RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


penelopa -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (13.1.2012 13:04:34)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Не се толку битни зборовите со кои ќе ме разбудат, туку само да ме разбудат, за промена. Јас да бидам понекогаш таа што последна станува.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


ехе и јас би сакала а ме буди едно мило МАМА [sm=smiley1.gif]




Felly RR -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (13.1.2012 13:56:13)

А мене, кога не се будам сама, ме буди алармот - или мојот или на мм.




Defne90 RR -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (5.11.2014 0:07:56)

Тешко се будам така да маж ми најчесто ме буди со штипење и "Ајде станувај доцна е".A би сакала да ме буди со "Злато,кафето е готово и те чека на тераса".И секако со еден убав бакнеж.[sm=smiley1.gif]




Палешка РР -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (7.11.2014 15:17:22)

Не дозволувам никој да ме разбуди, најпрва станувам [sm=smiley36.gif]




deluxe -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (10.11.2014 23:47:24)

Vo posledno vreme (poslednive 2god,)me budi sinko,bez zbor,ama so kemkanje.Inaku mene ne sakam da me budat so zbor,ama bas nisto,sakam sama da se razbudam,togas sum OK,.Kolku i da e nezno,mene mi e stresno budenje so zbor.Skoknuvam bukvalno od krevet. Dovolno mi e da se razbudam,samo dopir,bez glas [sm=jezicek.gif]




miana -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (11.11.2014 9:49:23)

Речиси секоја вечер ме буди зборчето - мама, мама, мама ( на бебифон ја слушам ) и баш не сакам така да ме будат [sm=smiley36.gif]
Најубаво е кога сум речиси наспана, да дојде мм и да ми рече - маци, кафето е готово, ајде станувај [sm=smiley36.gif] - а ова и често ми се случува [sm=smiley1.gif]




Bethany -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (11.11.2014 17:14:51)

Ајде станувај, скоро е пладне !
Тогаш сигурно би била наспана [sm=jezicek.gif]




mamicki -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (12.11.2014 10:12:40)

Не сакам да ме разбудат. Сакам сама да се разбудам, откако уууууууубаво сум се наспала.




caciana -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (27.11.2014 7:33:20)

Sakam DA me ostavat da se naspijam ubavo,a potoa moze tivko so sepotenje da mi recat:ajde stanuvaj!




scared RR -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (1.12.2014 22:40:01)

Леле мајка ми како лошо ме будеше додека одев на школо, секое утро со штрекање станував [sm=zmeden.gif] Сега мм ретко ме буди ме остава сама да се наспијам . А, би сакала да ме буди со зборовите " стани ајде хани, спремив доручек" [sm=smiley36.gif]




Sunshine88 -> RE: Со кои зборови сакате да ве разбудат? (30.11.2015 16:33:40)

Ако веќе бирам како да ме разбудат нека биде..Станувај женооо добивме на лото/ми покачија плата...
Како и да е, бакнеж и добро утро ми се доволни. Бакнежот го добивам секое утре кога трга на работа, само за добро утро продужувам со спиење.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]