|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 13:54:55   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

рр е пресреќна што ја има Анушка



potpisuvam so dve raceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



и јас!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Дали би простиле неверство?
3.2.2010 23:50:12   
Stenin
Jas mislamdeka bi prostila neverstvo,no isto ima razlika vo neverstvata znaci dali toa go napravil od cist kef onaka bez cuvstva mehanicki  ili sepak toa bilo nesto podlabinsko ako e vtoroto ke zbeznam mislam, i neznam dali ke mozam da pominam, no ako e kako prviot slucaj i jas sum go napravila to apa nisto ne smeni to anaredniot den se zaborava pa i  nikoj ne mora da doznae za toa user posted image   no kako i da e najdobro e da ne se sluci pa i ako se slucilo da ne znaesbidejki cela slika se rusi za parot  bar jas taka mislam

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Дали би простиле неверство?
3.2.2010 23:55:49   
theone
NE BI PROSTILA! Posto toj sto te saka nema da te izneveri :)

(Одговор на членот Stenin)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Дали би простиле неверство?
4.2.2010 0:07:43   
Maca25
неверство е неверство. дали со чувства, без чувства пак е едно исто. мислам дека би простила, само за доброто на семејството (мислам на децата), но тоа нема да значи дека ќе можам да заборавам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот theone)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Дали би простиле неверство?
4.2.2010 0:17:52   
alex_mo
  Не би простила,ни за доброто на семејството ,ни за ништо.Ако нему или нејзе не и е важно дека треба да го остави сопругот-сопругата и децата за малку кеиф настрана....тогаш таа личност не е достојна да биде со семејството....

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Дали би простиле неверство?
4.2.2010 0:57:33   
Tanja K.
Јас постојано кажувам,нека оди каде сака и што сака нека прави.АМА на 1(први)платата да ја даде домаодносно тука.Па да видиме дали некој ке ги сака само за ........кога парите се на сигурно.Па нели е така?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Дали би простиле неверство?
4.2.2010 1:50:45   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

  Не би простила,ни за доброто на семејството ,ни за ништо.Ако нему или нејзе не и е важно дека треба да го остави сопругот-сопругата и децата за малку кеиф настрана....тогаш таа личност не е достојна да биде со семејството....



potpolno se soglasuvam

никогаш не вели никогаш
ама сепак мислам дека јас никогаш не би простила неверство

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Дали би простиле неверство?
4.2.2010 1:56:33   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica


ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

  Не би простила,ни за доброто на семејството ,ни за ништо.Ако нему или нејзе не и е важно дека треба да го остави сопругот-сопругата и децата за малку кеиф настрана....тогаш таа личност не е достојна да биде со семејството....



potpolno se soglasuvam

никогаш не вели никогаш
ама сепак мислам дека јас никогаш не би простила неверство


Исто и јас. Ако нешто се случи еднаш, голема е веројатноста да се случи и вторпат, а ако се случи вторпат сигурно ќе има и трет.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Дали би простиле неверство?
4.2.2010 7:27:04   
none
nikogas ne bi oprostila toa bi bilo kraj

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Дали би простиле неверство?
4.2.2010 7:41:12   
melody
Porano ke recev NIKOGAS pred da mi se otvorat ocite za mnoooogu raboti ,a sega bi rekla zavisi mnogu od situacijata i pod koi okolnosti e dojdeno do toa neversvo t.e.dali sme izneverile zatoa sto ljubovta e zavrsena ili pak poradi nekoja si odmazda zaradi nedovolnoto razbiranje so partnerot toj period.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Дали би простиле неверство?
4.2.2010 9:56:12   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica


ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

Не би простила,ни за доброто на семејството ,ни за ништо.Ако нему или нејзе не и е важно дека треба да го остави сопругот-сопругата и децата за малку кеиф настрана....тогаш таа личност не е достојна да биде со семејството....



potpolno se soglasuvam

никогаш не вели никогаш
ама сепак мислам дека јас никогаш не би простила неверство


Исто и јас. Ако нешто се случи еднаш, голема е веројатноста да се случи и вторпат, а ако се случи вторпат сигурно ќе има и трет.



