RE: Оглас (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Winit -> RE: Оглас (20.2.2012 11:11:04)

Ni treba taxi prevoz od Aerodrom do Zajcev Rid i nazad, ama so mesecna fiksna cena. Znaci ke treba da ne nosi nautro vo 8.30 i da ne zema vo 17 casot sekoj raboten den. Ako poznavate nekoj koj se zanimava so taxi prevoz i smetate deka mozebi bi prifatil vakva ponuda ve molam pustete tel. vo privatna poraka za da se javime i da dogovorime za cenata i drugite uslovi. Odnapred blagodaram. [sm=smiley1.gif]




Mamickaa -> RE: Оглас (22.2.2012 19:35:38)

Поздрав девојки

Подолго ме немаше на форумов иако често го посетував,ми недостигавте искрено!Чував детенце околу 6 месеци,сеуште го чувам ама до 1 Март,многу се приврзав за него ама,мамичката остана дома,трудничка и нема потреба веќе од чување...иако од кога знам за себе,израснав со мали бебињаа и моите две(више се големки)и сватив дека за мене нема поубава работа од нив,ги обожавааааааам исто како свои ги гледам[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]...па затоа ако има некој потреба од чување на бебенце или детенце,слободна сум од 1ви Март,кој сака нека пише,ќе се договориме...имам и препораки од две места,имам неполни 30 год,позитивна сум и знам како со дечиња,искрено од срце ова го пишувам..[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

п.с. на двете места платата ми беше 12 000 денари(полно раб.време),тука спаѓа се во врска со детенцето,ранење,шетање,читање приказни,буквално се само за него...е сега за платата испод оваа неможам да прифатам,бидејќи не е мала одговорност,ни секунд не сум ги оставала сами,верувајте исто како со моите сум се однесувала...ако има некој заинтересиран нека ми пише по приватна порака... 

поздрав




Andriance -> RE: Оглас (22.2.2012 19:52:31)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Winit

Ni treba taxi prevoz od Aerodrom do Zajcev Rid i nazad, ama so mesecna fiksna cena. Znaci ke treba da ne nosi nautro vo 8.30 i da ne zema vo 17 casot sekoj raboten den. Ako poznavate nekoj koj se zanimava so taxi prevoz i smetate deka mozebi bi prifatil vakva ponuda ve molam pustete tel. vo privatna poraka za da se javime i da dogovorime za cenata i drugite uslovi. Odnapred blagodaram. [sm=smiley1.gif]


kej ti pisam pp...tatko mi se zanimava so toa...pa kje se dogovorime




MERUSHKA -> RE: Оглас (23.2.2012 22:05:45)

Sakam da kupam povolen dubak za masko bebe!!!!!




Mimushka -> RE: Оглас (24.2.2012 6:32:29)

i jas baram da kupam dubak.




Luci -> RE: Оглас (24.2.2012 9:31:17)

Женски а да си купите нови од пластичарска, по 1000 се[sm=smiley1.gif]




Andriance -> RE: Оглас (24.2.2012 9:41:21)


ИЗВОРНА ПОРАКА: MERUSHKA

Sakam da kupam povolen dubak za masko bebe!!!!!


POVOLEN ILI POLOVEN??




MERUSHKA -> RE: Оглас (24.2.2012 10:04:31)

Хехе.....па и поволен и половен :)))




Џесика -> RE: Оглас (24.2.2012 11:47:39)

Потребни се агенти за контакт центар (за работа од дома)!
Се бараат комуникативни личности за продажба на веќе добро познат производ во странство. Работата е од дома, потребно да имате само ваш компјутер и интернет, немате никакви трошоци,повиците се на наш трошок!
Заинтересираните нека остават порака во инбокс по што ќе бидат накнадно контактирани за интервју / обука.
Потребно е :
-Добро познавање на српски јазик (зборување)
-Основно познавање на работа со компјутер
-Да сте комуникативни и упорни
Нема ограничување колку може да се заработи! Нема никакви ограничувања и никакви трошоци за агентот!




