RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе? (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


hopeless -> RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе? (30.3.2015 23:32:16)

3 пати ми има паднато ќерка ми. аПрв пат кога имаше 5 месеци.
Сега скоро пак ми падна од кревет директно на глава. Сега има мала џумка, ама мене душата ми ја извади со ова паѓање.




marchi -> RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе? (10.4.2015 11:33:00)

Ne e strasno ako padne, strasnoto pocnuva ako se udri. Mene ne ednas milon pati mi padnalo, sto od dubace sto pri prooduvanje sto pri trcanje.... I na sienje sme odele i ednas na mestoto kaj sto se udri mu potece i mu bese meko. Ne se odi na bolnica za sekoe pagjanje. Vistina deka si saka mnogu vardenje i pazenje no sepak mali decinja se i toa kaj niv e "sostaven del od zivotot".




AneLav RR -> RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе? (10.4.2015 15:46:35)

Не знам на какво паѓање се мисли ама се разбира дека ми паднале децата. Синко поготово колку има паѓано не знам главата како му остана читава. Паѓаше и кога проодуваше, паѓа и сега, а сигурно ќе паѓа и понатаму. Посериозни повреди некои не сме имале освен некоја џумка по некоја модрица и гребаница. Битно е да се внимава да не паднат од некоја поголема висина, по скали на некој оштар предмет и слично ама зато сме ние родители па колку што можеме ќе ја предвидуваме опасноста. Како инаку ќе ни обеле косата[sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Дали некогаш ви паднало вашето бебе? (20.5.2015 22:09:25)

Да [sm=smiley13.gif] на 20 месеци ми се лизна од едната рака при бањање во када.Толку се исплаши и плачеше што едвај и јас се смирив.А отворев уста да кажам јас плачев неможев да престанам и да зборувам.Се беше ок потоа но му беше време за спиење ,и страв повеќе.Леле не поврати но што ако има потрес.

Неможев да го издржам стравот и скоро на полноќ бевме на Итна во Државна.Го виде нема ништо скршено ниту знаци за потрес ,но во текот на ноќта да го будиме од спиење ако плаче и се буди е во ред.Помина ноќта. Јас уште 3-4 дена неможев да се соземам.




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]