RE: RE:Нов аква парк (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Излети и годишни одмори



Порака


Еки82 -> RE: RE:Нов аква парк (25.7.2013 11:27:17)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy


ИЗВОРНА ПОРАКА: Еки82

Не бевме ама од неколку луѓе слушам негативни искуства. Луѓе со распарани рани колена се враќале дома, лошо биле направени тобоганите, спуштањето/слетувањето во базенот било лошо решено, целокупно не сум слушнала ниту едно позитивно искуство и некако ми се изгуби желба и од чиста љубопитност да го видам. [sm=zmeden.gif]


Moze da znam koj toa se vratil so rasparani kolena koga aqua parkov se otvori pred dva dena i od togas ne e bas otvoren za javnost?! [sm=zmeden.gif] (kolku sto znam jas, imaat uste za sreduvanje, a otvaranjeto bese poveke mediumski da se ispocituva rokot)
Ili ti za vo Probistip da ne zboris?


За новиот аква парк зборам кај Борис Трајковски. Наши пријатели беа и слушав цел саат поплаки за како спојките на тобоганите не биле добри, како не било заштитено и луѓе се лизгале и се гребеле, од спуштањето си издишувале стомак итн...
Но сосема е во ред сам да се види и после да се збори. Баш ќе има рингерајка да сподели директно искуство.

Како и да е јас не мислам дека треба да се радувам чисто на обид, затоа што јас верувам во тоа кога нешто правиш направи го ко што треба. Затоа што ако го направиле колку да пројде, за неполна година ќе има нефункционални тобогани и бројни проблеми кои ке чинат дополнително средства за да се санираат, одржувањето ќе биде многу поскапо и знаеме сите како продолжува таа приказна..

Точно е дека се нешто сме незадоволни, но од друга страна нели заслужуваме нешто квалитетно кое ќе има долг рок на траење а нема да биде пролазна фаза на која се потрошени многу пари?

И исто така најискрено се надевам дека ќе го одржуваат чист и ќе внимаваат многу на хигиената зошто базените, посебно колективните базени се извор на многу бактерии а тоа највеќе ме плаши од се.




marchi -> RE: RE:Нов аква парк (30.5.2016 11:23:10)

bi sakala da ja oziveeme temava,poslednot post e od 2013god ako ne se lazam. kakva e sostojbata sega? doagja leto pa i decata treba nekade da se zabavuvaat.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]