така не идам често кај неа за упати само, за брисеви. Инаку нема баш стручност ама онака ок е фина, излегува во пресрет. Тоа сестрата нејзина ме нервира само, ептен е арогантна, и дрска user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Матичен гинеколог
19.11.2014 19:52:13   
Hopeful RR
Девојки, конечно ја сменив матичната и сега сум кај Снежана Миленкова, и сум презадоволна! user posted image

Толку фино ме прими што си викам баш сум била будала да идам кај онаа Мицевска, смор од човек! Откако вчера ми се испонаша, ме одби и беше толку цинична што дури и до карање дојде, ми пукна филм и денес закажав кај Миленкова, која работи во ординацијата на д-р Коруновски.

Докторката е супер - разговаравме, ме ислуша, ме испраша се по ред, се посвети максимално, се заинтересира, притоа позитивна и реална, што многу ценам. Немаше никакви негативни реакции и коментари за тоа што сум била во Систина, дури и напротив, рече супер, и останавме на тоа дека некои работи што мора да се направат на приватно ќе ги правиме, а ќе гледаме друго што не мора да искомбинираме на државно, исто како што сакав и јас, и ако некој се мисли во моментов, баш ја препорачувам. А Мицевска стварно мислам да ја пријавам, тоа не е доктор.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Матичен гинеколог
19.11.2014 20:10:45   
lolla RR
Епа жено, ти симнувам капа. И јас сонувам за таков пристап, а не сега сакам да сменам упат и се спремам 3 дена да се јавам за кажам. БРАВО!!!

А еднаш прашав, ама никој не ми одговори, можам ли да сменам матичен ако имам отворени упати??

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Матичен гинеколог
19.11.2014 20:29:59   
Hopeful RR
Не сум ти го видела прашањето, ама ако не планираш да го искористиш упатот, зошто да не смениш - ќе ти даде новиот матичен нов упат и ќе си одиш со тој. Мислам дека само за боледување мора да се чека, да се затвори. И јас имам еден отворен од вчера, болнички, ама ако ми треба за на Гак ќе иси побарам нов од новата.

Нели спомна дека се мислиш меѓу неколку, јави се и од одма, на првото одење и отворање картон, побарај си упат, зошто да не. Јас ти ја препорачувам и Снежана, неверојатна промена е после оваа. Дури незгодно ми беше да зборам за што сум правела на приватно, навикната на зајадливите коментари на оваа, а наидов на нормална, позитивна реакција...

А вчера кај Мицевска гужва до бескрај, и си викам како бре на таков однос има толку пациенти? Дури стигнавме со една друга трудница взаемно да се жалиме од неа, значи ептен никој не е задоволен.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Матичен гинеколог
23.4.2015 13:39:32   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Мене матичен гинеколог ми е ДР.Јасмина од ординација ,,Јасмина,, во Хром.Таму сум од 2007год никаква непријатност не сум имала.СЕ што ќе ми текне прашувам но и сама кажува што треба.На почетокот беше нова а млада па бев резервирана но по 2-3 прегледа целосно имав доверба во неа.Достапна , и вон раб. време ми има ставано инекции.user posted image



Останав без матичен, уф многу ми е криво.Толку бев навикната и опуштема низ се и сега одеднаш вее не работат со фондот.Наводно веќе било неиздржливо и решиле да работат само приватно.Не ми беше мака од Аеродром до Хром да одам.Јас пак по потреба е одам кај нема но ми треба матичен.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful RR

Девојки, конечно ја сменив матичната и сега сум кај Снежана Миленкова, и сум презадоволна! user posted image


Дали разбрав се наоѓа позади УЈП во уличката?Дали функционира со закажување?

Bethany дали кај др.Надица Героска е баш така,фино точно со закаување,и каде се наоѓа?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Матичен гинеколог
23.4.2015 14:31:30   
Hopeful RR
Melanija RR, да, во таа уличка е, кога влегуваш од Црвен Крст, после паркингот па лево - бившата амбуланта на МВР. Се закажува, знае да има гужва, но се наоѓаат термини. Досега сум многу задоволна, докторката е стварно супер, плус достапна и на мобилен кога е потребно.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Матичен гинеколог
23.4.2015 14:54:12   
Malecka23
Melanija Nadica se naoga karsi fontana park PZU MAMA se vika ordinacijata.Raboti so zakazuvanje ama znae da ima guzva i pokraj zakazanoto da si pocekas

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Матичен гинеколог
23.4.2015 18:24:16   
Rajna.vojvoda
одам кај Мирјана Мицевска 8 години ама послениов период искрено преполовена и е работата , нема гужви. се јавуваш од денес за утре има термини, значи тоа што е никаква си има влијание .
кај и да е и јас ке ја сменам, само барам друг гинеколог за матичен кој не би ми правел проблем за боледувања во бременост, бидејки јас со дискус херниа најверојатно ке имам потреба од тоа, ама нека дојде до бременост па ке му ја мислам user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Матичен гинеколог
1.2.2016 21:06:04   
Frosita

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful RR

Девојки, конечно ја сменив матичната и сега сум кај Снежана Миленкова, и сум презадоволна! user posted image

Толку фино ме прими што си викам баш сум била будала да идам кај онаа Мицевска, смор од човек! Откако вчера ми се испонаша, ме одби и беше толку цинична што дури и до карање дојде, ми пукна филм и денес закажав кај Миленкова, која работи во ординацијата на д-р Коруновски.

Докторката е супер - разговаравме, ме ислуша, ме испраша се по ред, се посвети максимално, се заинтересира, притоа позитивна и реална, што многу ценам. Немаше никакви негативни реакции и коментари за тоа што сум била во Систина, дури и напротив, рече супер, и останавме на тоа дека некои работи што мора да се направат на приватно ќе ги правиме, а ќе гледаме друго што не мора да искомбинираме на државно, исто како што сакав и јас, и ако некој се мисли во моментов, баш ја препорачувам. А Мицевска стварно мислам да ја пријавам, тоа не е доктор.



Дали можете да ми пратите бројче во порака од Миленкова, бидејќи се трудам одамна да ја најдам и не успевам.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Матичен гинеколог
11.5.2017 2:52:00   
Јована Илиевска
Ви ја препорачувам мојата матична докторката, гинекологот во Сарај. Др. Сузана Огненовска, целиот тим се жени и многу се коректни, фини и способни.

Се наоѓаат во центарот на Сарај, од Ѓорче Петров кога одите во Сарај, после мостот на Вардар, го поминувате новиот трговски центар во Сарај, после 1 км од трговскиот, на патот за Матка, спроти единствената бензиска пумпа.

телефон за контакт: 075/59-29-36


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Матичен гинеколог
31.5.2017 11:35:52   
Katerina2017
Pred da ostanam bremena, lutav od ginekolog na ginekolog, rutinskite pregledi gi pravev privatno zosto ne mi se cekase bas mnogu za rezultati...no otkoga ostanav bremena, za maticen ginekolog si ja odbrav Suzana Kostovska. Prethodno rabotese kaj Vaso Korunovski, no sega si ima otvorena svoja privatna ordinacija - Ginekovita i navistina sum zadovolna od doktorkata. Mnogu e pristupacna, mnogu e ljubezna i ubavo objasnuva. Edinstvena mana e sto ima guzva kaj nea, i na zakazano se ceka.

(Одговор на членот Јована Илиевска)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?