RE: што јадете на работа? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


miana -> RE: што јадете на работа? (26.11.2012 9:12:47)

Еве ме и мене
на работа секогаш различно...
Купувам од различни бурекџилници,некогаш носам од дома.. ( некогаш си правам кифлични од дома ,си ставам во замрзнувач и си вадам за на работа)
Зависи што сум јадела дома претходниот ден,знам и од дома да си понесам. Корнфлекс со југурт,кифли,пита,тост,палачинка и сл.




Џесика -> RE: што јадете на работа? (26.11.2012 12:21:19)

Манџички, гравче, зелка леќа, боранија, ужинка :-))))




Luci -> RE: што јадете на работа? (26.11.2012 12:29:09)

Ауу Џесика па ти сега имаш топ мени на работа [sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: што јадете на работа? (30.11.2012 13:20:04)

od denes pocnav so casa jogurt i ovesni snegulki,imam u fioka dve jabolcinja i moram da se stavam malku na dietka...mislam deka se debeleam na rabota,jadam a celo vreme sedam i se se lepi na mene




Mihaela 2010 -> RE: што јадете на работа? (12.2.2013 14:44:30)

denes si kupiv kiselo mleko i malku nutri leb so soncogled,si nadrobiv popara,si lapnav povekje od pola...
sega za pola saat ke kasnam zelena socna kiselkasta jabolka...




Maca25 -> RE: што јадете на работа? (12.2.2013 19:07:58)

денес јадев 300 гр. ориз со чаша јогурт.




Mihaela 2010 -> RE: што јадете на работа? (28.11.2013 14:05:00)

Obicno gledam da e nesto po lesno,bidejki sedam i se se fakja na mene,ama denes ne mozev da i odoleam na simid pogacata....i ja lapnav za dve sekundi[sm=smiley13.gif]




sandriana RR -> RE: што јадете на работа? (29.11.2013 9:31:10)

Најчесто протеински шејк дур стигнам на работа, па после ужина овошје или јогурт.
Ама ако има некое ѓезме, да сме сите на куп - е тогаш паѓа и некоја скара [sm=smiley1.gif]




miana -> RE: што јадете на работа? (29.11.2013 9:43:37)

Денес веке појадував.. Лиснато вртено со вегета [sm=hudicek1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: што јадете на работа? (29.11.2013 10:32:55)

jas si kupiv lisnato so virsla




Mihaela 2010 -> RE: што јадете на работа? (29.11.2013 10:34:04)

lele ama se dupliralo briseteeee




Goddess* -> RE: што јадете на работа? (29.11.2013 11:28:15)

[sm=jezicek.gif]Mihaela,sigurno si bila mnogu gladna[sm=jezicek.gif]..shala na strana zence[sm=jezicek.gif] da ne bidam off topic ne doruchkuvam,dovolno mi e kafeto i jabolkoto da me drzat do ruchek.






vezilka RR -> RE: што јадете на работа? (29.11.2013 14:38:53)

А мене бришејќи ги ме настрви па сега треба да одам и јас да купам лиснато со виршла. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Felly RR -> RE: што јадете на работа? (29.11.2013 17:29:25)

Кога сум втора смена, обично дома јадам, па на работа само кафе пијам. А кога сум прва смена нешто полесно, некое печиво,,лиснато...геврек...така нешто




deluxe -> RE: што јадете на работа? (29.11.2013 18:23:56)

Најчесто јадам тоа што има околу мене[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Во продавница за храна ,нема што нема.Но јас обично од сабајле појадувам бело пециво,а кога сум попладне , дома си јадам зготвена храна,а на работа може да грицнам нешто




Mila mamicka -> RE: што јадете на работа? (10.9.2014 15:38:23)

На работа имаме менза и секој ден јадеме готвени јадења со салата, и на крајот десерт. Ни готват од еден ресторан, и многу се вкусни јадењата, исто како дома.




