RE: Столче за хранење (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Исхрана на децата



Порака


bucko mal -> RE: Столче за хранење (28.4.2015 13:01:16)

Felly RR toa znaci vtorovo e sinche[sm=bravo.gif]

Mene licno ne bi mi smetala bojata.Na sinmi e so crveno[sm=smiley1.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Навистина, и кај нас беше најискоритено нешто. И еве го уште е здраво, само сега бојата не му одговара. [sm=smiley36.gif] Некоја црвено - розева нијанса е платното, а масичката напред розева, и сега се мислам уште од сега, што може да се изведе, да му мениме боја, па да го искористиме и за второво. Ај за платното, си велам може нешто како навлака да му направам во друга боја, ама на масичкава што да правам - дека е пластика. Некоја идеја???





Melanija RR -> RE: Столче за хранење (28.4.2015 13:54:46)

Веднаш идеја од М[sm=smiley36.gif] сликички помали со животни. Па не ќе купуваш пак, за наслон некоја навлака ,доле сликички.Пробај уште сега ,може убава слатка задача од сега М да реди сликички за бато [sm=smiley1.gif]

Snowhite RR каде поминуват каишите за врзување на столот?Кај ова се ставени посади во дупките, нели во има два реда со по 3 дупки но се хоризонтални а каишите доаѓаат вертикално и чудно делува,А други такви дупки за прицврстување нема?[sm=jezicek.gif]




MamaKiki -> RE: Столче за хранење (28.10.2015 12:08:27)

кај нас за жал столчето и не е многу искористено... единствено додека јадеме ние да седи и тој до нас на маса и да тропа со лајци по пластиката плус да има екстра храна од која и не јадеме најчесто леб па да рсфрла наоколу [sm=hudicek1.gif] жив хаос е, ама тоа е единствен начин да јадеме во седечка позиција и да бидеме заедно на маса... моево јади пред тв на земја седнат тек тук лази некаде, па трчам по него , ако го седнам во сточе да го хранам показва неугодност и многу ме замара тоа квичење и плус ми е страв дане случајно се засркни од толку што е немирен [sm=hudicek1.gif]
до кај 2 години ке го чувам во дневна соба не за друго туку ете после да не ми е мисла дека можи некогаш ке седни како човече и да ручка..




sandriana RR -> RE: Столче за хранење (29.10.2015 10:07:50)

За првото дете ова столче ми бркаше работа кратко време, дете не го прифати најдобро, да речеме од 7-12 месеци.
За малото повеќе аир му видов, бидејки седеше и гледаше ТВ скоро по половина час седејки во него. Успевав и да ја наранам и да се позанимава седејки. До скоро го користевме, сега веќе не и е интересно.




Hopeful RR -> RE: Столче за хранење (30.10.2015 21:23:10)

Мајки, ај препорачајте ми некое асално столче за хранење, нека е и поскапо, мерак ми е да им земам нешто убаво на бебињата пошто се досега им е тукуречи прикрпено. Релаксаторите кога ги гледам со тоа токсичните бои ми иде во ѓубре да ги фрлам.

Сакам да се високи за на трпезариска маса, стабилни (пошто и двајцата покажуваат акробатски тенденции) и убави, не онаква пластикарија него стварно убави столчиња, и да ги навикнам да седат во нив уште од сега. Дали некој има искуство со оние дрвените црвени од Икеа? Дали има нешто слично кај нас?




lolla RR -> RE: Столче за хранење (29.12.2015 18:37:29)

Многу сакам детево да ми јаде само на маса во свое столче и затоа инвестиравме во убаво Калео на Бебеконфорт. Засега си седи во него понатаму се надевам исто така.




mommy_angels RR -> RE: Столче за хранење (30.12.2015 9:23:25)

Хопефул јас имам вакво и да ти кажам сум презадоволна.Многу е стабилно,се прилагодува на три висини и во две положби.А и цената му е разумна,околу 6000 денари беше пред три години.
[img]http://www.takolako.rs/user/include/takolako/images/Bertoni_Hranilica%20Primo%20Violet%20Teddy%20Bear_10100051323%20L.jpg[/img]




Hopeful RR -> RE: Столче за хранење (30.12.2015 14:28:10)

Не сум пишала, земавме хранилки на Хаук, некој постар бејзик модел и на тој бебе саемот ги земавме двете за околу 4500, џабе. Немаат подесување за грбот, ама еве бркаат работа. Сакавме бустери за на обичен стол, но од безбедносни причини запнав за класична хранилка. Бидејќи беа евтини, бустерите се опција за плус, ако патуваме или за по гости.




lolla RR -> RE: Столче за хранење (31.3.2016 14:04:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: ^SARA^

Zdravo mamicki
Ne sum nova na Ringeraja no sega I jas sum mama [sm=smiley1.gif] Bi sakala da ve prasam dali koristevte stolce za hranenje I do koja vozrast go koristevte?





Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]