|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 19:36:26   
nadica
Prasanjeto bese koj MAZ bi rekol NE ??? Garantiras deka tvojot ke rece Ne Blagodam?


како што е дојден светов ни на своите очи неможеш да си веруваш но затоа треба да си има доверба и надеж дека ќе рече НЕ БЛАГОДАРАМ ако не барем да не дознаам user posted image user posted image user posted image

инаку мила само се надевам дека ќе рече не и дека таа нема да биде толку упорна user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Дали би простиле неверство?
20.3.2010 14:44:28   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Mnogu teska tema,na tesko prasanje nema lesen odgovor...
Sigurno deka bi prostila zatoa sto znam sto mu znaci semejstvoto(da ne me napadnite sega -ako mu znaci semejstvoto ne bi go napravil toa,toa nema vrska) a ete ako bi se slucilo toa da mu se ponudi prilika pa koj maz ke kaze NE,BLAGODARAM???
Dodek gi citav postovite si se prasuvas sebesi kolku od ovie rr-ki so ne bi prostile se veke iznevereni i aber si nemaat???
Ova  mislam so go pisuvam znaci za neverstvo (EDNO) ne za svalerisvanje i drugi vrski


jaaaa majkataaaa od kaj vakvi sigurni informacii i podatoci za ova sto go pisuvas i go tvrdis???znaci spored tebe tie sto ne prifakaat neversto se iznevereni,a tie sto priznavaat se postedeni od mazite kako za "dobra"volja i tie ne se prevarani,a be ajde?????
za tebe sto znaci semejsto???jas znam deka vo semejstvo spagaat mazot zenata i eventualno ako gi imaat i decata,pa znaci ako mu znaci semejstvoto znaci treba da mu znaci"ZENA MU"taa mu e semejstvo sega,sto znaci na prvo mesto nejze ke ja povredi nema "majka mu"taa spaga vo familija.sekoj ovde si znae doma sto si cuva,sekoj ovde si znae gore-dole so kakov partner zivee i ja deli postelata,zatoa ovde e za site kako posebni edinki si go kazuvame naseto ,a nikoj ovde netreba da kazuva vo mnozina,site sme razlicni i na svoj nacin,toa znaci ako ti sakas belo,moze jas sakam crveno.A toa deka sekoj maz ne bi odbil,koj toa go kazuva,gluposti,site mazi ne se za vo eden kos,kako i site zeni,ima i seuste postojat mazi sto si gi sakaat seuste zenite,ili obratno,.i pak ke kazam jas ,ama deka nikogas nema da oprostam neverstvo deka: ZA EDNA KOBASICA,CELA SVINJA DOMA NE CUVAMMMMMM.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Дали би простиле неверство?
20.3.2010 15:01:53   
fantom
ИЗВОРНА ПОРАКА: mina_m


ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Mnogu teska tema,na tesko prasanje nema lesen odgovor...
Sigurno deka bi prostila zatoa sto znam sto mu znaci semejstvoto(da ne me napadnite sega -ako mu znaci semejstvoto ne bi go napravil toa,toa nema vrska) a ete ako bi se slucilo toa da mu se ponudi prilika pa koj maz ke kaze NE,BLAGODARAM???
Dodek gi citav postovite si se prasuvas sebesi kolku od ovie rr-ki so ne bi prostile se veke iznevereni i aber si nemaat???
Ova  mislam so go pisuvam znaci za neverstvo (EDNO) ne za svalerisvanje i drugi vrski


jaaaa majkataaaa od kaj vakvi sigurni informacii i podatoci za ova sto go pisuvas i go tvrdis???znaci spored tebe tie sto ne prifakaat neversto se iznevereni,a tie sto priznavaat se postedeni od mazite kako za "dobra"volja i tie ne se prevarani,a be ajde?????
za tebe sto znaci semejsto???jas znam deka vo semejstvo spagaat mazot zenata i eventualno ako gi imaat i decata,pa znaci ako mu znaci semejstvoto znaci treba da mu znaci"ZENA MU"taa mu e semejstvo sega,sto znaci na prvo mesto nejze ke ja povredi nema "majka mu"taa spaga vo familija.sekoj ovde si znae doma sto si cuva,sekoj ovde si znae gore-dole so kakov partner zivee i ja deli postelata,zatoa ovde e za site kako posebni edinki si go kazuvame naseto ,a nikoj ovde netreba da kazuva vo mnozina,site sme razlicni i na svoj nacin,toa znaci ako ti sakas belo,moze jas sakam crveno.A toa deka sekoj maz ne bi odbil,koj toa go kazuva,gluposti,site mazi ne se za vo eden kos,kako i site zeni,ima i seuste postojat mazi sto si gi sakaat seuste zenite,ili obratno,.i pak ke kazam jas ,ama deka nikogas nema da oprostam neverstvo deka: ZA EDNA KOBASICA,CELA SVINJA DOMA NE CUVAMMMMMM.