Luci -> RE: Оглас (13.3.2012 20:55:21)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Velena

Можеби не е вистинско место,но би сакала да објавам оглас дека се продава нова само 4-5 пати користена количка Chipolino,модел Dakota 2011.Количката е многу убава и квалитетна купена од Chipolino-Софија.Доколку некој е заинтересиран цената е 6000 денари.




Yummy Mammy -> RE: Оглас (16.3.2012 9:56:48)

Prodavam inhalator/nebulizer Zepter, kupen e 16.11.2011, koristen e 2-3 pati, garancijata mu e 2 godini. So komplet oprema: maska za vozrasni, maska za deca i plus specijalen del za inhalacija pri bronhijalni zaboluvanja; rezervni filtri i rezervni sadovi za lekarstva; ima adapter za vo struja, plus adapter za vo kola; patnicka torbica za site delovi; garancija, upatstvo, smetka... cuvam bukvalno se.
Inhalatorot e vo odlicna sostojba, jas go prodavam zatoa sto imam dva (dobieni na poklon). Za deca e super zatoa sto voopsto ne e bucen. Za cenata, kupen e 195 Evra, jas ke go dadam za 10.000 den.
Ne mozev da stavam slika, eve poglednete go tuka zaedno so site delovi i upatstva. http://www.zepter.com/MainMenu/Products/Medical/VitalSystem/CompressorNebulizer.aspx





AnnaMolly RR -> RE: Оглас (26.3.2012 12:27:42)

КАСТИНГ ЗА ВОДИТЕЛ/ВОДИТЕЛКА на тв Емисија
Проект: Кулинарска емисија!
Вештини:
-Одлично зборување на англиски јазик.
- Љубител на готвењето, основни готварски вештини и голем гурман.
-Желба за патување и истражување
- Комуникативна личност.
Сега за сега толку, дополнителни информации на
070330661
2700266
Диме Ѓорѓиевски


Ова е фирмата во којашто работам. Ако е некој заинтересиран, пишете пп за да ургирам. [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Andriance -> RE: Оглас (9.4.2012 19:19:01)

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Групацијата ЕОЅ е водечка финансиска компанија во Европа за Откуп и наплата на побарувања и факторинг аранжмани присутна на 3 континенти во повеќе од 24 земји. ЕОЅ брои повеќе од 4.000 вработени и секаде нуди еднакви можности за вработување. Македонската компанија на ЕОЅ Групацијата, ЕОЅ Матрих доо има отворена позиција за:

Дипломиран правник

Асистент во Правниот оддел на компанијата, на определено време од една година (замена на отсутен работник до негово враќање на работа)

Кандидатот што го бараме:

• Има високо образование (завршен Правен факултет VIA / VII1) со положен правосуден испит,
• Има одлично познавање во делот на облигационото право, должничко – доверителски односи и работно искуство од најмалку три години на правни работи,
• Има одлично познавање и способност за работа со компјутер особено МS бизнис апликации, Word, Excel, MS Outlook (неопходен услов),
• Има познавање на англиски јазик на ниво на бизнис комуникација,
* Работно искуство во правни работи во,за или во соработка со интернационални корпорации е предност.

Нашиот асистент:
• Работи во Правниот оддел на компанијата,
• За потребите на одделот и клиентите превзема активности во процесот на судска наплата на побарувања,
• Ја застапува компанијата во судски спорови пред судовите на РМ
• Изготвува правни акти и врши работи поврзани со статусно право и норматива,
• Изготвува месечни извештаи за превземените активности,

Kандидатите кои успеаа својот интерес да го видат во наведената позиција, своите биографии треба да ги достават на mk-hr@eos-matrix.com со задолжителна назнака на кодот на позицијата за која аплицираат или на адреса: Кеј Димитар Влахов 3/1,Скопје. Сите доставени информации ќе се третираат како строго доверливи.

