RE: Со или без свекрва дома? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


caciana -> RE: Со или без свекрва дома? (30.11.2014 19:00:23)

Sakam da ziveam so svekrva .. ete jas sum takov tip na covek sakam POMOS...a znam deka taa vo idnina mnogu ke mi pomogne [sm=smiley1.gif]




blond -> RE: Со или без свекрва дома? (30.11.2014 19:03:43)

Pred da se mazam velev deka sakam so svekrva.
Ama kako minuvaat godinite vo brak, iako sme na razlicen sprat, sepak bi rekla bez. Edna na druga da si odime na gosti najubavo... Ne deka mi smeta pomosta okolu mali (go gleda koga sum na rabota), ama suma sumarum koga ke se zemat vo obzir site faktori, podobro bez.




scared RR -> RE: Со или без свекрва дома? (30.11.2014 19:08:52)

Без свекрва дефинитивно. раат сум, не викам дека некогаш и таа е од помош, ама сметам дека повеќе ќе одмогне отколку помогне [sm=zmeden.gif]




Ki4iko -> RE: Со или без свекрва дома? (30.11.2014 19:52:14)

Јас не живеам со свекрва,ама живее блиску до нас и секогаш си ја барам, ептен ми помага [sm=smiley1.gif]




tincule -> RE: Со или без свекрва дома? (14.12.2014 8:17:42)

Без дефинитивно, што ако ја имам повеќе ми одмага него што ми помага, од што се лењави сега се шетам со детево ко идиот зашто тргнав на работа па нејќат да ја чуваат и морам кај моите па морам и таму да спијам и? Ко циганки двете шетај се со куферите секоја недела. Абре сами најубаво демек ќе ми помагале ништо од помош не видов дури и по нив трчав со мало дете ко будала. Далеку од очи поблиску до срце ајт таму. Сите не се за живот во заедница тоа е факт.




Страница: <<   < Претходна страница  15 16 17 18 [19]