De de ne mora tolku da se palime,razlicni luge razlicni mislenja,pa i ne mora site tvoeto da go delat...Ako ti e veren mazot uzivaj ne se nerviraj,isto i ti ako si verna bidi si i izivkaj.A svinja ne mora da cuvas.Ima kobasici denes kolku sakas i toa najrazlicni pa zemaj si samo kobasici.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Дали би простиле неверство?
20.3.2010 15:34:59   
mina_m
prvo nesto ne se "PALAM"kako vtoro, ne baram site da go delat moeto mislenje, kako treto se osetiv povikuvana na postot od predhodno sto imam pisuvano,i kako cetvrto krajno bezobrazno i nekulturno e koga "nekoj"ti kazuva i ti opisuva za tugi zivoti,i kako "SITE MAZI EDNOGLASNO NE ODBIVAAT ZENI".KOJ TOA????zatoa i rekov koja e pontetata da se zivee ponatamu vo zaednica,ako covekot te izneveruva,znam deka ima svinji segde zatoa i neznam na koj ke mu treba takvo nesto domauser posted image

(Одговор на членот fantom)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Дали би простиле неверство?
20.3.2010 17:56:57   
BILE.F
Не можеш во ништо да бидеш сигурен, како прво ни во самиот себе, а не па во друг!
Но многу е важна довербата, таа ја прави врската посилна. Не знам дали би простила, не сум се нашла во таква позиција, ама јас сакам да верувам дека за мм сум единствена!
Или доколку некогаш се случило, или може да се случи, нека биде пролазно , без последици, како за мене, така и за децата! Подобро да не дознаам! И доколку би простила, мислам дека нема ништо да биде како порано!
Ова е само мое мислење!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Дали би простиле неверство?
20.3.2010 18:39:58   
kasapce
uffffffff temava teska nekako nedaj boze nikomu da mu se desite no neznam so me ceka vo zivotot imam pregolema doverba obostrana e znaci se zedovme so pregolema ljubov posle 5 godini gospod pak ni gi spoja patistata cekame bebce sega presrekni sme no so ogled na toa vremevo deneska kakvo dojde mozda nekogas i ke me izneveri so normalno sekoja zena misli deka nema da bide i kamo da e taka presrekna bi bila sega za sega nema da se desi toa no neznam posle nekolku godini mozda a dali bi prostila ufffff si vikam nekogas koga gospod prostuva koja sum jas da ne prostam kolku i da mi e tesko a bi mi bilo mislam deka bi umrela posto za nego dusata me ima boleno dokolku preziveam hehe mislam deka bi mu prostila mozda ne odma ama sepak bi pominala preku to bi mu dala uste edna sansa vo zivotot zosto smetam deka sekoj zasluzuva edna sansa da dobie pa ako istata greska se povtori togas se znae povratka nema i nikogas ne bi mu se vratila 

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Дали би простиле неверство?
20.3.2010 21:56:00   
lukas



jas bi stavila glava za toa deka mazot mi ne me izneveruva i deka nikogas nema da me izneveri...i ima mazi koi bi rekle NE...ova go tvrdam ne kako nekoja glupava domakinka koja veruva samo na zborovi ako ne bev sigurna nemase ni da go kazuvam ova....a za toa deka navistina ima mnooooogu neverstva znam...samo se cudam na tie luge kako vleguvaat vo brak neiziveani...pa zosto voopsto se zenat mazat za da nekoj zemat na dusa za da pati...mene toa ne mi e jasno...pa ako sakas tugo kolace ostavi go prvo toa sto go imas da e srekno....neznam neznam...teska tema na koja nema odgovor koj kako bi reagiral ako go izneverat....dodeka ne go izneverat....pozz...




(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Дали би простиле неверство?
14.5.2010 16:01:33   
Martins mom
Не би простила, нема шанси !!
По природа сум верна и истото го очекувам од сопругот !


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Дали би простиле неверство?
23.6.2010 21:38:32   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

neverstvo - bi oprostile na vasiot soprug ili.....


ИЗВОРНА ПОРАКА: beki

Искрено, не знам.

Најверојанто не, ама да не дај Господ да се случи, па да морам да мислам дали да му простам или не. 