се сложувам со сите васuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Дали би простиле неверство?
5.2.2010 23:05:02   
vesnicka222
 Se slozuvam potpolno!user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 9:42:54   
sreknica
DALI BI PROSTILE NEVERSTVO? tezok zbor no sepak savisi i kakvo neverstvo,jas sum nova na ringeraja,gi citam site forumi,vo sekoj sum se pronasla kade poveke kade pomalce .moeto iskustvo e malce mozebi poinakvo.So mm sum skoro edna godina i vo vrska i zaedno ziveeme.Od prviot den koga pocnavme zaedno da ziveeme jas pocnav da osekam deka toj ne e iskren bas so mene ,prasanjeto e ZOSTO SUM OSEKALA I STO? bidejki i dovolno ne se poznavavme no kako velat starite i cel zivot nemozes da go zapoznaes user posted image odlucivme da bideme zaedno i deka iskrenosta e najbitna no mene celo vreme mi se vrtese vo glava deka krie nesto i odluciv da bidam tainstvena i da pratam ,koga togas lagata ke izleze na videlina.celo vreme gledav deka go krie mob tel i se cudev zosto?jas ne kriev nisto sto li ima vo nego ?i mnogu pati skrisno go proveruvav no neuspesno ,ne naogav nisto somnitelno.A razni raboti mi se vrteja vo glava user posted image .po 3 meseci ostanav bremena i bevme presrekni no somnezot nikako da pomine i koga ke bev sama si placev i si pravev filmovi u glava i se prasuvav koga ke pomine seto i koga ke izleze lagata na videlina.Celo vreme se tesev so moeto bebence vo stomak .Imase edna zabava pa mazotmi rece deka ke odi so drugarite vo drug grad jas ne se sprotistaviv na toa,no zatoa jas odluciv da odam na vikend kaj moi rodnini da ne bidam sama doma.eden den pred da zaminam nesto me trgase odi i vidi vo mob i normalno sto ke procitam poraka od zenska no najteskoto sto go procitav sto toj ja prasa dali saka da se sretnat utre vecer? i se napraviv na budala kako da e se vored jas zaminav toj isto i si rekov ajde da vidam do kade ke odi rabotata pa koga ke se vratime dvajcata ke go rascistime.posle dobar vikend za koj kako neli i sednav da razgovarame no toj nikako da priznae i so fakti i so dokazi u oci me lazi i na kraj popusti da mi kaze deka taa bila bivsa devojka i deka taa uste go saka a nego mu bilo zal da mu kaze deka nema poveke nisto pomegu niv.a i najmnogu sto me povredi bese sto i ne mu imase kazano deka cekame bebence.No sepak OPROSTIV no ne ZABORAVIV do denes .toa bese najteskiot udar vo mojot zivot . placese i me molese ,a se zavisese samo od mene dali ke bideme zaedno i ponatamnu ili e kraj .Sepak odluciv da prodolzam zaedno ete sega sum skoro vo 9 mesec vo bremenosta uste malku ke se raduvame na naseto angelce ,no nema da zaboravam na site solzi sto gi prolijav.samo sto ne doznav dali se sretnuvaa ili ne ,no toj grev go ostaviv da go nosi vo nego .Zatoa bi rekla Prostuvajte no prvo razmislete .pozzzzz

(Одговор на членот vesnicka222)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 14:46:27   
ananikol
Mnogu teska tema,na tesko prasanje nema lesen odgovor...
Sigurno deka bi prostila zatoa sto znam sto mu znaci semejstvoto(da ne me napadnite sega -ako mu znaci semejstvoto ne bi go napravil toa,toa nema vrska) a ete ako bi se slucilo toa da mu se ponudi prilika pa koj maz ke kaze NE,BLAGODARAM???
Dodek gi citav postovite si se prasuvas sebesi kolku od ovie rr-ki so ne bi prostile se veke iznevereni i aber si nemaat???
Ova  mislam so go pisuvam znaci za neverstvo (EDNO) ne za svalerisvanje i drugi vrski

