RE: Првиот роденден на Вашето дете (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Свадби, крштевки, годишници ...



Порака


Malecka23 -> RE: Првиот роденден на Вашето дете (2.7.2013 10:03:55)

Za vo restoran jas sum bila na rodenden kaj malo dete i realno ne sum pominala ubavo. imase isto 3-4 decinja i niv im bese mnogu dosadno. samo masi i stolovi i non stop nesto vikaa, pa roditelite po niv i taka nekako ne bas mi se svigjase


Toa e toa sto ne sakam da bide zatoa uste od sega se mislam kako d anapravam za da im bide i na niv interesno.Sto so dekoracija sto so nesto drugo.Edno vreme mi tekna da viknam animator da dojde ama ne ni znam od kaj da go najdam i ne znam kako se dvizat cenite.ako znae nekoj neka kaze ili dajte mi drug predlog.
Za ora i takvi rab ic ne sum taka da kaj nas pretezno kako id a e mladi ke bidat poveketo zamislata mie zabavna muzika i normalno detski pesnicki




Mihaela 2010 -> RE: Првиот роденден на Вашето дете (2.7.2013 10:11:06)

Edno vreme mi tekna da viknam animator da dojde ama ne ni znam od kaj da go najdam i ne znam kako se dvizat cenite.


Ova i mene mnogu me interesira,bidejki naredniot rodenden zdravje planiram doma u dvor da i go slavam,pa bi bilo pozelno da ima i animator sto ke gi zabavuva saat -saat ipol..
ajde ako ima nekoj info neka pise




mama_06 -> RE: Првиот роденден на Вашето дете (2.7.2013 11:13:51)

Nie pravevme prv rodenden vo restoran. Imase nad 10 deca i bea vo poseben del. Imavme angazirano animator - klovn. Celi 2 saati bese so decata i roditelite bea opusteni. Plativme 1500 denari. Ova za vo Ohrid vi kazuvam, sekako ima i vo drugite gradovi.




bucko mal -> RE: Првиот роденден на Вашето дете (15.9.2013 13:02:35)

Nas ni se blizi prviot rodenden,mama e najmnogu vozbudena[sm=smiley1.gif]
Petok ke pravime edna godinka,slavenjeto ke bide vo sabota doma.Imame samo 2,3 decinja,poveketo ke se vozrasni okolu 20.Planirame da stavime meso,na skara mm ke go sprema,ordeveri,ruska salata,kiflicki nekoi gricki i toa.Torta ke poracuvam,najdov neshto ponormalno e sega kakva ke e vnatre neznam a ne ni ocekuvam neshto posebno da bide.Denes zemavme nekoi ukrasi za po doma da mu ukrasime,baloni i nekoi drugi trakatanci.
Se nadevam ubavo ke si pomineme.Ako imate nekoj predlog,neshto interesno kazete[sm=smiley1.gif]
A zaboraviv i nova obleka kupivme[sm=smiley9.gif]




Mila mamicka -> RE: Првиот роденден на Вашето дете (21.5.2014 12:53:28)

Бев многу возбудена за првиот роденден на син ми и го спремав два месеци однапред. Го чекавме во ресторан. Имавме околу 60 возрасни и 15тина дечиња. За јадење и пиење имаше од пиле млеко. За да не им биде досадно на дечињата ангажирав две маскоти, Мики и Мини кои ги забавуваа дечињата еден час, што на крајот заврши со дување на свеќичките на тортата. Тортата исто беше со Мики и Мини, и цел роденден беше во нивниот знак. Декорирав посебна маса за дечињата, со капи и се друго, и уште една маса на која беше поставена тортата, имаше детски шампањска, лижавчиња, бонбони и сл. Имавме ангажирано и камерман и фотограф, а во позадина одеа детски песнички. Се на се, се беше така како што си замислив. Син ми, иако беше мал, не сакаше да спие од возбуда, дури во 12 и пол си отидовме од ресторанот. Се вкупно, ресторанот, маскотите, декорациите, тортата, камерманите, не чинеше околу 60.000 денари.




iamamom -> RE: Првиот роденден на Вашето дете (12.6.2014 19:30:04)

Моето во август ќе полни годинка и се мислевме да направиме крштевка и роденден во едно... Планиравме ресторан, ама само најблиските, да не шириме многу, ќе има понатаму прилики за тоа...




Melanija RR -> RE: Првиот роденден на Вашето дете (13.8.2014 17:14:01)

Се ближи денот на првиот роденден и крштевка, ресторан одбран (13 возрасни и 2 деца),торта порачана, уште подароците да се спакуват [sm=bravo.gif] наскоро со импресии [sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]