RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Совети за домаќинки



Порака


deluxe -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (27.6.2014 15:14:38)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Во последно време почнаа да ме нервираат носените алишта што се по еднаш двапати носени и што висат по врати, столови. Незнам како да се справам со нив. Неможам даги перам после секое носење[sm=hudicek1.gif][sm=zmeden.gif]. А неможам да ги бутнам ни во шкаф со чистите[sm=zmeden.gif]. Што правите вие со таквите алишта?

Na sekoja vrata od spalnite sobi I od kupatiloto imam zakacalka,i na taa zakacalka visat tie alishta koj se ni za tamu ni za vamu,koga pushtam mashina pravam proverka po vratite,sobiram toa shto e za perenje a drugoto ostanuva da visi do naredno oblekuvanje,vo kupatoloto visat banjarkite I golemite peshkiri I taka mi e reshem toj problem.
Nesakam voda pa me nervira brishenje parket pa mienje sadovi pa brishenje prasina pa taka...




Јас за оваа проблематика си набавив една голема метална закачалка(оние што се ставаат в ќош) и на неа си редиме[sm=jezicek.gif] И се знае,ако не мислиш веќе да го носиш тоа,автоматски да се фрли во корпата со валкани алишта в купатило,доколку има шанси да се носи,си стои на таа закачалка и готово.Од таму ништо не ставам ниту в плакар,ниту за перење,се додека сопственикт не реши дали ќе се пери и да го депортира в купатило[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




scared RR -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (20.11.2014 15:12:41)

Да чистам со правосмукалка, да диплам алишта , плакаров ми е цел натрупан, и да ги здиплам кога барам нешто се растурам [sm=smiley36.gif]




Ki4iko -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (20.11.2014 16:50:20)

Дефинитивно најомразена работа дома ми е миење садови,едвај чекам да си земам машина [sm=jezicek.gif]




mici92 -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (27.3.2015 16:37:56)

ПЕГЛАЊЕ И бРИШЕЊЕ ПРОЗОРЦИ.




Defne90 RR -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (27.3.2015 17:08:30)

Пеглање и денот ми е смрт [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




lukajana RR -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (27.3.2015 17:11:33)

И јас се запишувам во клубот на мразачи на пегла[sm=smiley36.gif]




blue_blue -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (30.3.2015 9:54:43)

Се мразам да работам дома освен готвење....затоа и не работам. перам алишта (односно ги ставам во машина и ги пружам и собирам) и готвам.. друго нека ја поживее господ женана




Snowhite RR -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (30.3.2015 10:22:17)

Што сакам прашањето е, особено после овие неколку години кога благодарение на децана се чувствувам како роб на куќата, децата и мажот ама апсолутно ништо не сакам да работам




marchi -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (24.11.2015 17:11:37)

e kako sto gledam po komentarive ne sum sama koja ne saka da pegla [sm=smiley1.gif]




Палешка РР -> RE: Што најмногу мразите да работите по дома? (24.1.2016 19:14:46)

Мразам да раскревам маса после ручек НАЈМНОГУ [sm=hudicek1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]