EOS, With head and heart in finance
http://www.eos-matrix.mk
http://www.eos-solutions.com

decki..ova e firmata vo koja rabotam jas...ako ima nekoj nekoi prashanja slobodno pp




Andriance -> RE: Оглас (17.4.2012 23:57:14)

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Групацијата ЕОЅ е водечка финансиска компанија во Европа за Откуп и наплата на побарувања и факторинг аранжмани присутна на 3 континенти во 27 земји. ЕОЅ брои повеќе од 8.500 вработени и секаде нуди еднакви можности за вработување. Македонската компанија на ЕОЅ Групацијата, ЕОЅ Матрих доо има отворена позиција за:

Референт за директна продажба



Кандидатот што го бараме:

• Има високо образование (завршен Економски факултет, Бизнис Администрација)
? Има најмалку 2 години работно искуство како менаџер на продажба или наплата; маркетинг агенција – менаџерска позиција, други менаџерски функции во комерцијални организации поврзани со организирање и управување со тимови;
• Има познавање на принципите и методите за претставување, промовирање и продавање на услугите;
• Има познавање на принципите и процесите за обезбедување услуги на клиентите и лични услуги, вклучувајќи проценка на потребите на клиентите, исполнување на стандардите за квалитет за услугите, и оценка на задоволството на клиентите;
• Има одлично познавање и способност за работа со компјутер особено МS бизнис апликации, Word, Excel, MS Outlook (неопходен услов);
• Има познавање на англиски јазик на ниво на бизнис комуникација;

Нашиот референт:
• Работи во Одделот за продажба во компанијата;
• Проактивно работи на пронаоѓање нови деловни можности и се грижи и одржува постојана комуникација со клиентите;
• Обезбедува целосна асистенција и учество во развојот на процесот на стратегиско планирање и подготовката на годишниот план за работа;
• Подготвува презентации, организира канали за дистрибуција на понудите и промовираните производи;
• Презентирање на бизнис планови за зголемување на продуктивноста;

Kандидатите кои успеаа својот интерес да го видат во наведената позиција, своите биографии треба да ги достават на mk-hr@eos-matrix.com со задолжителна назнака на кодот на позицијата за која аплицираат или на адреса: Кеј Димитар Влахов 3/1,Скопје. Сите доставени информации ќе се третираат како строго доверливи.

EOS, With head and heart in finance
http://www.eos-matrix.mk
http://www.eos-solutions.com

Јас пак [sm=smiley36.gif] ако има прашања...слободно пп..




ivoni4ka -> RE: Оглас (18.4.2012 12:50:35)

ТТК Банка АД Скопје објавува:
ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА
1. Директор на Филијала Струмица (1 извршител),
2. Директор на Филијала Штип (1 извршител)
Потребни квалификации:
• Високо стручно образование од областа на економијата
• Најмалку три години искуство во областа на банкарството
• Одлично познавање на англиски јазик
• Одлично познавање на MS Office пакетот
Карактеристики на работното место:
• Одговорен за организирање и раководење на активностите (работењето) во филијалата и експозитурите во регионот
• Учествува во изготвување на буџетот на филијалата/експозитурата
• Одговорен за активно следење на постоечките клиенти
• Одговорен за анализа на пазарен потенцијал и наоѓање на нови клиенти
• Одговорен за анализа на конкуренцијата во регионот
• Одговорен за секојдневно активно следење на наплатата на кредитните производи
Вештини и способности:
• Познавање на пазарот, производите и регулативата од областа на населението и правните лица
• Солидно познавање на праксите од банкарството со население, процесите и потребите на клиентите од населението и правните лица
• Способност за управување со голема група на луѓе како и способност да создаде вистинско тимско опкружување
• Одлични комуникациски и организациски способности
Испратете Ваша биографија (CV) и мотивационо писмо најдоцна до 30.04.2012 година, со назнака за
1. Оглас за Директор на Филијала Струмица или
2. Оглас за Директор на филијала Штип
на следната адреса: ТТК Банка АД Скопје, ул. Народен Фронт 19а, 1000 Скопје или на е-маил: hr@ttk.com.mk




angelai -> RE: Оглас (26.4.2012 16:06:20)

