|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Таблети за слабеење
30.1.2013 12:16:46   
mila28

Hahha istoto i jas go komentirav pred nekoj den ..po 100 kila simnuvaat na "weight loss transformations" a jas nemzoam 5 kila...5 kila user posted image A orbitrek imam ama nema koj da go koristi, sega smo sin mi si igra so nego. (treba mesto da mu najdam za da ne se sopne i padne od nego ) :)
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Samo vezbanje mu e majkata...Izvadete toa orbitrecite od spaiz i fakaj te se za vezbanje..koga gledam kako gubat na onaa bprogramana po 100 kg si vikam -tuu a jas da ne mozam 10 kg da simnam- sramota..Malce namali so hrana i udri na vezbanje..Trosi poveke od kolku sto vnesuvas i ete ti efekt...



< Поракaта ја уредил mila28 -- 30.1.2013 12:18:34 >


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Таблети за слабеење
5.2.2013 14:19:50   
anaana
ima li nekoj iskustvo so nekoj tableti slim5?
gi gledam na grouper

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Таблети за слабеење
6.2.2013 3:59:12   
bucko mal
Jas na vremeto piev edni tableti tyrbo-fast i mnogu mi odgovaraa voopsto ne mi se jadese a imav energia mnogu,malku gi piev i tolku mnogu mi bea skapi okolu 500denari bea togas pred 2,3godini

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Таблети за слабеење
18.2.2013 10:16:31   
Luci
Јас почнав со хербалаф шејкот и чајот, ајде да видиме до кога...

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Таблети за слабеење
18.2.2013 10:21:37   
anaana
jas uste se mislam koj preparat da go zemam za slabeenje.
dali tie slim line
dali nesto drugo
mi e strav site sto kazuvaat za slim line deka ne gi biva, deka ete zdravstveni problemi se pojavuvaat :(
a moram nesto da zemam

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Таблети за слабеење
18.2.2013 10:30:18   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

jas uste se mislam koj preparat da go zemam za slabeenje.
dali tie slim line
dali nesto drugo
mi e strav site sto kazuvaat za slim line deka ne gi biva, deka ete zdravstveni problemi se pojavuvaat :(
a moram nesto da zemam


Анаана, летово пиев од слимлајн и ништо! Мислам дека е оваа друга пратка што нема таа состојка што симнуваше килограмите, субитрамин или слично се викаше, нели беше афера дека содржеле штетна состојка, па едно време беа повлечени од тржиште, па пак потоа ги вратија и мислам дека ги правеа без таа делотворна а штетна состојка. Џабе дадов пари, ама ај да не дадов ќе се мислев што би било кад би било. Ама ете јас не ти препорачувам да џабе фрлаш пари за тие таблети - од искуство user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Таблети за слабеење
18.2.2013 11:04:01   
anaana
me ubedi, ne kupuvam nikakvi apcijna. ke si probam so caj
:)))))
problemot e sto jas i taka ne veceram ili veceram mnogu retko. na rabota jadam glupava hrana - od tipot na gevrek so jogurt. nekogas od doma nosam salata ili sl
i imam eden obrog znaci rucekot. leb jademe so mm, da receme onie mali lebcinja sto se na zito luks. e pa eden takov mal leb jas i mm go jademe poveke od 2 dena
znaci ne jadam mnogu ama nikako da oslabam veke mi se smaci :))

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Таблети за слабеење
11.3.2013 11:57:45   
mila28
Jas rekov ne pijam nisto no sepak kupiv bioslim kapsuli, kupiv z apocetok 2 lenti pa ke vidam kako ke bide rezultati i voopsto dali ke se custvuvam fizicki ok. Citav dosta gi falat navodno brzo se slabeelo vaka ,taka :) pa ajde da probam.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Таблети за слабеење
11.3.2013 11:59:52   
arh_diz
Treba da se smeni rezimot na ishrana , dzabe se tableti posle nekoe vreme pak se vraka ista kilaza a moze i povekeuser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Таблети за слабеење
11.3.2013 13:48:04   
anaana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Jas rekov ne pijam nisto no sepak kupiv bioslim kapsuli, kupiv z apocetok 2 lenti pa ke vidam kako ke bide rezultati i voopsto dali ke se custvuvam fizicki ok. Citav dosta gi falat navodno brzo se slabeelo vaka ,taka :) pa ajde da probam.



od kaj gi kupi samo 2 lenti?

