|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Столче за хранење
6.9.2009 11:22:51   
BEBICA
Lele Elena jas i ti na ist nacin se snajduvame.I jas znam ponekogas da ja stavam Monika ili vo kolicka ili vo stolceto za jadenje vo kupatilo a ja da se istusiram.Taka da stolceto za jadenje ne e samo za jadenjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sto da se pravi mora covek da se snajde, koga sme sami doma i nema koj da ni pomogne.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Столче за хранење
19.9.2009 1:16:35   
nadica
имаме столче на chicco е и многу го користиме само кога е таму успевам да и ставам нешто во уста user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Столче за хранење
19.9.2009 8:25:09   
profesorica
И јас сум правела такво нешто БЕБИЦА user posted image user posted image user posted image , кога го чував Дамјан и сама бев и морав да се снајдам.А инаку доста често го оставав со играчки на послужавникот и јас миев садови и готвев.Баш ми се најде.Имам од оние дрвнине што се расклопуваат како масичка и столче како што сум навела и погоре.Ептен е практично и многу сум задоволна.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Столче за хранење
19.9.2009 10:08:36   
mis.
И јас имам како тоа на професорица,многу е практичен.За Мартин не го искористив многу како столче за хранење туку повеќе како маса со столче кога потпорасна бидејќи не беше по јадењето и седењето а за Стефан многу ми са најде само Мартин се лути што му ја земавме масичката и столчетоuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Столче за хранење
14.12.2009 15:07:22   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Е баш за столчето за хранењеме интересираше...
Ни се ближи 1 роденден па кумовите од Англија не прашуваа што да му купат. Сакале дубаче, ама кажавме дека веќе имаме едно иако постаро кај моите ни врши работа додека сме кај нив, а дома немаме зашто нема доволно простор, а и поголем дел од времето е во оградицата. И после тоа ни пишаа дали може столче за јадење да му подарат. Се согласивме, иако не знаевме колку ќе ни користи, а од друга страна па и немавме некоја идеја што да купат.

Кои се вашите искуства со столчето за хранење?






_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Столче за хранење
14.12.2009 15:08:47   
profesorica
нас кумот ни го подари 2800 денари дрвено се прави како масичка и столче за поголемо дете а поалужавникот се трга.многу ни се најде.Дамјан беше проблематичен со јадењето и ме спаси тоа столче.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Столче за хранење
14.12.2009 15:10:05   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

нашето е со два ремена и може да се монтира на било која столица а се пакува како тенок квадратм, според мене многу функционално- пошто може да се користи до три години, а не зафаќа ич место, кога не ти треба само го склопуваш и чиста работа


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Столче за хранење
14.12.2009 15:10:31   
nadica
супер избор ние многу го користиме сега дека е поголема па и седи додека да завршам нешто низ дома на сигурно е со кукли и прибор таа ги храни user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Столче за хранење
14.12.2009 15:19:41   
topce
и ние го имаме тоа дрвено столче, ама за 2000 денари го купивме, и супер ни се најде и уште си го користиме како масичка и столче одвоено и многу си игра со масичката, таму чува играчки и книги што ги чита, а на столчето час седнува час станува, многу е смешна user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:35:29   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

neznam dali ima vakva tema,ama bas me interesira dali imate i kolku ste zadovolni od stolceto za hranenje.Elena samo vo toa uspevam da ja naranam bez da mrda mnogu,baska i preku den saka da si sedi vo nego so igrackite pred nea
user posted image
eve go naseto,mislam bese okolu 6000den


(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:36:22   
BEBICA
user posted image
user posted image

Evego naseto stolce go koristime od 7 mesec.2 vo 1

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:39:54   
profesorica
user posted image user posted image user posted image и ние имаме вакво исто бебице , топ е!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:40:29   
Cacko
user posted image
eve ja Elena vo nego,zivi kefoi

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:43:22   
BEBICA
Of of sto e ubava.
Profesorice mene ova mojte mi go donesoa od MKuser posted image user posted image user posted image user posted image zatoa imame isto.
Mene mnogu mi e funkcionalno.Em sedi na nego koga sme na masa i rucame em posle sisedi i crta, a pocnav i sama da ja stavam da jade.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:47:33   
caci20
Ние имаме столче на Бертони и ептен го искористивме. И ден денес си седи на него и знае дека кога е време за руцке дека столцето се доблизува до маса и се јаде заедно со тато и мама
user posted image

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:51:46   
topce
и ние го имаме дрвеното столче што после се трансформира во масичка и столче за седење и многу ни е супер зашто малото сака на него да си седнува на пример кога гледа телевизија user posted image user posted image , а на масата и се играчките и ја вози масата низ дневна, смешка.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:57:36   
jovanka
Drvenite stolcinja sto se transformiraat vo masicka smetam deka e poveke iskoristena opcija nego klasicnite stolcinja.Mnogu brgu rastat napreduvaat a drvenoto stolce posle do3-4 godina moze da posluzi kako masicka za crtanje redenje kocki itn.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 9:58:55   
arh_diz
Bebica koga kupuvala razmisluvala na se Bravo za Bebicauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 10:01:01   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Bebica koga kupuvala razmisluvala na se Bravo za Bebicauser posted image user posted image user posted image



Arh_diz jas ne sum go kupila pisav pogore mojte go kupija taka da oni razmisluvale za da vide poveke namensko.user posted image user posted image user posted image
Mene mi se dopagaat i drugite stolcinja no ova mi e funkcionalno mnoogu.Nie go koristime maksimalno.


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 10:19:42   
nadica
user posted image
нашето е вакво на chicco само розево многу сум задоволна и незнам како поинаку би ја хранела керка ми user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 11:49:22   
mis.
И нашето е како на бебица е кај нас е караницаза него.Стефан треба во него да јаде а Мартин сака да седи на столчето и да работи или игра на масичката.Е сега ај погодете на некој ако можете.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 11:53:04   
Natasha5
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Ние имаме столче на Бертони и ептен го искористивме. И ден денес си седи на него и знае дека кога е време за руцке дека столцето се доблизува до маса и се јаде заедно со тато и мама
user posted image


и ние сега си купивме вакво само розево

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 12:27:28   
brineta88
Бебица каде го купивте вашето столче и колку чини, изгледа многу функционално

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 12:29:28   
BEBICA
brineta88 mozam mojte da gi prasam kaj go kupile vo Skopje, posto oni i go kupija stolceto na Monika.ke gi prasam pa ke ti pisam.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Столче за хранење
16.2.2010 12:32:20   
mis.
Ние го купивме од Атлантис и тогаш пред 5 ипол години беше околу 1300 или 1500 и беше најефтино од цела Македонија.user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali ste na RR poradi nagrada
arh_diz

Dali ste na RR poradi nagrada :)

da (13%)

ne (80%)

mozebi (7%)


Број на сите гласови: 89

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!