RE: Колку време се обидувате да забремените? (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Сакаме нов член



Порака


marija23 -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (28.5.2016 15:56:44)

Здраво на сите....Јас не пишувам редовно, но затоа секогаш ве читам....сакам да го споделам мојот проблем со вас. со мм имаме ќерка која сега во јуни ќе полни 4години. се решивме за 2ро уште лани кога ќерка ми наполни 3год. еве веќе цела година се обидуваме да останам бремена.од секогаш сум имала нередовен мензис и недостаток на естроген при што имамв и полистични јајници. пиев диане 35 ги пиев 9 години и незнам како од прв пат останав бремена [sm=smiley13.gif]. и до денес имам нередовен мензис на 2-3 месеца, неможам да фатам плодни денови, правев хормонален статус сите хормони се во ред....минатиот месец пиев примолут нор, немав цисти ниту сум бремена а мензис нема. ослабев 10кг во рок од 3месеци, и пак ништо. веќе почнува депресија да ме фаќа[sm=smiley19.gif]. ако знаете каде да се обратиме кај кој доктор .....би ви била многу благодарна...




Maj4e1 -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (3.8.2016 2:42:56)

Zdravo devojki, jas i decko mi veke 5 meseci se obiduvame da napravime bebence [sm=duda.gif] ginekologot mi kaza deka imam policisticni jajnici no deka toa ne e problem za zabremenuvanje [sm=zmeden.gif] isto taka pravev mikrobioloski testovi mi pokaza deka imam kandida, koja inaku e mnogu dosadna ja imam veke 1 godina koristam vaginaleti no po 1 mesec pak se pojavuva... bi sakala da prasam dali nekoj od ovie problemi sto gi imam moze da bide pricina sto nemozam da zabremenam veke 5ti mesec ili samo panicam...
Blagodaram [sm=nosecka.gif]




Farina04 -> бременост или ... ?! (28.8.2016 21:49:10)

девојки/мајки доколку имал некој слична ситуација со мојата ве молам да ми даде некој совет
предходниот месец ми доцнеше менструацијата 5 дена но добив... одкако добив имав јаки болки ...(и предходно имав но сега беа прејаки) менструацијата ми траеше 3 дена ..четвртиот ден немав се до вечерта кога ми се појавија неколку капки крв светла крв и немав обилно крварење (обично ми трае 5 дена и со обилно крварење) ... овој месец повтрно ми се случи истото ...дали се работи за бременост или за некој друг проблем?




Бабуу555 -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (30.8.2016 17:06:12)

Zdravo na site..Jas sum ovde nova :) Bi sakala pomos so maz mi veke 5-ti mesec se trudime da dobieme nov clen vo familijata ..Doktorot mi rece deka se ee vo red i deka nema potreba od panika no na PAP testot mi izleze deka imam Candida ii mi dadoa Candida -3 lekarstva ..dali mozee od Candidata da nemozam da ostanam bremena




kapina -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (30.8.2016 18:29:41)

Ne veruvam oti e od kandidata 5 meseci e malku vreme treba barem 1god da pomine pa da se napravat ispituvanja zasto nemozes da ostanes bremena




mommy_angels RR -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (30.8.2016 20:10:02)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Бабуу555

Zdravo na site..Jas sum ovde nova :) Bi sakala pomos so maz mi veke 5-ti mesec se trudime da dobieme nov clen vo familijata ..Doktorot mi rece deka se ee vo red i deka nema potreba od panika no na PAP testot mi izleze deka imam Candida ii mi dadoa Candida -3 lekarstva ..dali mozee od Candidata da nemozam da ostanam bremena



Сигурно не е од кандидата.Сите доктори препорачуваат испитувања за неплодност после една година неуспешни обиди.Така да,драга Бабуу555 ,препушти си се на убави моменти и уживање со мажето и ќе си се наредат коцкичките [sm=9nebesa.gif] .
Знам дека секојдневно сме опкружени со парови кои ја водат оваа битка,но не мора да значи дека и вие сте дел од нив.Јас бев,затоа ти велам,не си правете притисоци има време за се.Се надевам дека наскоро ќе те читаме во убавите теми,а во врска со кандидата,лекот што ти го дал докторот ќе ја среди




Бабуу555 -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (30.8.2016 21:35:28)

Veke 5 Meseci se obiduvame..daj bozee da se izraduvam ❤




laniccc -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (3.10.2016 9:21:08)

zdravo zenski!neznaev vo koja tema da go postavam moeto prasanje,pa se resiv za tuka iako neznam dali e soodvetno.Jas i mojot soprug se obidivame veke 8 meseci za bebe.Imam redovna menstruacija od 28 dena,i sekoj mesec si ja cuvstvuvam ovulacijata.Za ovoj period dodeka se obiduvame mnogu dobro gi zapoznav zbacite koi mi gi dava moeto telo.Od ispituvanja gi napravivme site osnovni i kaj mene i nego se e vo red.Edno nesto me maci,posle sekoj odnos imam cuvstvo deka cela sperma izlaga od mene.SE cedi vo tekot na nokta na utresniot den.dali e toa normalno me interesira,.Dali nekoj od vas ke spodeli nekoe takvo iskustvo a sto ostanala bremena i pokraj toa.Ve molam za sovet zasto mnogu se grizam.Pozdrav do site




вераинадеж -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (3.10.2016 10:56:58)

Леле се пронајдов,и јас имам впечаток дека се излегува од мене.Ај може некоја рингерајка ќе има некоја информација за ова




kapina -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (3.10.2016 15:33:42)

Normalno e ova nemoze celata sperma da ti ostane da ne istece




My_name_is_taken -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (23.5.2017 15:24:20)

zdravo,
prvpat pisuvam, pa ne sum sigurna dali ja trefbav temata -za da go postavam prashanjeto :)
Mi treba recepta med, leznici I bademi.. mi kazaa deka e dobro toa da se konzumira, pa, barajkji ja receptata se najdov na site-ov I napraviv profil.

Vi blagodaram za receptata.
Pozdrav,




emaaaa -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (3.8.2017 16:34:40)

Aj da se prijavam jas tuka i nie se obiduvame eve skoro godina za vtoro detence ama tesko ni odi ne saka i ne saka. Vase mislenje za nekoi ispituvanja




prolett -> RE: Колку време се обидувате да забремените? (5.1.2019 22:24:41)

Zdravo devojki!Da Vi gi cestitam novogodisnite i boziknite praznici so zelbi za poveke rozevi crticki[sm=rozacrtici.gif]

Nie se obiduvame mnogu vreme da dobieme detence. Neodamna imav praveno hsg na koe nesvesno mi rekoa deka imam malo zatnuvanje koe demek so maloto vbrizguvanje na tecnosta ke se otpusi.Ottogas pominaa skoro 3 godini, i sega bevme na GAK. Mi gi vidoa snimkite i rekoa daka imam zapusuvanje na leviot jajnik, pri sto e potrebno pravenje na laparaskopija. Mi dadoa hormonski apcinja -mikroginon koi se piele 1 vo isto vreme vo tekot na denot. Tie bile za da mi go soprat krvaranjeto, menstruacijata, vsusnost me podgotvuvaat za operacija.
Dal nekoj od Vas ima slicno iskustvo.
Pozdrav do site devojki!




Страница: <<   < Претходна страница  29 30 31 32 [33]