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Таблети за слабеење
11.3.2013 13:53:06   
mila28
najdov preku distributer na oficijalniot nivni sajt. Inace znam deka rezim mora da se smeni za trajni rezultati, jas i vaka sum ok nemam nesto mnogu za simnuvanje, tuku etet cisto sakam da minus 5-6 kg Ahh i konecno resiv povtorno da pocnam na fitnes :D mene toa mi e lekot. Najdov odma vo blizina kaj mene zenski fitnes centar, ne egolem megutoa ima spravi, a i blisku mi e na 5 minuti :)

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Таблети за слабеење
12.3.2013 0:58:15   
jana mk
Jas pak naracav alhacofa forte okolu 4500 izleguvaat ,za nekoi flakoncinja se raboti gi ima na reklama na tv,ama jas ne naracav od tie tuku ovde na net bidejki se poisplatlivi ,utre gi ocekuvam da pristignat ,ke pocnam da gi koristam pa ke vi javam za rezultati...

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Таблети за слабеење
21.3.2013 13:29:05   
anaana
Плати 1 земи 2 SlimLine Hoodia p57 за само 850 денари
sega go vidov ova na sakampopust
so vikate? se isplati?

(Одговор на членот jana mk)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Таблети за слабеење
21.3.2013 13:31:09   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: jana mk

Jas pak naracav alhacofa forte okolu 4500 izleguvaat ,za nekoi flakoncinja se raboti gi ima na reklama na tv,ama jas ne naracav od tie tuku ovde na net bidejki se poisplatlivi ,utre gi ocekuvam da pristignat ,ke pocnam da gi koristam pa ke vi javam za rezultati...


Прочистете го Вашиот организам и
ослабете до 10 кг за само 2 недели за само 2149 денари со Алкачофа де Лаон - најдобриот и најбрзиот систем за чистење на организмот и намалување на тежината.
vakvi li se?
gi ima na skyshop ne znam nekoj kako sisenca se
14 шишенца кои што се доволни да го прочистат организмот од наталожените масти за две недели.

(Одговор на членот jana mk)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Таблети за слабеење
21.3.2013 14:11:17   
deluxe
I jas od ponedelnikot zapocnav da go procistuvam teloto od natalozenite masti,preku zimata,odlicna detoksikacija na celoto telo,najdobro e za crniot drob i pankreasot,toa e dokazano i od medicinski aspekt----- zapocnav da POSTAMuser posted image user posted image najdobrata i najevtina detoksikacija za teloto ,sigurno ke "skinam" 10 kg za 7 nedeli kolku sto trae postot ,no ne mi e celta da oslabam(bidejki nemam sto da slabeam 63kg-175cm taman sum) tuku sakam da si go procistam organizmot i normalno verata mi e pred se!! user posted image mozebi sum oftopik,no sakam da spodelam so vas nesto sto e efikasno ,i eftinouser posted image pa mozebi nekoj ke go primeni ovoj metod .... pozzzz

< Поракaта ја уредил deluxe -- 21.3.2013 14:12:20 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Таблети за слабеење
21.3.2013 14:20:38   
anaana
jas porano sum postela ama nikogas ne sum oslabela
problemot kaj mene e sto jas nemam problem so apetitov da sum nesto strvna pa da ne mozam da se kontroliram
jadam 2 obroci od koj na rabota jadam suvo - nekogas si pravam od doma nekoja salata i sl.. ama se na se pak se sveduva na nekoja kifla so jogurt
i doma posle rucam i tolku
eventualno nekoe ovosje ako jadam na vecer

ama pak ne mozam da oslabam i zatoa se nesto gledam po ovie tableti za slabeenje. iako se nekako mi e strav da pocnam da pijam

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Таблети за слабеење
21.3.2013 14:31:21   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

jas porano sum postela ama nikogas ne sum oslabela
problemot kaj mene e sto jas nemam problem so apetitov da sum nesto strvna pa da ne mozam da se kontroliram
jadam 2 obroci od koj na rabota jadam suvo - nekogas si pravam od doma nekoja salata i sl.. ama se na se pak se sveduva na nekoja kifla so jogurt
i doma posle rucam i tolku
eventualno nekoe ovosje ako jadam na vecer

ama pak ne mozam da oslabam i zatoa se nesto gledam po ovie tableti za slabeenje. iako se nekako mi e strav da pocnam da pijam




anaana stom ne jadis mnogu ,bi ti preporacala vezbanje,ne pij apcinja da ne si napravis druga belja,pocni si da si vezbas (doma ako nemas vreme za vo teretana) oddeli si pola cas,ili cas za vezbanje pusti si na you tube ima sekakvi vezbi i startuvaj!!! mozebi imas salce sto ke se stopi samo so vezbi,imav drugarka piese tableti da oslabi zaradi stomakot imase tamu salce natalozeno inace ne bese ama ic debela i nikako so tableti ne uspea da go stopi stomakot,no koga pocna so aerobik imase rezultati,probaj go ova,ne pij apcinja !!! pozzz

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Таблети за слабеење
22.3.2013 10:01:04   
miana
Ne tuku pijte hemikalii..Gledajte na stranive so popusti kolku interesni ponudi imate za paketi za slabeenje za epten malku pari...Kupete ,pocnete da odite,namalite so ishranata i ke vidite kako se slabee...

