RE: Какво искуство имате со бебиситерките (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Забавиште и чување на детето



Порака


@Mila@ -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (11.5.2012 21:48:55)

Mamicki od septemvri sum na rabota i nekako malo mi e na 9 meseci bebdto da go dadam vo gradinka a sum za gradinka ama da potporasne,baram zena na sredni godini posdtena samo na deteto.ziveeme vm
m n.lisice nekoja vo blizina bi bilo super,planiram
od avgust da pocne pls ako imate info pisete mi




suzeto -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (4.7.2012 21:55:07)

mi se blizi krajot za cuvanje na maleckata.....uste 2 meseci [sm=smiley19.gif][sm=smiley13.gif]




Jovana11 -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (31.8.2012 10:53:08)

Imam 19 mesecni bliznacinja i baram zena za cuvanje po moznost popladne na 4-5 saati... dokolku bi mi preporacale nekoja bi vi bila mnogu blagodarna [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image]




holi -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (5.9.2012 14:08:39)

Za site onie koi uzivaat vo cuvanje na deca : Stranska kompanija bara dadilki i neguvatelki na deca.
Mod: nadvoresni linkovi i telefonski broevi ne se dozvoleni.




suzeto -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (5.10.2012 22:31:53)

izvinete no zosto ne se dozvoleni linkovi i telefonski broevi?????????na nekoj ke mu bide potrebno nesto ...primer za slucajov rabota ke najde nekoj.........na poveke temi ima deka ne se dozvoleni linkovi...........
izvinete no samo prasuvam zosto????????????




Felly RR -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.10.2012 8:17:25)

suzeto, тоа се смета за (директна или индиреткна) реклама, што на форумот е забрането. Затоа ваквите информации треба да се разменуваат по пп.




Mihaela 2010 -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 8:55:35)

Vcera se iznervirav
znaci vaka: vo posledno vreme koga iskacame vo nasite maalski dukjancinja,kako Zito,SP market i drugi pomali moevo dete samo trca kaj prodavackive i se nesto i davaat...ja naucile site..vo sp i davaat leblebii,vo drug dukjan zivotisnko carstvo vcera i polna raka suvo grozje
ova ne poteknuva od mene tuku od zenava sto ja cuva
zavcera vo SP duri jas onaka zasramena,ko bozem nemam pari pa ajde ke i davaat
uste vcera zenava gorda mi vika kako vlegle vo prodavnickata i taa na deckoto sto rab tamo mu rekla ajde sega davaj nesto,i ovoj cokolado i dal i suvo grozje,mislam kako se osmeluva taka da pravi na moevo dete????ja naviknala i sega kaj i da odime si bara
i denes i odrzav na M ubava lekcija deka od sega ne treba od luge sto ne gi znae da zima bilo sto i deka ako nesto saka od mene da pobara jas ke i kupam...ama epten me iznervira[sm=smiley13.gif]




deluxe -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 9:01:27)

Мхаела,детето не е виновно.Убаво што си разговарала со ќерката,но треба лекција да и одржиш и на бебиситерката.Не смее таа да му ствара таква лоша навика на детето.Ти што градиш,таа да руши.Има да си разговараш и да и кажеш што смее,а што не смее.Оставај и џепарлак со кој ќе плаќа она што на детето му дале продавачките.И најважни,детето тоа да го види и да свати дека треба да се плаќа.[sm=smiley1.gif]




Tanjat7880 -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 9:03:04)

Mihaela,jas vakvi problemcinja imav so tatko mi,on go cuvashe G I jas bev zavisna od nego no sepak smireno I JASNO mu davav do znaenje shto nesmeat dvajcata da pravat.Mora niz razgovor da I kazesh na zenata deka taa postapka ne ja opravduvash I deka ocekuvash da poraboti ona na istata za da se iskoreni,sepak zavisime od tie lugje I oni mozda ne se ni svesni deka toa na nas mnogu ni znaci...samo razgovor,smiren I bez napad!




Mihaela 2010 -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 9:07:07)

Znam deka treaba i na nea da i kazam,ama zenava mi e specificna,neznam aj da ne vi kazuvam sega na dolgo i siroko
ama sepak ako pak se povtori ke i kazam i na nea
za toa da i ostavam djeparlak uste od sega ne biva,sepak e uste mala,i na kraj kraeva nejzina rabota e od gradinka doma pravo da ja nosi a e da ide da si pazaruva za doma pa posle da mi ja nosi doma...
neznam zivci nemam pocna epten da me nervira ama ko so vika tanja zavisime nemame nekoj izbor pa sega ke si prekjutuvame nekoi raboti




deluxe -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 9:12:03)

Во ред е за ситници да не се расправаш.Но ова не е ситна работа што се премолчува.Жената колку сака нека е специфична,кога се работи за лоша навика што ја ствара кај детето,мораш да реагираш.како велат старите:карактерот се оформува до 7год.а се носи до 77.Тоа што ќе научи сега тоа ќе си остане.Не дозволувај го ова




Tanjat7880 -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 9:23:29)

Kolku I da e specificna tvoja roditelska obvrska e da ja nasocish vo postapkite pri vospituvanjeto na TVOETO dete(sakam da kazam deka garant ne e pospecificna od tatko mi[sm=smiley29.gif]).Jas ne bi gubela vreme I cekala nekoj drug pat nego bi reagirala,smireno,vednash!




Mihaela 2010 -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 9:27:13)

Da da se slozuvam so vas,znaci sledna takva postapka i ke razgovaram,kje vidam denesniov den kakov ke bide,ama ke i napomenam vekje takvi raboti da ne se pravat zosto dete e ke i premine vo navika pa posle jas posledicite ke si gi trgam




Tanjat7880 -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 9:29:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Da da se slozuvam so vas,znaci sledna takva postapka i ke razgovaram,kje vidam denesniov den kakov ke bide,ama ke i napomenam vekje takvi raboti da ne se pravat zosto dete e ke i premine vo navika pa posle jas posledicite ke si gi trgam

I ushte ova,nemoj da ocekuvash vednash da bidesh svatena I razbrana I ispocituvana,po moe iskustvo ima da verglash edno povekje pati za da se postigne rezultat[sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (6.12.2013 9:32:57)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Da da se slozuvam so vas,znaci sledna takva postapka i ke razgovaram,kje vidam denesniov den kakov ke bide,ama ke i napomenam vekje takvi raboti da ne se pravat zosto dete e ke i premine vo navika pa posle jas posledicite ke si gi trgam

I ushte ova,nemoj da ocekuvash vednash da bidesh svatena I razbrana I ispocituvana,po moe iskustvo ima da verglash edno povekje pati za da se postigne rezultat[sm=smiley36.gif]

Da de znam[sm=smiley36.gif],vekje nadvladea nad mojot dom,i zaborava izgleda deka plata od mene zima,pa se opusti...ama ke se smeni toa poleka poleka,ako ne ke baram druga




Disney -> RE: Какво искуство имате со бебиситерките (3.9.2014 18:56:44)

Здраво на сите.[sm=bravo.gif] Доколку има некоја мамичка потреба, би чувала деца (и поворасни и бебиња) но само во Охрид, Струга и нвната околина. Ако некој сака да ме контактира ве молам во приватна порака. [sm=metulj.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]