|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Крварење во бременоста
16.12.2009 14:33:50   
BILJANA_G
Koga ja vidov temava mnogu se rastrevoziv bidejki se potsetiv kakvi strersovi doziveav vo mojata bremenost. Vo tekot na brem.poveke pati prokravaruvav no se bese vo red se dodeka edna den vo 34 nedela pocustvuvav bolki no ne bea vo stomakot tuku dole pri sednuvanje. Mu kazav na mm no i na svekrva mi,taa mi rece moze od so e golem plodot pretiska i zatoa imam bolki.No mm ne reagirawe taka tuku mi rece utre vednas da odam na ginek.Utredenta otidov i na seta taa cekav red moze polovina cas i poveke.Koga vlegov po pregledot mi rece da odam na oddel.,se uplasiv duri pocnav da placam mi kaza deka sum bila otvorena 2 prsta dodeka se kaciv gore sum se otvorila 5 prsti.Doktorkata ne se nafana da me poroduva vednas me prati vo Sk.mnogu bese i taa uplasena da ne se rodi po pat.No za sreka stignavme vo Sk.i tamu se porodiv po priroden pat.Fala mu na Gospod so moeto angelce e se vo red sega e veke 2godini. Mnogu bev uplasena no i sega imam malku strav bidejki so mm razmisluvame za dr.detence.No prven gi pravam site potrebni ispit.za da vidam dali e se vo red.             Mnogu mi e zal Nikolina sega ti posakuvam golema sreka i ne razmisluvaj za toj pat.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Крварење во бременоста
23.12.2009 14:13:10   
gurgica
Samo sto se vrativ od GAK i fala bogu se e vo red.Edniot plod(toj sto bese prazen) go nema dr vika se iscistil,a drugiot e super,go merese i dimenziite se super.Mi predlozi da napraam test za rano otkrivanje na anomalii i utre ke go pravam.Kontrola vo 16 nedela.Super+ vise ne krvaram i go nemam toj glupaviot iscedok.Pozdrav

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Крварење во бременоста
23.12.2009 14:14:37   
Еца
баш ми е мило што се е добро гургица, ама да знаеш не стави во мисла минатиот патuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот gurgica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Крварење во бременоста
23.12.2009 14:18:27   
arh_diz
user posted image user posted image Gurgica

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Крварење во бременоста
23.12.2009 22:24:20   
gurgica
Fala vi mnogu Eca i Arh_diz.Mnogu mi znaci podrskata vo ovie momenti.Se nadevam se ke bide super.Pozdrav za siteeeeeeeeeeeeuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Крварење во бременоста
24.12.2009 12:41:25   
gurgica
Preeska se vrativ od GAK,mi zemaa krv za PRISCA.Rezultati denes posle 14.00casot.Edvaj cekam da vidam kakvi ke bidat rezultatite.Pozdrav

(Одговор на членот gurgica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Крварење во бременоста
24.12.2009 12:43:01   
arh_diz
a sto e toa PRISCA

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот gurgica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Крварење во бременоста
24.12.2009 12:45:39   
gurgica
Pa za otkrivanje na anomalii kaj plodot,najvise za Daunov sindrom,srcevi mani,bubrezi i uste eden sindrom ne go zapamtiv.Taka mi kazaa denes na klinika.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Крварење во бременоста
24.12.2009 12:46:41   
arh_diz
super ke bidat rezultatite gurgica opusti se
toa sto ne i bilo potrebno na matkata izleglo

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот gurgica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Крварење во бременоста
24.12.2009 17:43:20   
gurgica
Gi zemav rezultatite,ama nisto ne razbiramuser posted image .Utre ke odam kaj dr pa ke mi kaze sto e i kako e.Pozdrav za site

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Крварење во бременоста
24.12.2009 21:06:35   
Еца
Леле Гургица како не разбираш. Утре штом дознеш пиши ни веднаш, ех како не си порашала, леле јас немам трпение

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот gurgica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Крварење во бременоста
4.1.2010 20:54:10   
gurgica
Kasnam so odgovorot Eca ama netot me zezase.Rezultatot od PRISCA e super i dr kaza deka verojatnosta za anomalija e epten epten minimalna.Taka da super.A inaku denes bebusot prv pat mrdna.user posted image Pozdrav

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:01:13   
vezilka RR
Дечки јас во саботата прокрварев малку..Ми рекоа дека било од ниското ниво на прогестерон и ми ја зголеми дозата на дабростонот и на магнезиумот и ми рекоа две недели дома да лежам да не мрдам. Со плодот е се во ред дури почнаа да се гледаат делови од ембрионот и на ехо. Ме уверуваат дека се е во ред..Дај боже. Малку сум исплашена, додуше вчера бев извадена од памет, го исплакав кутрото ама денес сум ОК. Јас сега нешто да средам на работа за да можам да ги оставам со мирна глава и бегам дома..