Se prodava elektricna pumpa za izmolzuvanje, nova seuste e podgaracija uste 6 meseci, MEDELA MINI ELECTIC
Ako e nekoj zainteresiran neka mi pise na PP




spasoje -> RE: Оглас (9.5.2012 16:14:37)

Ok gi vidov cenite, no neznam od koi seuste imas?i kako da se najdemeda gi vidam da odberam?[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/nosecka.gif[/image]




Annet -> RE: Оглас (9.5.2012 16:50:33)

Мебел-Ви Виница
MЕБЕЛ-ВИ ИМА ПОТРЕБА ОД ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ ЗА САЛОНОТ ВО БИТОЛА.
Потребни квалификации:
-Средно образование
-Работа со компјутери
-Основно познавање на Англиски јазик
-машко
Потребно документи:
-кратка биографија
-копија од лична карта
-фотокопија од Диплома за завршено образование

Потребните документи можете да ги доставите по пошта на следнава адреса
ДООЕЛ Мебел-Ви ул.Марксова бр.23 Виница или на vrabotuvanje@mail.mebel-vi.com




Annet -> RE: Оглас (23.5.2012 18:02:22)

Hotel New Star 5*
Se baraat devojki za honorarna rabota kako konobarki po svadbi... Tel. za kontakt 070372742




Elce -> RE: Оглас (24.5.2012 12:48:30)

Барам жена за чување на 11 месечно дете.Ми треба од 8 ми Јуни да започне,живееме во Карпош3.




miana -> RE: Оглас (28.5.2012 15:16:11)

Продавам НОВ неотпакуван џампер за скокање за на врата за бебе..Тежина до 12 кг.
( добив два на поклон за крштевка и затоа го продавам) Во форма на пајче е и чини 2.000 денари.




Felly RR -> RE: Оглас (28.5.2012 15:21:28)

Леле мианке, па што не се договоривте со Јами Мами, таа толку време бараше џампер,а ти си ќутиш.[sm=smiley36.gif]




Pepelaska * -> RE: Оглас (28.5.2012 15:45:06)

Продавам Belly Bandit појас за слабеење и затегнување по породување, воопшто не е користен, чини 3600 денари, а го продавам 1700. ваков е
[img]http://www.smooze.nl/files/Belly%20Bandit%20Original%20zwart.jpg[/img]

информации по пп




miana -> RE: Оглас (28.5.2012 16:51:29)

Па Фели,јас и купив на Јами мами и тогаш си купив и за моето бебе ( како поклон од мајками ) и добив уште еден поклно и сега имам два. Ајде кој е за џампер нека пише во ПП
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Леле мианке, па што не се договоривте со Јами Мами, таа толку време бараше џампер,а ти си ќутиш.[sm=smiley36.gif]





Yummy Mammy -> RE: Оглас (28.5.2012 16:57:26)

Miana i nejzinite gi iskupile site jumperi pa posle nema za drugite [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Se salam srcka, ke razglasam po drugarki, ako ima nekoj zainteresiran zasto stvarno nigde niz skopjevo ne moze jumper za na vrata da se najde. A ti pak prasaj si vo Tiara dali ke ti go zamenat za nesto drugo, zasto i bez fiskalna, oni si imaat nivni deklaracii na proizvodite, se gleda deka e od kaj niv kupen i po datum ke si ja najdat fiskalata vo kompjuter.


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Па Фели,јас и купив на Јами мами и тогаш си купив и за моето бебе ( како поклон од мајками ) и добив уште еден поклно и сега имам два. Ајде кој е за џампер нека пише во ПП
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Леле мианке, па што не се договоривте со Јами Мами, таа толку време бараше џампер,а ти си ќутиш.[sm=smiley36.gif]







Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>