|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Столче за хранење
18.3.2013 5:34:22   
bucko mal
Vcera si kupivme stolce-najobicna hranilka,bela e so malku crveno ama samo taa bese do 23kg,drugite bea do 17kg,mene ne mi smeta so ima crveno,neli deka za masko euser posted image go sednavme bubusov zasga uziva da sedi vo nejze,do koga ke vidimeuser posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Столче за хранење
18.3.2013 10:29:48   
anaana
eeee pa nie imame devojce pa jas i kupiv sina kolicka
ne sakav rozeva i si kupiv sina
taka da ic da ne mu ja mislis sto ima crveno
:)))
bitno e detenceto da si se nauci da sedi vo stolceto i tebe da ti e zgodno da go hranis

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Столче за хранење
23.4.2013 16:55:18   
omorfo89
Столчето за хранење го искористивме максимално како и количката уште од 6тиот месец седи во него и денес е 25 месеца и уште си седи , си јаде , гледа цртани user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Столче за хранење
24.4.2013 13:57:34   
vezilka RR
Столчето за хранење ни е закон. Убедливо најупотребувано помагало ни е по дома. Прв пат го седнавме веднаш штом ни дозволија да седиме и еве на 2 години и 5 месеци сеуште јадеме во него, а понекогаш и си одмараме во столчето.

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Столче за хранење
11.6.2013 17:49:23   
Felly RR
Ние веќе го спакувавме. Веќе подолго време не го корситевме, само ни зафаќаше место. Ама дефинитивно нешто многу искористено.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Столче за хранење
11.6.2013 17:53:13   
Bethany
И ние користиме столче и тоа обавезно за секој оброк. Инаку ќе треба да трчам по него.
Дури и сега кога ќе одиме на одмор ќе го носиме со нас :)) Е што да правам кога се друго му е поинтересно од храна.
Овака го седнам и нема кај да бега. Додека можам ќе го користеме.
Не дека тој не седне (те. чучне) и на големиот стол со нас за масата, ама три залчиња и отиде... овака сум раат.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Столче за хранење
11.6.2013 19:14:48   
meU87
Јас почнав да ја учам уште сега, кога јадеме обавезно ја ставам во столче. Не сакам да се научи да јаде кај ќе стаса, јас од кога памтам за себе мајка ми ме хранеше на маса, така сакам да ја научам и Л.
Веќе недела дена успешно е, со тоа што и давам неколку играчки или и пуштам нешто на тв и си јаде.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Столче за хранење
16.3.2014 21:19:20   
DaniXyz
Каква хранилка е подобра - пластична или дрвена?
Дали има потреба да се купува од оние хранилки кои се на нивоа, односно на кои делот за седење се мести погоре-подолу? И зошто е уствари оваа функционалност?

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Столче за хранење
17.3.2014 9:15:49   
Felly RR
DaniXyz, добредојде на РР. За хранилката, без разлика дали дрвена, дали пластична, ќе гледаш да има заштитни каиши, бидејќи некои од дрвените немаат, па детенцето посебно дури е помало, може да се слизга надолу, и не може убаво да седи.
А тоа за на нивоа, мислам дека нема потреба, но убаво е да гледаш да одговара со висината за на трпезариска маса. Дрвените мислам дека не одговараат баш, значи јас сум за пластично user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот DaniXyz)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 10:33:47   
Mila mamicka
Столчето за хранење е едно од помагалата кои најмногу ги искористив со син ми и воопшто не сметам дека парите дадени за него се џабе фрлени пари. Ние нашето го добивме од кумовите на поклон, не е нешто посебно, нема повеќе позиции, туку само една, ама има каиши за врзување и детето во него е безбедно. Почнавме да го користиме некаде околу седмиот месец, и го користевме се до пред два месеци, кога син ми почна да оди во градинка. Секој оброк му беше во столчето, и никогаш не се бунел, дури ако јас му речев дојди да јадеме на креветот, во некоја ситуација кога имаме гости или сл. тој ми викаше не, ајде во столчето. Е сега, треба веќе да го спакувам, син ми е веќе 2 и пол години, и откако оди во градинка, сака да јаде со нас на маса, голем бил веќе. И јас се согласувам со тоа, ама никогаш не би хранела дете, одејќи по него, или трчајќи низ собата натаму наваму. Се знае, кога е време за јадење, се остава се друго и се јаде. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 11:01:43   
bucko mal
Isto I nie maksimalno go iskoristivme stolceto za jadenje. E, sega veke pocna da ne saka da sedi vo nego tuku so nas na masa.
Dete si porasna ima 24meseciuser posted image
Mu kupivme masicka I stolce,gi smestivme vo kujna za koga jade ne ne raznesuva sekade. Toa mu e za koga jade ovoshje ili nekoi gricki,za ruce ili vo stolce ili na masa e so nas.
Eve vakvo mu zemavme:
user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 11:17:34   
Mila mamicka
Многу е убава масичката со столчето, и јас би му купила на син ми, откако ќе го склопиме веќе ова столче, и ќе му го ставам во детската соба.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 11:24:23   
bucko mal
Mila mamicka fala ti, I nasevo ke ide vo detska ponatakauser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 11:40:30   
mamita83
bucko mal od kaj ja kupivte masickata i stolceto i kolku? sakam da i kupam na malata nesto slicno