(Одговор на членот gurgica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:07:06   
arh_diz
vezilka najdobro ti e samo da lezis , stanuvaj samo do wc.I pomalku sedi lezi. I probaj da se smiris psihicki zatoa i psihata mnogu vlijae.Neznam zosto si dosla na rabota. Nemoj nisto tesko da krevas. Bidejki dobrostanot e hormonalen lek a ti kaza primas aspirin najverojatno ke treba da ti ja zgolemat dozata . Sledi si i toa. Krvarenjeto moze da bide i od ndovolna doza na aspirin

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 29.3.2010 11:09:59 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:11:41   
caci20
Samo miruvaj i nikako ne panici. Gledaj tv, slusaj muzika, opusti se. I jas pominav niz toa.I zboruvaj mu na meseto. Iako e smesno ubavo e cuvstvoto i smiruva.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:12:51   
mis.
не се плаши штом е се во ред со бебето,лежи само во кревет и ништо друго исто како да си во болница.Нозе во вис и пушти го мозокот на пасење малкуuser posted image и без црни мисли.Ајде мила уживај и се ќе биде добро

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:18:38   
pacuvce
Везле,па ти си за карање...Собирај работите и право дома...И се сложувам со сите горе дадени совети...Уживај следните девет месци...Живеј за себе,своето бебувче и заедничките моменти после девет месеци...user posted image user posted image user posted image ...Сега право дома!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:21:10   
mother 29
Везле...........уште си присутнаuser posted image
немој да се плашиш мила,штом е се во ред со бебчето!
ајде правец домаuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:32:23   
vezilka RR
Дечки фала за поддршката, најдобри сте..еве бегам дома..Се чтаме не знам кога, кога ќе ми стават дома нет оти компјутерот ми цркна..Поздравче

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:33:38   
arh_diz
Pozdrav Vezilka i bez nervozi i stresovi se ke bide super i se zavisi od tebe

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 11:34:34   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ајде оди дома легни одмарај и релаксирај се со нас само смирено и нема да имаш проблем

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Крварење во бременоста
29.3.2010 13:40:19   
dostickage
Јас сега нешто да средам на работа за да можам да ги оставам со мирна глава и бегам дома..

ne te poznavam ama kje te najdam i kjete tepam ako ne si odis doma da cooliras:-)

Se kje bide ok,samo ti odmaraj i pravi si muabet so meseto .

Mnogu pozdrav do tebe i do toa maleckoto vo tebeuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Крварење во бременоста
21.7.2010 13:29:04   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: none

Da vi kazam forumki moj dragi ,nokeska so mm  vo 11 casot vodevme ljubov i prokrvariv sto se izvadivme od pamet,otidovme vo drzavna na dezuren cekavme mozebi eden saaat dodeka ne primat katastrofa,posle toa me stavija na eho i fala mu na gospod bese se kaka treba a vo 12 nedela sum so toa sto mi dadoa da najdam 3 inekscii od koj edvaj gi najdovme vo skopje i toa samo 2 ni dadoa vo edna od aptekite  ,toa e moeto iskustvo ,ima li nekoj slicen kako mene ve molam da mi napisete dali ima posledica ponatamu



_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Крварење во бременоста
21.7.2010 14:51:42   
Тања РР
None и јас прокрварив уште во 4 недела од бременоста ама не беше после водење љубов. Како и да е, после тоа ми ЗАБРАНИЈА секс до крајот на бременоста. На секоја контрола гинекологот ми потенцираше дека апстиненцијата од секс е многу важна.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Крварење во бременоста
21.7.2010 16:28:35   
arh_diz
None mnogu mi e zal sto ti se slucilo. No mislam deka najdobro ti e apstinencija od seks, ili dokolku sakas treba da se konsultiras so ginekologot. Kako si sega pomina li krvarenjeto.Dokolku imas uste moras poveke da lezis da miruvas stanuvanje samo za vo WC

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?