RE: Сексот и годините во брак (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


marchi -> RE: Сексот и годините во брак (16.5.2014 1:35:26)


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

se prasuvam sto ke bide koga nekogas ke dojde na red vtoroto dete? e togas mora edno so tatkoto edno so majkata da bide (barem privremeno )


Ние сме во таа фаза сега[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Спиеме на различни страни,но тоа не ни е проблем,преку ден знаеме да се сретнеме насамо[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

koga se saka se naogja nacin vreme i mesto [sm=zz_biggrin.png]




scared RR -> RE: Сексот и годините во брак (30.11.2014 21:16:52)

Иако не сме кој знае колку во брак, би рекла дека сега сексот ни е многу подобар од порано [sm=bravo.gif]




blond -> RE: Сексот и годините во брак (30.11.2014 22:59:04)


ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi


ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

se prasuvam sto ke bide koga nekogas ke dojde na red vtoroto dete? e togas mora edno so tatkoto edno so majkata da bide (barem privremeno )


Ние сме во таа фаза сега[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Спиеме на различни страни,но тоа не ни е проблем,преку ден знаеме да се сретнеме насамо[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

koga se saka se naogja nacin vreme i mesto [sm=zz_biggrin.png]


Uf, ova me ceka so dve? [sm=smiley13.gif]




caciana -> RE: Сексот и годините во брак (30.11.2014 23:17:57)

Ne mu ja mislam sega za toa,uzivam vo segasnosta,koga sme slobodni.[sm=smiley36.gif]




mommy_angels RR -> RE: Сексот и годините во брак (28.1.2015 23:36:26)

Мистеријата е откриена [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] не е ни до поминатите години ниту пак изгубената желба. СЕ Е ДО ВРЕМЕТО!!! Ни фалат едно два-три часа секој ден за да одмориме малце,па после се е поинаку.А кога детето не сака да спие ниту во друга соба,ниту пак на друг кревет,станува уште со петлите и не се дели од нас ниту на две минути(освен кога е во градинка,а ние тогаш нели сме на работа),нема ни С од секс.Си правиме излети од време на време,колку да не ни зараснат [sm=smiley36.gif] и си се помиривме дека така ќе биде во наредните неколку години. Ама леле мајко ,што ќе биде на стари години [sm=zz_bounce.gif] , има да скокаме еден на друг како напалени зајаци [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif],онака исто како во младоста [sm=zz_wink.png]




lukajana RR -> RE: Сексот и годините во брак (28.1.2015 23:53:23)

Леле и јас викам пред брак повеќе секс паѓаше од сега а во ист кревет спиеме ние па со две деца едното станало другото легнало ама сабајле спијат па така компензираме, ама ке пораснат и ние се тешиме така па после ке биде што ке биде[sm=smiley36.gif]тоа се вика не умри магаре до зелена трева[sm=smiley36.gif]




Defne90 RR -> RE: Сексот и годините во брак (29.1.2015 3:11:15)

Како одминуваат годините имам приметено така се намалува и сексот во бракот.Можеби тоа се должи на фактот што децата се сеуште мали па спијат до нас и ние едноставно не можеме да си истемпираме време погодно за секс.Ајде може кога ќе потпораснат и ќе почнат да си спијат во одделна соба а ќе не остават мене и маже сами во спална ќе ни се зголеми и желбата за секс.Сега не дека ја немаме ама ете брзо умира после неколку неуспешни обиди откако ќе претрпиш.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Malecka23 -> RE: Сексот и годините во брак (29.1.2015 9:57:06)

Uff zelba ima sekako i voopsto ne se namalila posle 4god brak.Ama moznostite malku ne ogranicuvaat.Sega vo bremenost teska apstinencija[sm=smiley36.gif] ama se nadevam ke si nadoknadime posle toa.




bucko mal -> RE: Сексот и годините во брак (29.1.2015 12:04:11)

Se soglasuvam so mami,ne e do godinite pominati vo brak tuku do vremeto I obrskite. Momentalno sme poslobodni I se dokazuvame sekojdnevno deka se znaeme nie kako treba nego ete nekogash od prezafatenost se gubi zelba.
Samo kvalitetot da ne se menja toa e najvazno[sm=smiley36.gif]




bucko mal -> RE: Сексот и годините во брак (29.1.2015 12:19:19)

Cekaj Dafne90 tek ke ti se pojavuva zelba za seks.Tek koga ke dojdesh nakaj 30god. e togash ke vidish sto ke bde,teshko na mt.[sm=smiley2.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Како одминуваат годините имам приметено така се намалува и сексот во бракот.Можеби тоа се должи на фактот што децата се сеуште мали па спијат до нас и ние едноставно не можеме да си истемпираме време погодно за секс.Ајде може кога ќе потпораснат и ќе почнат да си спијат во одделна соба а ќе не остават мене и маже сами во спална ќе ни се зголеми и желбата за секс.Сега не дека ја немаме ама ете брзо умира после неколку неуспешни обиди откако ќе претрпиш.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
[sm=smiley1.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Сексот и годините во брак (29.1.2015 12:37:57)

Iskustvoto si go pravi svoeto a bogami i obvrskite si igraat najgolema uloga.
Odvaj cekam da se porodam i da se stavam vo akcija..[sm=smiley36.gif]
Sega epten se vozdrzuvame, a i na mm mu bilo nekako sube.taka bese i so prvata bremenost pa i sega.amaaaa ke nadoknadam.u princip si postuem seks [sm=smiley36.gif]




Ilina87 -> RE: Сексот и годините во брак (29.1.2015 13:34:19)

На тема секс слободно можам да кажам кај нас владее суша [sm=smiley1.gif] се поретко и поретко го практикуваме. Инаку во брак сме 3 години, а имаме секс 4-5 пати месечно. Не знам дали е до обврските, мало дете, живееме во заедница и се нема ни простор ни време. А можеби е и до нас, се почесто слободното време го поминуваме пред ТВ или компјутер. Ми недостигаат старите добри времиња [sm=jezicek.gif]. За жал не сум некој голем инцијатор за да ја поправам ситуацијата.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]