LoveableMe RR -> RE: што јадете на работа? (23.9.2014 13:26:21)

Ѓевреци, кифли, пити, понекогаш салата, претежно работи кои се јадат за доручек, а ручек дома[sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: што јадете на работа? (23.9.2014 13:50:25)

Исто и јас, нешто купено од пекара.




Snowhite RR -> RE: што јадете на работа? (24.9.2014 9:50:54)

Јас на работа секој ден земав некакво бело пециво, гледав различно да биде, ама последно време ми се здосади од тие бели пецива и сега почнав од продавница да си земам леб и нешто за мачкање, дали топено сирење, паштета, некогаш конзерва туна, зденки, павлака, а некогаш ако имам дома нешто месено кифлички, или мекици си носам од дома, некогаш ако имам време може тост си направам, ова додуша мм ако има желба да ми направи, тој некогаш летово ми правеше и мешана салата и леб ќе си земев и тоа јадев. Е сега летово додека ни работеше шанкот на базен си порачував тост.




Snowhite RR -> RE: што јадете на работа? (30.3.2015 9:20:29)

Дали некој пробал од Виталија појадок во чаша, мусли во чаша, само да додадеш јогурт, млеко или вода и тоа е тоа. Пред некој ден ги видов во аптека, ама се брзав, а аптекарката не знаше точно да каже која цена се, ама околу 50-65 ден, различни цени имаа, што мислам дека не е многу, зашто јас од прилика толку давам на сабајле за глупости, барем вака имаш избалансиран појадок, само колку заситува не знам




blue_blue -> RE: што јадете на работа? (30.3.2015 9:45:31)

Тие на Виталиа во чашите се ОК, ама мислам дека се прескапи, плаќаш амбалажа и убаво спакувано...
Мој предлог ти е да си купиш од Виталиа во кеиќка 4 житарки (снегулки од овес, рж, јачмен и пченица), а можеш и на кило истиве да си ги земеш од продавница за здрава храна, од секоја од овие 4 земи си по 100 гр. и нека ти ги измешаат. Купи си исто од продавница за здрава храна микс од 4 семки и нека ти го сомелат (интергален сусам, лен, сончоглед и тиква) + чиа семки и купи си некои јаткасти непечени (лешник, орев, бадем, индиски ореви) и црно чоколадо. Јас ова се имам на работа во фиока и си правам свои мусли - неколку лажици од мешаниве житарки, 2 лажици од семките, 1 шака од јаткастите и 1 ред црно чоколадо и преливам со јогурт. Неверојатно вкусно и да...држи многу повеќе од белине пецива кои се полни со адитиви и ништо здраво нема во нив...пробај па кажи




Snowhite RR -> RE: што јадете на работа? (30.3.2015 10:19:00)

Да ти кажам супер ти е идејава, плус и имам дома некои од овие работи само да си докупам и можам да почнам со забавата хехе




blond -> RE: што јадете на работа? (30.3.2015 10:51:52)

Јас на работа јадам најнездраво и во огромни количини... Сите колеги ми се мажи и додека јадат они, јадам и јас [sm=jezicek.gif] .
Затоа кога се вратив од породилно на работа качив 10кг [sm=smiley13.gif]




Kvisko -> RE: што јадете на работа? (30.3.2015 13:01:51)

Јас обично дома доручкувам и тоа мусли илли овесни снегулки со јогурт и повеќе ме заситува отколку леб или пециво (мислам дека накнадно нараснува во стомак и поспоро се вари). Потоа на работа пијам едно нес кафе со млеко понекогаш кај 12/1 и обавезно јадам овошје од типот банани, портокал, јаболка и слично. Во канцеларија сме три жени па стално имаме овошје плус некои здрави грицки како сончоглед, семки, бадеми и слично и интегрални колачиња. Плус чуваме и од ноие кашите на виталиа штоп се прават само со вода па ако ептен дојде зорт[sm=smiley36.gif] тоа се јаде.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]