_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Дали би простиле неверство?
23.6.2010 23:30:07   
Еличка
Дефинитивно НЕ.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Дали би простиле неверство?
15.1.2011 13:31:40   
Pepelaska *
Би простила само ако сум јас крива тоест ако сум придонела да ме изневери, јас мислам во силна врска и брак каде има љубов почит и разбирање нема шанси за неверство макар ни во пијана состојба ( што е најчесто нели) . Верувам дека и мм би ми простил зашто сам знае дека и сега можам ако сакам пошто сум сама по цел ден некогаш воопшто не ми обрнува внимание, ама со малку и мој труд се надминува се,сепак по неверството не верувам дека би било се исто

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Дали би простиле неверство?
15.1.2011 13:45:32   
humana
Nedaj Boze da se najdam vo takva situacija,ama mislam deka ne bi prostila,mu vikam na mm ako si mas varaj me ama da nedoznam a ako doznam ti otide polovoit organ vo kantauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Дали би простиле неверство?
13.5.2014 15:33:33   
Mila mamicka
Само што го прочитав насловот, и одма, како од пушка ми дојде да напишам НЕ. Ама, едно големо АМА, ќе кажам дека никогаш не знаеш што ти носи животот, и затоа никогаш не вели никогаш. Многу зависи од околностите, од ситуацијата помеѓу партнерите во тој момент и сл. Дај Боже, никогаш да не го дознаам одговорот на ова прашање.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Дали би простиле неверство?
17.5.2014 15:05:34   
Defne90 RR
НЕ.Во никој случај не би простила.Јас никогаш не би го изневерила и го очекувам истото од него.И во никој случај не можам да го оправдам изневерувањето ма од каков и да било карактер.Не ме интересира ни дали бил пијан ни неговите причини зошто го сторил тоа.И недај Боже кога тоа би се случило фино лепо ќе си ги соберам децата и чао чао.И никогаш повеќе не би му се вратила.Едноставно сметам дека доколку се чувствува запоставен во бракот или веќе не ме сака не би требало да бара утеха на тој начин што би ме изневерил туку да седне со мене и да ми каже што е она што го мачи и заедно да работиме на тоа да не дојде до такви ситуации.А јас сум таков тип на личност сакам да рзаговарам за се што ме мачи и што не ми се допаѓа и од него го очекувам истото.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Дали би простиле неверство?
27.9.2014 13:21:55   
Melanija RR
Цитирам:,,Ако се потпишувате да стапите во брак, тогаш потпишувате и да се борите за него. До крајот на животот!,,

Или ништо не е изгубено ако не се сакало да се изгуби.Од поинаков агол.
Знаете дека сопругот ве изневерува, поради неважно кои причини сакате да го спасите бракот, што ќе преземете? Ќе се фрлите во потрага по љубовницата?Ќе играте прљаво ,ќе и се заканите,ќе ја молите, ќе и пркосите???

Како една жена да се отргне со сопствениот маж, и дом?user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Дали би простиле неверство?
24.11.2014 18:02:17   
caciana
Би простила ... но не ветувам дека ќе заборавам user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Дали би простиле неверство?
24.11.2014 18:12:35   
scared RR
Во никој случај не би простила, би ми се гадело да го гледам а не па да живеам со негоuser posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Дали би простиле неверство?
24.11.2014 18:20:15   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Во никој случај не би простила, би ми се гадело да го гледам а не па да живеам со негоuser posted image



Da Da ... i ti si vo pravo user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Дали би простиле неверство?
24.11.2014 21:04:07   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Цитирам:,,Ако се потпишувате да стапите во брак, тогаш потпишувате и да се борите за него. До крајот на животот!,,

Или ништо не е изгубено ако не се сакало да се изгуби.Од поинаков агол.
Знаете дека сопругот ве изневерува, поради неважно кои причини сакате да го спасите бракот, што ќе преземете? Ќе се фрлите во потрага по љубовницата?Ќе играте прљаво ,ќе и се заканите,ќе ја молите, ќе и пркосите???

