RE: Акции на производи (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сештоПорака


Andriance -> RE: Акции на производи (20.3.2012 21:52:18)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bebe82

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Cisto inforamtivno za taze mamickite....vo Zegin imaat promocija na Good Night mlekcnite kashi (u kutija) na HIPP... idat so gratis mnogu ubavo tanjirce za ruckanje...144 denari.. ( a samo tanjirceto e tolku)..


Само некој да ми каже во кој зегин ги имаат. Прашав во буњаковец, црниче, лептокарија, никаде немаат [sm=zmeden.gif]


E da..a rekov toa da ne zaboravam da napisham...ne znam zasto ne e isto vo site Zegin...jas go najdov vo Zegin pod Zeleznicka...inaku imaat i nokni kashi vo teglicka dve za 114 den.
AndreaS -> RE: Акции на производи (20.3.2012 22:17:31)

Хип ноќни каши со тањир подарок има и во Веро, во Веро центарот.
Natuska85 -> RE: Акции на производи (20.3.2012 22:20:04)

Има и во зегин во ГТЦ,јас таму видов.
kikicka -> RE: Акции на производи (20.4.2012 10:58:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: libra.n

Vaka veli: Za sekoj kupen sporet so staklokeramicka plotna na Blomberg, sleduva podarok 3000 den. od tavite i kujnskite dodatoci na Tefal[sm=smiley36.gif]. Znaci Anna Molly, nema sporet samo tavi i toa pod uslov...[sm=smiley36.gif].
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

А, бе, да ве прашам. Вчера гледав реклама за Нептун, имаше шпорет плус комплет тави и тенџериња за 3.000 денари! Многу евтино ми се гледа! Знае ли некој во кој Нептун е ова? Да не е во тој новиот?
Анамоли ,ако купиш шпорет со стаклокерамичка плотна добиваш подарок во вредност од 3000 денари од тавите и кујнските додатоци од марката тефал [sm=smiley1.gif]


Andriance -> RE: Акции на производи (20.4.2012 12:58:43)

ajde be nekoj da kaze za akcijata sto bila vo Okaidi??? nesto demek da doneseme stari alista ( valjda nivni) ja cuv-nedocuv aahahah
Yummy Mammy -> RE: Акции на производи (20.4.2012 13:46:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ajde be nekoj da kaze za akcijata sto bila vo Okaidi??? nesto demek da doneseme stari alista ( valjda nivni) ja cuv-nedocuv aahahah


Ha ha ha, zarem ima staro za novo?! Uf, sto dobro toa... [sm=smiley36.gif]
Beatris -> RE: Акции на производи (17.5.2012 13:18:09)

Штотуку се вратив од ДМ на Даме Груев. [sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif][sm=smiley29.gif] Можам комотно да кажам дека од утре цел град ќе мириса на Дуел Јоргован и Фелче Азура омекнувач [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Абе тоа лудница невидена, луѓе ќе се испотепаат, хаос... Земав некои работи и сметката ми беше ептен убавка, кашички на хипп за 26 ден. ама имаше само од слива и јаболко со круша, останатите по нормална цена, т.е. 15% попуст на сите производи. Се на се, во теорија се исплати за пазарење денес ама во пракса е неизводливо [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
dostickage -> RE: Акции на производи (17.5.2012 13:32:10)

i jas Beatrisce isto. si vikam se isplati eftino ova ona ama koga kje mi tekne deka plesnav skoro 50 evra za peleni i prasaci , omeknuvac i sl. kje si k'snam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

pa se davaat li za gomca pari ama ajde. ona moeno zverce kje ne bankrotira so ne saka na noksir da sedi.
kako crvi da ima vo gazeto od sto e nemiren. ne stignuva da dosedi na noksirot od so ima mnogu obavezi.

i da kupiv jumbo becutan br 5 za 433 denri. ne znam ni sama kolku kupiv[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Andriance -> RE: Акции на производи (26.5.2012 1:16:11)

sakam da vi kazam deka vo zegin ima ubava akcija na nestle prizvodite...za kupeni nestle proizvodi od 200 denari dobivate gratis ili ceralii ili desertite od vanila ili nekoj od mlecnite napitoci...

a za smetka od 500 mnogu ubavo igracki pretezno na fisherprice....kako i da se isplati
miana -> RE: Акции на производи (26.5.2012 13:16:34)

Vo kam market ima hipp kasicki 2+1 gratis, od sliva i od jabolka.
Ima i Bonux prasok za perenje od 6 kg + lenor gratis a okolu 350 den.
Andriance -> RE: Акции на производи (26.5.2012 13:21:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Vo kam market ima hipp kasicki 2+1 gratis, od sliva i od jabolka.
Ima i Bonux prasok za perenje od 6 kg + lenor gratis a okolu 350 den.


