RE: Цептер садови за готвење (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Совети за домаќинки



Порака


miana -> RE: Цептер садови за готвење (10.8.2011 8:26:52)

temjana,moze ne si koristela obicno ( ckart ) tendezer pa zatoa nemozes da vidis sto e fintava...Kolku i da ti zagori,samo pokisni go so voda 5 min i se se vadi kako nalepnica...TOP se...Baska sto se so duplo dno i ja drzat toplinata na hranata podolgo vreme..Mene mn mi se svigaatt..Vi vikam i bratstvoto se isto samo zepter se po finosani ama zatoa i poskapi..




Maca25 -> RE: Цептер садови за готвење (10.8.2011 9:30:28)

Најдобро кај тенџерињава е тоа што задржуваат топлина и до неколку саат. Јас кога правам нешто во цептер тенџере, чекам само да зоврие храната и одма го исклучувам шпоретот, тоа самото си се вари. Мене искрено никогаш ништо не ми загорело во тенџерето на цептер. 




Yummy Mammy -> RE: Цептер садови за готвење (10.8.2011 9:42:04)

Da, da, Temjana, vo Cepterot ne se gotvi isto kako vo obicno tendzere. Koga gi kupuvas ti davaat upatstvo za upotreba. Cepterot e za gotvenje poleka, za dinstanje, gotvenje na parea, i slicno, ne e za przenici [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Ako dobro se sekavam, treba prvo tendzereto da go zagrees na sredna temperatura, poleka, posle mu dodavas maslo ili sto i da pravis, gotvis so zatvoren kapak i koga ke postigne temperatura go isklucuvas sporetot i go ostavas zatvoreno tendzereto na ringlata/plinot da si se dopravi rucekot.

p.s. Edna finta - ako sepak ti se zalepi nesto na dnoto na tendzereto, vo nikoj slucaj ne se obiduvaj da go odlepis, samo ke go izgrebes tendzereto i nisto nema da napravis. Namesto toa, namali ja temperaturata i zatvori go tendzereto so poklopecot, ostavi go nekolku minuti taka, i od pareata i vodata sto ke ja pusti jadenjeto, toa samo od sebe ke si se odlepi. Isprobano!

Za edna nedomakinka, dobri soveti davam, a? [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




kaja88 -> RE: Цептер садови за готвење (27.8.2011 18:49:34)

majka mi na vremeto dade 3000 marki za cepter-tatko mi ne znaese deka plakala sekoj mesec rati,i na kraj koa ni gi donesoa imase prezentacija cepter kaj nas doma,zenista eden kup gotvea se voodusevuaa pa gosti edno drugo...a muabetot mi bese deka taticko moj od togas ne e izlezen od kujna-sekoj den gotvi,a majka mi ja ceka jadenje koa ke se vrati od rabota[sm=bravo.gif]a za kvalitet da ne zborime i za vkus!mmmmmm a a kozmetika onaa so ja vikaat bela kozmetika(kremi za lice losioni i sl) e odlicna,a najbavo nesto e tecnata pudra za lice!




kivana -> RE: Цептер садови за готвење (3.7.2012 17:16:32)

Za se sto ve interesira vo vrska so cepter proizvodite iskontaktirajte me slobodno vo poraka , jas sum sorabotnik za prodazba i promocija . Pozdrav




Ring -> RE: Цептер садови за готвење (26.3.2013 23:24:48)

Tuka ke pisam...
Denes vo flaer vidov tendzerinja Gorenje....prv pat gledam takvi i epten se ubavi , ama i skapicki.
Dali nekoj koristel vakvi tendzerinja i kade moze da se najdat ? Na flaerot nema firma pisano, nitu pak prodavnica....najverojatno ova e so sklop na saemot za mebel, moze tamu imaat stand

Ako nekoj ima iskustvo neka spodeli





nutelce -> RE: Цептер садови за готвење (1.7.2013 20:10:05)

majkami odamna gi ima..prezadovolna e...od tendjerinja, casi, lazici, viluski..
jas go imam maloto tendjerce, golemata grudna tava so zaoblen kapak i preazadovolna sum.
za miksi da ne pravime muabet, a i toplo go preporacuvam parocistacot sto e samostoen, bez povrzanost so drug aparat.




Еки82 -> RE: Цептер садови за готвење (1.7.2013 22:09:00)

За Горење не сум слушнала, но дома имаме Цептер колекција и се е повкусно и поздраво, со многу малку зејтин се пржи, со малку вода, се чека да се зоврие и се намалува ринглата и после си готват самите од акумулираната топлина... мајка ми се преродува секој пат кога готви во нив [sm=smiley36.gif]




Еки82 -> RE: Цептер садови за готвење (1.7.2013 22:10:10)

Освен Вакси, тоа не го препорачувам баш, никако да се прилагодиме со вакумирањето па при секое отворање пак шмукање воздух...некако џабе стои џабе купено...




bube10 -> RE: Цептер садови за готвење (23.12.2013 16:00:25)

Jas imam cel set od tendzerinja, dva servisa so tanjiri, viluski, lazici, nozevi, blender, pravozmukalna i mnogu drugi raboti i sum preprezadovolna od Zepter.




kapina -> RE: Цептер садови за готвење (23.12.2013 17:06:50)

Jas imam maska za lice od cepter dobra e zadovolna sum odnea




Mila mamicka -> RE: Цептер садови за готвење (22.5.2014 10:39:50)

Што вика Темјана, стварно не знам што е работата со свекрвите и Цептер. Мојата на времето има дадено 10.000 марки, и дома имаме буквално се од Цептер. Ги користиме, и многу сме задоволни од сите нивни производи. Мене лично, најмногу ми се допаѓа приборот за јадење, со сите елементи што ги има, и кога ми доаѓаат гости ептен ми е мерак да го поставам. Скоро, кога бевме поканети на свадба, сакавме да купиме некој таков, ни кажаа цена од 500-600 евра, што дефинитивно ми е многу. И од тогаш, ја зезам свекрва ми дека не мора ништо друго да ми дава, само приборот за јадење нека ми го даде. Ама, пошто ќе имам, здравје, еден ден, и јатрва, свекрва ми рече дека ќе ни подели подеднакво на двете. Среќа, што приборот е за 12 лица, па ќе може да си го поделиме по 6. 




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]