RE: Каква бременост имавте? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> После породување

[Анкета]

Каква бременост имавте?


Школска бременост без проблеми
  64% (116)
Компликации од почеток на бременоста
  10% (18)
Компликации во еден дел од бременоста
  25% (45)


Вкупно гласови: 179
(Последен глас : 26.2.2018 11:36:31)
(Гласањето трае до: -- )


Порака


tincule -> RE: Каква бременост имавте? (11.10.2014 20:33:11)

Многу лесна, нити повраќав, нити ми се лошеше, немав никакви проблеми инфекции, крвна слика супер, не отекувава се поправив околу 13 кила, се движев нонстоп, дигав па ме караа[sm=smiley36.gif], заборавав на моменти дека сум трудна[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] на работа до 9 месец идев се осеќав способна и не ми беше тешко, бебуш си растеше супер дури и лесно се породив(нормално без епидурална без царски) со смеење буквално јас посакувам секој да има лесна бременост ко мене, не ги осетив каде поминаа 9 месеци ама затоа сега си се дружиме лице во лице и ни е уште поубаво[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




hopeless -> RE: Каква бременост имавте? (30.3.2015 20:25:25)

Имав прилично добра бременост.
Мачнини само во третиот месец, потоа гоа не.
Другите месеци добро ги поминав, само со мали болки во бубрезите.
Се на се супер бременост.




Mihaela 2010 -> RE: Каква бременост имавте? (22.4.2015 8:35:48)

Isto kako prvata i ovaa bremenost mi bese epten lesna..za razlika od prvata se porodiv mnogu brzo t.e se otvoriv vo rok od 20 min i se bese ok.bar ne se macev




Malecka23 -> RE: Каква бременост имавте? (22.4.2015 12:45:36)

Za razlika od prvata ovaa bremenost mi bese pesna.Pokraj normalnoite rab sto si gi nosi samata bremenost dr bese ok.DOma sama so malo dete i stomak do zabi do posledniot bev vo trcanje




Snowhite RR -> RE: Каква бременост имавте? (23.4.2015 10:36:18)

Првата ми беше потешка зашто бебе ми лежеше на желудник и цело време имав нагон са повраќање, плус и го надносив 10 дена, едвај одев последниот месец, а и хемороиди ми се јавија на крај месец пред породување, а втората беше мноогу полесна, немав повраќање, тегоби, киселини ништо, па дури и пред термин се породив. Ама сепак ја чувствува како потешка поради обврските кои беа 10 пати зголемени, значи работа, дом и дете, па многу ми се спиеше и се чувствував цело време уморна




blond -> RE: Каква бременост имавте? (17.5.2015 13:22:32)

Првата ми беше потешка од втората. До 8ми месец како песна ми беше бременоста, е потоа почнаа проблемите со контракции и под голем стрес бев. Два дена пред да се породам дома варосувавме [sm=smiley36.gif] си исчистив сама.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]