RE: Приказна која дава сила на сите кои живeеме со неплодноста (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Посвојување, згрижувачки семејства



Порака


Viktori -> RE: Приказна која дава сила на сите кои живeеме со неплодноста (15.11.2010 10:14:26)

ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

И своите фрустрации за како функционира општеството чувајте си ги за себе. 


зошто за некој што не се сложувате со него мислите дека е исфрустриран? па зар на форум треба да се пристеснувам?

И фрустрирани лиѓе ги смениле општествата. Ти анадеспо, не би смеела сега да делиш памет да не била некоја исфрустрирана жена што и пукнал филм и и текнало дека има право на глас. Замисли ја онаа исфристрирана црнкиња што не му станала на белец а тоа се очекувало од неа во општеството???

Не збори за фрустрирање од општеството, затоа што секој човек има право на тоа! Само кај нас мора да си овца од толпата!

И на форум сме да ги споделиме мислењата и да ги вкрстиме копјата ако за нешто не се согласување. Само на форумов некако се очекувва се да е браво и мило и драго...Едноумието го оставивме пред 20 години. Ако не памтиш, жалам...




Viktori -> RE: Приказна која дава сила на сите кои живeеме со неплодноста (15.11.2010 10:19:50)

да појаснам у случај да се сскате, коментарот мој се однесува само на

И своите фрустрации за како функционира општеството чувајте си ги за себе

затоа што ако општеството не функционира како што треба, треба да излезете од скривниците и да пробате да го промените, а не да си ја бутнете главата ко ној во земја и да кукате кога вас ќе ве снајде нешто.

Ова е мое мислење, ако не му се свиѓа на некој нека се жали со таксена марка!




anedespo -> RE: Приказна која дава сила на сите кои живeеме со неплодноста (15.11.2010 10:38:29)

Драга Виктори,

јас не делам памет, зашто јас само еднаш си го кажав моето мислење за разлика од тебе што реплицираше по секој коментар. Остро ги напаѓање мислењата на сите што не се согласуваат со тебе. А дека нема коментари за обичните луѓе не е точно (А1, Сите, Канал 5, Алфа). Во сите овие медиуми има приказни за обичните луѓе/ Така е и во светот (Патрик Свејзи за ракот, Бритни Спирс за децата, многу пејачи за дрогата и алкохолот и други слични приказни)




Viktori -> RE: Приказна која дава сила на сите кои живeеме со неплодноста (15.11.2010 10:43:36)

Драга анадеспо,

ќе реплицирам колку сакам, на кое мислење сакам. Пишав погоре, форумот служи за тоа. Жалам ако на некој не му е јасно.

Фала ти на адресирана содржина. Во случајов ти одговорив затоа што ме прозва. А инаку ќе ти одговорев и така и така [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]



п.с: темава ми е рана заради драга особа и ќе зборам додека смеам (додека е отклучена) инаку баш напротив, мене ме има само на теми кои ме интересираат. Професорица секаде не изигравам.
п.п.с. драга- не го сфаќај сериозно. Излитена фраза, со неа обично си играме култура.







Idna mamica -> RE: Приказна која дава сила на сите кои живeеме со неплодноста (16.11.2010 15:32:19)

Дали Весна бејби ќе имаше приказна со среќен крај ако беше обичен човек а не позната личност?Сигурно не,туку ќе имаше судбина како нашата мила Агнес дури и полоша!Светот го вртат парите и популарноста а Бејби со својата популарност(сигурно и со мито и корупција) си посвои 2 деца а некои неможат ниедно зошто се обични смртници и со години и години се во исчекување!Штом имаш длабок џеб,се ти е на дланка!Таква е ситуацијата во Македонијава!




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]