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 13:45:19   
Felly RR
Столчето и ние го искористивме максимално, а сега М пошто е голема веќе, јаде со нас на маса. Слично како ова од буцко мал имаме од оние на расклопување столче и масичка кои сега М ги користи и за јадење понекогаш и за цртање, боење и сл.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 14:11:32   
vezilka RR
Ние Никол до скоро го седнувавме у столче. Му ја извадивме таа масичката напред и само столчео на главна маса со нас. user posted image . Еве го сега паузира столчето на еден краток одмор од неколку месеци што се вика и едвај чекам Јосиф да го седнам у него оти така раат сум и најубаво ми е за ранење.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 14:29:45   
Melanija RR
И така ние купуваме веќе 3 месеци се нема пари,па веројатно нешто ќе капне во декември а тогаш М ќе има 16 месеци.Не дека ќе е голем ама вреди да се купи,и каква да е за да се користи до кај 2 и нешто години?Да се вади напред тацната ,некакви подесувања,или тоа е тоа?До кога реално може да се користи и за на голема маса?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 14:36:53   
Felly RR
Melanija RR, ние го користевме некаде до 3 години, значи стварно вреди да се купи. А на голема трпезариска маса, може да се користи се додека може да седи во него. Ќе гледаш да се вади или да се трга некако тој пластичниот дел напред. Нашиот се тргаше назад, и слободно си го доближувавме да масата. И висината видете ја убаво, да не доаѓа пониско, па да му биде непрактично. Нашето немаше никакви други подесувања освен што се тргаше масичката, па одлично беше - искористено и практично.
И ова заборавив - гледајте да има безбедносни каиши и да се соодветни и сигурни.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 17.11.2014 14:38:41 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 14:49:46   
Anuska14
Jas mislam deka nas najnajiskoristeno nesto ni bese stolceto za jadenje, go koristevme kako stolce dolgo vreme (nakaj 3 god) i posle kako masicka za crtanje ili za gricki i sl koga ni doagaa decinja.
Go preporacuvam na site iako toa e individualno

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Столче за хранење
17.11.2014 15:15:46   
Melanija RR
Суперuser posted image значи да видам висина,заштитни каиши и тацната да се померува или вади.Фала user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Столче за хранење
12.12.2014 8:32:45   
Dilina
Ебе сум јас големиот прашалник user posted image
Ајде мамички ве молам кажете ми ако некоја има купувано скоро хранилка, каде се поефтини, кои се попрактични и што се карактеристиките. Ортопедката ни кажа да купиме со наслон обавезно. Гледавме по продавници малце, ама мн се скапи, 7000-8000-9000 нели е малце претерано са хранилка???

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Столче за хранење
12.12.2014 8:54:30   
AnnaMolly RR
Дилина, јас ти препорачувам монтажно столче да си земеш. Мислам дека по продавниците за бебешка опрема се до кај 4.000 максимум. Мене ми го испратија од Америка, на Фишер Прајс е. Се монтира на секое столче со наслоњач и е многу практично, ние до 2 години го користевме.
Мислам дека имам во темава ставено слика од моето.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Столче за хранење
12.12.2014 8:57:59   
AnnaMolly RR
user posted image

Еве потполно исто вакво е. Има каиши и се врзува за обично столче трпезариско. Кога не го користиш наслонот на столчево се склопува и како кутииче може секаде да си го носиш. Ние по гости, по ресторани сме го носеле и е најпрактичната работа што сум ја имала за дете.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Столче за хранење
12.12.2014 9:02:41   
Felly RR
Па тие со наслон најверојатно се поскапи, ама мене тоа ми е многу за хранилка - нашата не беше со наслон, ама затоа првите месеци кога почнавме со дохрана (на 4 м.), ја хранев во релаксатор бидејќи не можеше уште убаво да седи. Хранилката почнавме да ја користиме на 10 месеци. ЕМ имаше и занимација додека ја хранев, со тие играчињата од релаксаторот, па брзо и лесно се најадувавме, ем и целото тоа платото од релаксаторот се вадеше и се переше во машина, па немавме проблем со валканици.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Столче за хранење
12.12.2014 9:10:01   
Dilina
Фели, се вади и ова од нашиов релаксатор ама не е фиксен, се лула цело време а госпоџа се крева станува и со една рака го држам да не се преврти... незнам што релаксатор ќе беше, позајмен ни е. Да се фиксираше ич немаше да се мислам да купуваме столица :(.... А столчено од АнаМоли е топ. Само незнам дали има позиции на наслонот?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?