(Одговор на членот sreknica)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:02:14   
lukas
mozebi sega ke recam ne,no mozebi bi prostila...bev ednas izneverena i se skarav i poveke nikogas ne go vidov...no ne go sakav dovolno zatoa ne ni prostiv no i nikoj ne go pobara toa od mene...e sega da meizneveri mazot mi velam bi prostila posto go saaaaakam mnoooogu...i neznam sto bi napravila ama poketo e za deka da...deka bi prostila...neznam ova e tesko prasanje...se zavisi od situacijata...na koj nacin doznavas so koj te izneveril kolku pati te izneveril kako ...i red drugi raboti po koi se meri dali ke prostis ili ne...merilica...ama sega na samata pomisla na toa ednostavno mi se cini ke ekslodiram uf druga da baci ....bljak....hahahhah...pozz

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:11:37   
majka 79
prvo sto sakam e: ako se sluci da ne razberam, ako e toa mozno.

a potoa e dolga i siroka. da recam deka ke prostam- tesko toa da se sluci. i da prostam nema da zaboravam pa ke ne sledi cel zivot i ednas ke pukne.

a kategoricno da tvrdam deka nema da prostam nemozam, poradi decata,  psihickoit mir sto go imam, poradi golgogodisnata lubov sto ja imame.....neznam navistina neznam. nedaj boze da se stavam vo takva polozba.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:14:29   
Палешка РР
Ќе простам ако видам дека длабоко се кае.
Ако не му е важно моето простување и понатамошниот живот со мене и да простам, џабе е!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:21:33   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ако не му е важно моето простување и понатамошниот живот со мене и да простам, џабе е!


tocno

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:29:23   
nadica
a ete ako bi se slucilo toa da mu se ponudi prilika pa koj maz ke kaze NE,BLAGODARAM???


а дали ти би кажала НЕ БЛАГОДАРАМ или ако ти се приушти прилика би пробала па што ќе биде нека биде?????????????
не те навредувам немој грешка да ме разбереш но како жената може да каже не а мажот неможел па ви се молам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:32:23   
Mila na mama
А кој гарантира пак дека жените велат НЕ БЛАГОДАРАМ? user posted image user posted image user posted image  Изневеруваат и мажите и жните ама жените попаметно се кријат а мажите почесто сакаат да си се пофалат. Ако се сите жени светици тогаш со кого изневеруваат мажите?

_____________________________

love u all

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:40:08   
nadica
А кој гарантира пак дека жените велат НЕ БЛАГОДАРАМ?
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ne toa туку дека кој маж викал не благодарам
па ако одбие жена не е смртен грев ме иритира тоа дека е грев маж да рече НЕ

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:41:15   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

a ete ako bi se slucilo toa da mu se ponudi prilika pa koj maz ke kaze NE,BLAGODARAM???


а дали ти би кажала НЕ БЛАГОДАРАМ или ако ти се приушти прилика би пробала па што ќе биде нека биде?????????????
не те навредувам немој грешка да ме разбереш но како жената може да каже не а мажот неможел па ви се молам

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:43:53   
arh_diz
Ima zeni koi ne kezuvaat ne blagodaram. Ima i maski ima i zenski koi izneveruvaat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:47:26   
mis.
Имаме тема дали почесто изневеруваат мажите или жените
Кликнете тука

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Дали би простиле неверство?
19.3.2010 15:49:24   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

a ete ako bi se slucilo toa da mu se ponudi prilika pa koj maz ke kaze NE,BLAGODARAM???


а дали ти би кажала НЕ БЛАГОДАРАМ или ако ти се приушти прилика би пробала па што ќе биде нека биде?????????????
не те навредувам немој грешка да ме разбереш но како жената може да каже не а мажот неможел па ви се молам



Prasanjeto bese koj MAZ bi rekol NE ???
Garantiras deka tvojot ke rece Ne Blagodam?
Jas za mm ne mozam da kazam DA garantiram deka toa nema da mu se sluci.
Jas si go znam stavot na mm vo vrska so ovaa tema taka da nema 'probi".Bi mi gi zel decata i bi zaminal na severniot pol so podaleku od meneuser posted image user posted image user posted image
I toj go znae mojot stav.
No so ako se sluci da me izneveri? Treba li da go ostavam???
Lele luge mislam lesno e vaka da si muabetime na prazno a dokolku bi posoel talov problem e tuka ne bi se razgleduvalo samo moeto ego.
Kako so kazav teska tema,a ova e samo moe mislenje
iiiiiii ne ne se navrediv,te razbrav so sakase da kazis.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?