и кајсија..го има во сите маркети и зегин.
miana -> RE: Акции на производи (26.5.2012 13:24:07)

Vo kam market duso cenite se mnogu poevtini od zegin i ostanatite marketi
Natuska85 -> RE: Акции на производи (26.5.2012 15:30:11)

Еј стварно незнаев за ова цените во Кам[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
miana -> RE: Акции на производи (26.5.2012 16:57:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Еј стварно незнаев за ова цените во Кам[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ti mene me zezas nesto???[sm=smiley13.gif]
Andriance -> RE: Акции на производи (26.5.2012 17:25:22)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Vo kam market ima hipp kasicki 2+1 gratis, od sliva i od jabolka.
Ima i Bonux prasok za perenje od 6 kg + lenor gratis a okolu 350 den.


и кајсија..го има во сите маркети и зегин.


Поентата ми беше дека ги има и на други места како акција..не секој има Кам во близина, па додека ојде до КАМ ете ти ги 5-те денари разлика нали [sm=smiley36.gif]
riba79 -> RE: Акции на производи (27.5.2012 12:57:58)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Vo kam market ima hipp kasicki 2+1 gratis, od sliva i od jabolka.
Ima i Bonux prasok za perenje od 6 kg + lenor gratis a okolu 350 den.


и кајсија..го има во сите маркети и зегин.bonux i lenor vo kam e 395 den a kasi na akcija nema vo kam vo novo lisice za drugite neznam...kasicka e 47 den..
mami2 -> RE: Акции на производи (27.5.2012 15:56:18)

Pampers во зегин оди заедно со гума за пливање, чамче и слични работи за на плажа. Ние се стокмивме со детски душечиња за на вода, еден крокодил и еден диносаурус, ни остана уште чамец и спремни сме.
Исто таму, Синомарин од 100 мл за деца е со ист таков спреј гратис. Цена 400 денари, а рок до крај на 2014 година
Luci -> RE: Акции на производи (2.6.2012 8:41:33)

Во физ.салон Hair Fashion во Ново Лисиче имаат акција за фенирање 100 денари без разлика за должината на косата. Бев и ме исфенираа, супер работат и што е најважно салонот е чист а не како кога ќе отидев кај Сандра прљавштини наоколу колку сакаш[sm=smiley1.gif]
kikicka -> RE: Акции на производи (2.6.2012 9:43:55)

За купенинестле производи ос Зегин во вредност од 199ден добивате било кој производ на Нестле гратис(зависи што имаат залиха)
А во вредност од 499 играчка на фишер прајс.
Andriance -> RE: Акции на производи (2.6.2012 9:54:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

За купенинестле производи ос Зегин во вредност од 199ден добивате било кој производ на Нестле гратис(зависи што имаат залиха)
А во вредност од 499 играчка на фишер прајс.


Kasnis srcka kasnis [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] backi
Ring -> RE: Акции на производи (2.6.2012 15:53:59)

Vo shatze parfimeriite ima popusta na Max factor proizvodi okolu 20 %
maskara sto bese okolu 760 ja zemav za 610 . popustot im trae do krajot na juli
Ljubovce -> RE: Акции на производи (2.6.2012 15:58:47)

Vo KIM parfimerija ja ima vo trgovski centar odma sproti zegin, ima 30% popust na site proizvodi,se sto ima vnatre e na 30%,jas se seknav koga vlegov,od kozmetika,parfemi,aksesori za kosa,farbi....
Od vcera im bil popustot.
Viktori -> RE: Акции на производи (2.6.2012 16:01:56)

во тинекс во к 3 има две пакетчиња памперс по цена од едно. Од едниот тип се 330 ден, а од друг околу 400.
mami2 -> RE: Акции на производи (2.6.2012 21:12:34)

Просветно дело на 4,5 и 6 јуни има попуст од 30 % на сите производи што се продаваат таму, не само на книги.
tedicka -> RE: Акции на производи (3.6.2012 23:18:15)

Luci kade e ovoj salon ziti se, od koga se preseliv vo N.Lisice ne mozam da si najdam asalen frizer
[sm=smiley19.gif]


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Во физ.салон Hair Fashion во Ново Лисиче имаат акција за фенирање 100 денари без разлика за должината на косата. Бев и ме исфенираа, супер работат и што е најважно салонот е чист а не како кога ќе отидев кај Сандра прљавштини наоколу колку сакаш[sm=smiley1.gif]

Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>