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Таблети за слабеење
22.3.2013 10:05:17   
rina13
Јади помалце вежбај повеќе, внесувај малку троши многу= слабеење. Се друго е залудно потрошени пари и без ефект

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Таблети за слабеење
22.3.2013 11:08:03   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ne tuku pijte hemikalii..Gledajte na stranive so popusti kolku interesni ponudi imate za paketi za slabeenje za epten malku pari...Kupete ,pocnete da odite,namalite so ishranata i ke vidite kako se slabee...


e pa jas otvoriv tema za tretmani za slabeenje kade prasav nekoj sto bil kakvi mu se iskustvata, ama nekako slabo posetena ispadna
jas ne sum bila nikogas
pa sakav iskustva posto sakam da zemam nekoj od tie na popust.
ama pak ima razlika vo koe studio koj tretman i sl..
aj moze nekoj ke pise tamu

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Таблети за слабеење
22.3.2013 11:19:58   
miana
Eve jas ke ti odgovoram i toa tuka - neznam koja e taa tema....
Jas odev na Tehnispa tretmani vo dermaestetika ( i sega imas vaucer na gruper ) 888 denari e tretman ( malku e skapo ) odev na 6 tretmani ,oslebev vo obem ( bajagi ) simnav 5-6 kg,a lesnotijata od tretmanot ja osekav od prviot tretman...Svekrvami bese na nekoi si tretmani bodyvraping,kavitacija i sl -se stopi i eve 4 meseci ja nema vrateno kilazata...Gledajte -bodywraping,kavitacija,stimulacija i sl,tie semnogu efikasni..Eve i vo siluete ima akcija za 3900 denari 4 tretmani i ti davaat garancija pismena deka keoslabes..Pozdrav

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Таблети за слабеење
22.3.2013 11:25:52   
anaana
fala miana.jas inace na temata mislam deka go imam postaveno bas prasanjeto za toj tretman kaj sto si bila ti :))))
mozam da zemam 2 pa da vidam kako ke e

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Таблети за слабеење
22.3.2013 15:04:50   
jasna_sr
ke vi kazam edna vistina za tabletite sto se za slabeenje, se odnesuva za onie tableti sto bea aktuelni pred 1 godina a i poveke znaci se raboti za tableti od Bozen kozmetiks mislam slim li bea neznam tocno kako se vikaa.Znaci na majka mi na prv bratuced zenamu gi kupila tabletite letoto 2011 i pocnala da gi pie (gi poracala koga bila tuka vo Mk i nekade esenta se vraka vo Francija), nekade noemvri mesec slusnavme deka bila vo bolnica i ostana vo bolnica se do prolet neznam kolku meseci tocno bese koga doznavme deka pocinala.I zamislete znaci pred da pocine ja otvarale da vidat sto e problemot zosto stomakot ja bolel i zamislete crevata i bile celi dupki dupki, doktorite vo Francija konstatirale deka toa e rezultat na apcinjata koi sto ne se rastvarale koga gi zimala ona znaci organizmot ne gi rastvaral i taka celi apcinja i se skladirale vo organizmot.

Znaci podobro dieta otkolku trovenje so hemikaliii pozzzz

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Таблети за слабеење
25.3.2013 23:45:26   
jana mk
pozz na site,anaana da mila se raboti za tie flakoni samo ne od taa firma ovie na net gi najdov kao dvapati pojaki bile eve 3 nedeli kako gi naracav sekoj den cekam i seuste ne gi dobiv,se javiv mi velat kao gi nemale na lager gi cekale od francija da im stignat i pocna da mi stanuva smljivo ,narackata seuste ne ja otkazav ama iskreno nekoj somnez ima vo mene ,3 nedeli ni trag ni glas od niv ,a za tie sto se flakoni na top shop na alfa tv se javiv i mi vikaat kao do 5 kg garantiraat ,pa ja prasav zaso togas lupetate deka 10kg se slabee i taa mi vika ke naracas ili ne vikan NE prijatno hihihihihihihi

(Одговор на членот jasna_sr)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Таблети за слабеење
26.3.2013 9:09:02   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Luci RR

Јас почнав со хербалаф шејкот и чајот, ајде да видиме до кога...

Luci srcka ,kako so sejkot????
Jas go piev,imav problemi so stolicata ,sum placela od sejkto i ete mi stoi sega ne go pijam..Mi se duese stomakot od ova..AJ ti kazi iskustvo???

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?