RE: Разлика во годините (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


kapina -> RE: Разлика во годините (13.4.2013 21:12:51)

nie sme razlika 7 i pol godini mm e postar od mene




Defne90 RR -> RE: Разлика во годините (17.1.2014 2:05:50)

Maz mi e postar od mene 4 meseci,i dvajcata sme mladi ne odevme vo ista generacija na uciliste toj e vo noemvri jas vo mart no pak godinite se tie super se soglasuvame imame isti stavovi za se i dvajcata sakame da se zabavuvame i da uzivame no sepak iako bevme premnogu mladi koga se zedovme sepak i dvajcata se posvetivme na toa da bideme dobri sopruznici i roditeli.Sega za sega se funkcionira perfektno pa se nadevam deka taka ke prodolzi i vo idnina.




tnade -> RE: Разлика во годините (14.4.2014 23:03:40)

jas i mm sme razlika 12,5 god...a pred da go sretnam na drugarki sto imaa deckovci 10 i poveke god. postari od niv im vikav auu so dedovci iskacate? [sm=smiley36.gif] e nikogas ne veli nikogas rekle starite na glava mi dojde, 8 god sme vo sreken brak i ne zabelezuvam problem osven sto na momenti znam da zabegam i me vraka na kolosek

od majka mi e razlika 9 god......pisanija




Dilina -> RE: Разлика во годините (3.6.2014 15:50:26)


ИЗВОРНА ПОРАКА: tnade

jas i mm sme razlika 12,5 god...a pred da go sretnam na drugarki sto imaa deckovci 10 i poveke god. postari od niv im vikav auu so dedovci iskacate? [sm=smiley36.gif] e nikogas ne veli nikogas rekle starite na glava mi dojde, 8 god sme vo sreken brak i ne zabelezuvam problem osven sto na momenti znam da zabegam i me vraka na kolosek

od majka mi e razlika 9 god......pisanija


Не викав дедовци ама ги карав и ги советував дека е мн :) И на крај јас си се омажив за 11 год. постар од мене. И тоа точно 11. Родени сме во исти месец, мн слични карактери имаме па дури и личиме еден на друг по што сите мислат дека сме брат и сестра :D

Кога се спремавме за свадба едно комшивче се испаничило мислело дека сме брат и сестра па викало " не нееее како ќе се мажат неможе оа они се брат и сестра " [sm=smiley36.gif] смешки

Инаку годините ни се приметуваат само одкако ќе кажеме. Саедно живеевме 4 години додека останав бремена и тоа беше пресудно за да се земеме, а не запнувавме за брак. Сепак да сме живи и здрави во сите овие години сме немале посериозна кавга. До душа и кавгите што ги имаме се наметнати од околината, но свесни зме за тоа и тој и јас, па гледаме колку можеме да не дозволуваме да ни се наметнат проблеми.

Обично велат дека разликата во години не се чуствува, но кога ќе дојде подоцниот период од животот секако дека се чуствува.

Но јас пак велам дека кога срцето ќе почуствува дека вистинскиот е тој, не треба да се размислува многу. Некои прилики на пр. онаа кога го наоѓашвистинскиот сопатник е можеби еднаш во животот. Затоа не се битни годините. Битно е разбирањето и пред се обостраната љубов.




bucko mal -> RE: Разлика во годините (20.11.2014 23:10:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Ајде женички пишувајте колку сте разлика со вашите сакани, која разлика на години сметате дека е идеална. Дали поголемата разлика помеѓу мажот и жената носи проблеми, или е предност.

Јас и мм сме разлика 6 години. Според мене е таман, иако е постар од мене јас се осеќам како да сме врсници. Најверојатно е точно она тврдење дека мажите созреваат покасно. [sm=smiley1.gif]




ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Ние сме разлика 2 години [sm=smiley36.gif] Па и не е некоја разлика [sm=smiley2.gif]



ИЗВОРНА ПОРАКА: Ki4iko

Јас и сопругот сме 5 години разлика,според мене совршена разлика во години [sm=bravo.gif]






AneLav RR -> RE: Разлика во годините (21.11.2014 13:05:36)

Јас сум постара од мојот сопруг 8 месеци.[sm=smiley1.gif]




Hopeful RR -> RE: Разлика во годините (21.11.2014 13:13:49)

Ние сме разлика 2 години - мм е постар од мене [sm=smiley1.gif]




elenaanamarija -> RE: Разлика во годините (26.11.2014 18:09:09)

jas sum pomala od mm 3 god i 14 dena...:)[sm=smiley36.gif]




blond -> RE: Разлика во годините (26.11.2014 20:56:55)

Mm e postar 7 i pol godini, na momenti se osekja razlikata, ama vo globala dobro funkcionirame.




vazna -> RE: Разлика во годините (28.11.2014 19:24:42)

Nie sme vrsnici maz mi e postar samo 2 meseci od mene [sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]