|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вон школски(градински) активности
12.9.2012 13:50:09   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

I jas denovive razmisluvam na temava. Ide zima i site ke se zatvorime doma ko mecki, pa ke bide ubavo decava da imaat kade da potrosat energija barem 2-3 dena vo nedelata.

Inace mojava ke odi na balet/tancuvanje (sto i da pravat na 3-4 god). Sakavme plivanje ama toa od prolet zdravje boze, zasto sepak zima e, ne mora bas vodena da ja iznesuvam na ladnoto. A za gimnastika lani prasuvav i mi rekoa rano e uste, pred 5 god se uste ne im e oformena konstrukcijata i ne bi trebalo da se vezba zasto moze da nastanat nekoi iskrivuvanja.



А каде ќе оди на балет?


Pa uste ne znaeme. Zavisno od toa kade ke se dogovorime so uste nekoe drugarce. Mene najmnogu mi odgovara kaj Risima Risimkin, ne znam kako i se vikase centarot za balet... oni se vo Zebra, pa da ne moram jas so maloto da sedam i da ja cekam tuku dodeka ona igra mozam da si izpazaram vo Zebra ili malovo da go odnesam do toa igrotekata. Tamu se plaka 1800 den mesecno, 2-3 pati nedelno. Ima i edni Eureka vo Kozle sto gi falat, edni Art dance kaj mostot Obedineti nacii, i edni vo Aerodrom, ne znam kako se vikaa. Ovie se nekolku sto znam zadovolni luge, no ne znam kolku se plaka i kako im se organizirani casovite.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вон школски(градински) активности
12.9.2012 14:02:30   
miana
Od koja vozrast se pocnuva so balet ? Si se rasprasala ili ne ???

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вон школски(градински) активности
12.9.2012 14:03:24   
Yummy Mammy
Od 4 godini nagore.
A vo Risima Risimkin Centarot imaat nekakvi grupi za od 3 meseci nagore.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вон школски(градински) активности
12.9.2012 19:39:36   
Natasa981

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Od 4 godini nagore.
A vo Risima Risimkin Centarot imaat nekakvi grupi za od 3 meseci nagore.



Kakvi se tie grupi za bebinja..?

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вон школски(градински) активности
13.9.2012 11:22:42   
miana
Eeej denes slusnav na reklama deka imalo i umetnicko lizganje vo Boris Trajkovski....Ke se javam da prasam sto i kako i definitivno sum za ova.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вон школски(градински) активности
13.9.2012 13:00:07   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Od 4 godini nagore.
A vo Risima Risimkin Centarot imaat nekakvi grupi za od 3 meseci nagore.



Kakvi se tie grupi za bebinja..?


Denovive ke idam za golemata kerka da ja upisam, pa ke ti kazam user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вон школски(градински) активности
13.9.2012 13:02:37   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Eeej denes slusnav na reklama deka imalo i umetnicko lizganje vo Boris Trajkovski....Ke se javam da prasam sto i kako i definitivno sum za ova.


Prasaj i kazi ni.
Jas mislam deka se mali za toa. S sum ja stavila na roleri i mi se vide mnogu opasno (a taka i mi kaza edna doktorka) zatoa sto ne mozat da si gi drzat nozete zatvoreni, i ne daj boze ako napravi spaga moze da se rascepi cela, i ligamenti, i muskuli, i se.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Вон школски(градински) активности
13.9.2012 13:05:02   
miana
Eve sega prasav.Mi rekoa deka e od 5 godini nagore megutoa zimale i od 4 godini ,vo zavisnost od razvojot na deteto.
Sega za sega e tri pati nedelno ,no ke bide poveke denovi vo nedelata. Od 17 i 30 h do 19 h i cini 500 denari mesecno - zamislete !!! Samo 500 denari mesecno...




Модератор:Линкот е избришан. Не се дозволени надворешни линкови[/u]

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 20.9.2012 14:45:43 >

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Вон школски(градински) активности
13.9.2012 13:07:26   
miana
user posted image



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 20.9.2012 14:42:23 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Вон школски(градински) активности
29.10.2012 7:33:09   
Sarah
Jas kerka mi ja zapisav na balet ima 4 godinki i namnogu mi e za toa da ne e iskrivena vo grbceto (imame veke problemce okolu toa). Uste ne sme pocnale nedelava treba i ucitelkava ni bara triko. Dali znaete kade mozam da kupam triko za malo devojce i cenata. Ke mi bide od golema pomos ako mi kazete tie sto znaete. Fala

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Вон школски(градински) активности
29.10.2012 22:39:33   
Maca25
Ние ја запишавме Н. во Ритам Плус, одеше 2 месеци ама откако и се откажа другарката од градинка ни она не сака да оди. Не планирам да ја форсирам, ако не сака да оди не мора да оди. Најмала е од групата и гледам дека во последно време не и е интересно. Вика дека не знаела никој од таму и сите и се смееле (нема врска ова).
Ќе пробаме следната година повторно.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Вон школски(градински) активности
28.9.2014 15:00:31   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

E sega vo plan mi e da ja zapisam M na tie ritmicki igri,ora i sl.400 den se doplakja dva pati nedelno, se mislev za angliski ama smetam deka ova sega mi e pobitno,posto angliskiot ne i bega,vo prvo odd ke pocnat ..



ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Mihaela, ne se sekavam bas kolkava bese tvojata, ama da ti kazam deka kaj kerka mi vo grupa skoro site deca odea na casovite po angliski, posebno poslednata godina. Sega vo prvo oddelenie mnogu se poznava razlika megju decata koi odele i koi ne odele. Ne znam koe skolo e kaj vas vo gradinka, prasaj roditeli na postari decinja dali se zadovolni, i ako se, pusti ja da odi, zasto 300-400 den se nisto vo sporedba na toa kolku mu znaci na deteto. Baska sto tie casovi ne se klasicni casovi na sedenje na stolce, tuku celo vreme igraat, ucat pesnicki, bojat... taka gi ucat boite, formite, broevite, delovite od teloto... za deca od predskolska sosema dovolno.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Mihaela, ne se sekavam bas kolkava bese tvojata, ama da ti kazam deka kaj kerka mi vo grupa skoro site deca odea na casovite po angliski, posebno poslednata godina. Sega vo prvo oddelenie mnogu se poznava razlika megju decata koi odele i koi ne odele. Ne znam koe skolo e kaj vas vo gradinka, prasaj roditeli na postari decinja dali se zadovolni, i ako se, pusti ja da odi, zasto 300-400 den se nisto vo sporedba na toa kolku mu znaci na deteto. Baska sto tie casovi ne se klasicni casovi na sedenje na stolce, tuku celo vreme igraat, ucat pesnicki, bojat... taka gi ucat boite, formite, broevite, delovite od teloto... za deca od predskolska sosema dovolno.

Pa mnogu se dvoumev,mm e za jas ne bar ne ovaa godina,4.5 godini ima M,se dvoumam posto komsikata koja ima povekje iskustvo so ovaa gradinka, za pogolemata kerka kazuvase deka se bas za djabe frleni pari,i deka voopsto ne bila zadovolna..e sega ok sekoe dete si e razlicno moze pa bas na moevo da mu bide interesno,ama se nekako sum sigurna deka do godina ke ja zapisam,posto imame uste dve godinki idenje vo gradinka..



_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Вон школски(градински) активности
30.9.2014 12:26:46   
Mihaela 2010
Neli sakav M da ja zapisam na tie ritmicki igri,dobivme flaer sto organiziraat od balet,do igraorna,igri bez granici (neznam sto im e ova),i moderni tanci,i koga vcera mm i rekol na ucitelkata deka sakame na ovie ritmicki igri,taa mu rekla deka imale samo igraorna,deka za balet nemale ogledalo i drugi potrebni raboti sto e potrebno,i mislam svasta...i kao pa dobro e i igraornauser posted image
jas se interesirav za kaj nova zeleznicka ima sto organiziraat,ama malku mi e knap so nosenje,dva pari e nedelno od 6-7 casot popladne,pa si rekov aj vo sklop na gradinkava bar da trosi energija ama izgleda nisto ne pravime...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Вон школски(градински) активности
2.10.2014 13:41:55   
Mihaela 2010
Neznam dali tuka mu e mestoto ama aj tuka ke pisam...Denes malisanive od gradinka gi nosea vo ZOO,lele sabajle M bese tolku mnogu vozbudena,odvaj cekase u gradinka da pojde...Mnogu ubavo si pominale,bile okolu 30 deca,imalo i 2-3 majki za pripomos,i radosti zivi..ova im e prva vakva aktivnost od gradika da gi nosat nekade,se nadevam deka i ponatamu ke imaat ucitelkive idei da gi prosetkaat do negde.odvaj cekam da idam doma znam deka ke mi raskazuva kako si pominaleuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Вон школски(градински) активности
9.10.2014 23:35:29   
Snowhite RR
И кај нас на родителската се спомна за англиски и модерен танц и си реков ај ќе го запишам на модерен танц, бидејќи е мал за спорт никаде не сакаат да го примат, а има вишок енергија па некаде да ја троши, Арно ама денеска прашав и воспитувачката рече дека до сега никој немал прашаноuser posted image Па сега ако има некој заинтересиран и реков да ми кажи. Баш ми е криво, па како родителиве не сакаат да ги запишуваат на дополнителни активностиuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Вон школски(градински) активности
21.11.2014 12:17:21   
blue_blue
Ако некој знае некое школо во Карпош Тафталиџе и околина кај што има курсеви по цртање за деца од 6-7 години нека пише.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Вон школски(градински) активности
13.10.2015 19:12:59   
lukajana RR
Л денес се запишал на курс по англиски user posted image умрев од смеење кога ми кажа учителската.
Дека не беше во школо минатата недела кога имале англиски дошле од некое приватно училиште да им дадат флаерчиња и да си прашаат дома ама никој не ни кажал иако имавме родителска во петокот.
И денес се пријавил сам ,им рекол ме пушта мене мајка ми секаде да одам нема да се лути и прво што ми кажа кога го земав беше мамо ти не се лутиш дека ке учам англиски нели ,ми треба за кај вујче user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Вон школски(градински) активности
22.2.2016 17:56:40   
mommy_angels RR
Ја запишав ќерка ми на модерен танц и баш сум задоволна како го прифати.Сакав да биде вклучена во било каква активност за да се дружи со децата.Многу е срамежлива во самиот старт кога ќе се сретнеме со некој и многу тешко се опушта во непозната средина.Еве беше два часа и сега сака повторно да оди user posted image .Бенефит плус од часовите е добрата физичка активност.Скоро пола час се развежбуваат,а останатиот дел учат кореографија што исто така вклучува скокање и растегнување .Дури постои желба кај неа,ќе ја носам.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 43
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?