Како една жена да се отргне со сопствениот маж, и дом?user posted image user posted image


interesni prasanja

megutoa nevestvoto nikogas ne go gledam niz taa prizma, demek zena natrapnicka od koja treba sopstveniot maz da go otrgnam
neverstvoto vo moi oci e sekogas delo samo na sopruznikot koj izneveruva, taka da vo nikoj slucaj ne bi vleguvala vo interakcija so taa nekoja si zena
ako od bilo koi pricini sakam da go socuvam brakot togas ke se dogovoram so mm da go socuvame, fiktivno ili vistinski zavisi kolku i za sto sme raspolozeni
vprocem ako dosle do tamu rabotite da znam deka me izneveril i toa da treba da go progoltam i da prodolzam da ziveam so nego togas i brakot vo toj slucaj od romanticna tvorevina stvorena zaradi vzaemna ljubov se pretvoril vo biznis dogovor so odreden interes pa dodeka postoi interes ke postoi i brakot
i vo sekoj slucaj smetam deka e polesno da se odrzuva dogovor otkolku da se gradi i neguva ljubov

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Дали би простиле неверство?
24.11.2014 21:11:09   
Anuska14
Уф деликатна тема... Се надевам дека нема да ме донесе живото пред таков крстопат и искушение но мислам дека не би простила. Кога еднаш ќе се скрши колку и да го лепиш-скршено е.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Дали би простиле неверство?
25.11.2014 0:35:26   
Defne90 RR
Mnogu raboti vo ovoj zivot se nepravedni i nemoralni.Se soocuvame sekojdnevno so takvi situacii sto duri pocnuvame da se prasuvame zosto bas nie i sto gresivme.Imam navedeno pogore deka ne bi prostila,mada koga vidov deka e povtorno da tapet ovaa tema,se podzamisliv malku.Znaci edno e sigurno,neverstvo vo nikoj slucaj ne opravduvam i si stojam na stavot deka mnogu problemi vo brakot se resavaat so razgovor,bliskost megu sopruznicite i megusebna doverba.Cestopati edniot partner se cuvstvuva zanemareno od drugiot poradi sekojdnevnite obvrski sto gi nametnuva brakot i roditelstvoto.I kako sto mozam da vidam barem vo moeto opkruzuvanje se pocesto pribeguvaat kon neverstvo.Neverstvo ko neverstvo boli,i koga ke se uveris vo toa prvata misla sto ti paga na um e gotovo go napustam.Ama ne e se tolku ednostavno.Koga covek ke se podzamisli malku ke svati deka ne moze tolku lesno da se otkaze od brakot i od seto ona sto so godini se sozdavalo vo zaednistvo.Pa sega bi rekla,mozebi i bi prostila,ama bi razgovarala so nego zosto i sto bilo toa sto go navelo na neverstvo.Bi me bolelo i mislam deka bolkata bi ostanala zasekogas i nikogas ne bi zaboravila.Ama bi se potrudila da prostam,sekako ako ne se sluci i po vtor pat.E togas navistina bi bilo kraj.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Дали би простиле неверство?
28.8.2015 12:44:00   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

Ваква тема не сретнав па еве решив да отворам.
еве еден цитат изваден од интернет
Не е битно дали ќе простиш или не. Битно е да увидиш дека:

1. Варање е знак дека еден од партнерите има незадоволени потреби што другиот партнер или не сака или незнае за нив но и двајцата сакаат да останат во врската. Во спротивно, едниот само ќе раскине и ќе продолжи со друг партнер.

2. Недоволно добра комуникација. Партнери што имаат срам од нивниот партнер да дознае за нивните скриени потреби се тие што им е полесно да посегнат по друга личност што може да им ја задоволи таа потреба.

3. Форсирање. Двајцата или еден од партнерите се форсираат да бидат заедно иако на еден или на двајцата не им одговара заради страв од други работи како фамилија, социјален статус итн. Иако варање е доста ризична работа, чим некој/а ја прави и покрај све, полесно му/и е наместо да разговара отворено.

Ултимативно, простувањето е абсурдно глупа работа. Дури и да простиш, тој/таа пак ќе го направи истото ако не се седне на маса со отворени карти. А ако не простиш, и раскинете / се разведете тогаш истото може да се случи со новиот партнер ако пак, не се разговара комплетно отворени за СИТЕ потреби на двајцата.
Што мислите вие?



_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Дали би простиле неверство?
31.8.2015 15:05:01   
miana
Јас не би можела да живеам со маж кој ме изневерил... НИКОГАШ!!! Едноставно ке го мразам, готово, мртов е за мене, крај!!!

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Дали би простиле неверство?
22.10.2015 20:56:46   
marchi
A kako se spravuvate so custvoto na somnez? Nie sme vo brak 3 godini no ponekogas potsvesno se somnevam deka mozebi se gleda so druga, a nikogas ne mi dal povod da se posomnevam.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Дали би простиле неверство?
23.10.2015 8:45:44   
lukajana RR
Марчи а зашто си ствараш непотребни нервози и се јадеш без причина а не ти дал повод.
Јас ако би се сомневала ке го прашам демек на заебанција ако има нешто ке се збуни сигурно.
Можеш и да му го провериш телефонот или историјата на интернет user posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 23.10.2015 8:46:32 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?