|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Таблети за слабеење
19.7.2011 9:40:56   
anedespo
Алфа Телевизија Денес
Агенцијата за храна и ветеринарство молчи за производите Slim Line понеделник, 18 јули 2011, 16:20 Молк од Агенцијата за храна и ветеринарство по информациите објавени на Алфа дека дел од производите на Slim Line содржат еден вид на дрога - Сибутрамин. Никој од агенцијата не одговори дали компанијата Slim Line Club има дозвола за производство на сите прозводи и дали го испитале составот на апчињата за слабеење. Дистрибутери и во исто време, корисници на овие производи тврдат дека биле изманипулирани од компанијата, која ги убедувала дека производите се безбедни и дека не го нарушуваат здравјето.

„Одев на обуки, редовно во канцелариите ми беше објаснувано дека се е 100% природно, од билки, дека тие не можат да наштетат. И дека нормално даваат доволно енергија. Истото убедување го користев и јас за моите клиенти и ги продавав производите“, сведочеше за Алфа дистрибутер и корисник на Slim Line производи.

Корисниците мотивирани од брзото слабеење, не се посомневале дека здравствените проблеми се последица на апчињата за слабеење.

„Проблемите се со вртоглавици, страшни главоболки, притисок во градите, ненадејни крварења и во еден момент страшна болка во стомакот и колабирање. заостанат циклус, тахикардија“, потврдува друг дистрибутер и корисник на Slim Line производите.

Алфа објави и документи потпишани од Институтот за јавно здравје, според кои дел од Slim Line производите ја содржат штетната супстанца Сибутрамин. Компанијата пак, се правдаше со друг документ, исто така од Институтот за јавно здравје – во него стои дека испитуваниот примерок ја нема оваа супстанца.


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Таблети за слабеење
19.7.2011 12:50:29   
Mihaela 2010
anedespo ubavo od tvoja strana za postov no koj znae dali nekoj ke go sfati seriozno..site se stremime kon povita stava,pogotovo posle poroduvanje no jas licno sum mnogu protiv tie neispitani tableti...prirodno si e prirodno..ednas vekje pisav na ovaa tema,pijam med i cimet vo 200 ml voda,za mesec dena 4 kg oslabev...po zdravo zdravje...mi se podobri i sonot,po smirena bev,i so povekje energija vo mene..pa sega vie videte sto e podobro..pozdrav

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Таблети за слабеење
22.7.2011 9:43:32   
miana
Бирото за лекови и агенцијата за храна и ветеринарство и натаму ги истражуваат Slim Line производите. Според бирото, по првите резултати кои покажале присуство на Сибутрамин, направена е нова, супер анализа во Институтот за јавно здравје. Резултатите најдоцна до утре ќе ги добие Агенцијата за храна. Оттаму, пак велат дека нивните инспектори денеска на терен проверуваат дали компанијата ја почитува забраната за дистрибуција и продажба. Ако утврдат дека производите се уште им се нудат на граѓаните, според директорот на агенцијата - Рунтевски, компанијата Slim Line Club може и кривично да одговара. Рунтевски во телефонски разговор за Алфа рече дека овие производи веројатно ќе мора да се регистрираат во Бирото за лекови, бидејќи според составот повеќе спаѓале во лекови отколку во додатоци за исхрана. Во последниот документ до кој дојде Алфа, Институтот за јавно здравје утврдил дека супстанцата Сибутрамин ја има во уште еден производ на Slim Line. Според стручното мислење издадено денеска, и тој производ не одговара на прописите за безбедност на додатоците на храна поради неисправна декларација и присуство на Сибутрамин кој е забранет за употреба во многу земји во Светот, како и кај нас. Во видео прилогот има и писмени докази дека дел од производите Slim Line ја содржат штетната супстанца Сибутрамин.


(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Таблети за слабеење
17.8.2011 9:36:47   
the_crow
Здраво на сите . После некое време како што ветив еве и ке пишам.Со консумирање на таблетите за еден месец ослабев 6 кг што ми е и повеќе од доволно.За штетни дејства ве уверувам дека нема бидејки две години се обидувам да забременам и конечно после таблетите забременив и се е во најдобар ред user posted image .Не викам дека нема шанси кај некој да се јават контраиндикации ама кај мене немаше.Секој си го познава својот организам и секој знае што му одговара а што не . Поздрав до сите се префрлам на форум за бременост .

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Таблети за слабеење
18.8.2011 12:08:50   
riba79
luci,dali seuste gi pies tabletite?kolku oslabna?pozdrav do tebe i Mario..user posted image

(Одговор на членот the_crow)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Таблети за слабеење
18.8.2011 13:01:31   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Turbo Fast, apcinja od jaka Radovis, gi piese kumot moj, 10 kg za 10 dena simna....


Со судска одлука е забрането нивното понатамошно производство!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Само што купив Kalory Emergency 1000 апчиња за слабеење. Се пијат по две пред ручек, односно пред обилен оброк и демек топеле по 1000 калории дневно. На упатството пишува дека до 1000 калории дневно не се апсорбираат.
Има 24 таблети во едно пакување, значи за 12 дена и се 181 денар од Зегин.
Баш да видам како делуваат, па ќе ви пишам.


Делуваа ли? Ајде кажувај, планирам да јадам 2000 калории утре кај свекрва ми user posted image user posted image user posted image



АнаМоли???


< Поракaта ја уредил Тања РР -- 18.8.2011 13:11:57 >


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Таблети за слабеење
18.9.2011 23:57:28   
aleksandra90
Jas sakam da prasam dali nekoj ima iskustvo so tabletite za slabeenje TURBO SLANK?? Ako nekoj ima iskustvo so nev slobodno neka pise,, pozdrav do site

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Таблети за слабеење
29.9.2011 7:50:34   
kopriva
Александра90 после првата бременост ги пробав и турбо шланк ослабнав за два месеца  само 1-2кг , ги пиев и  Slim line и капсулите во комбинација со  кафето за еден месец  ослабнав 4 кг но излегоа дека биле штетни и сл. Пиев и некои други кои ги најдов во аптека, правев експерименти но залудно. НА времето собирав диети ги имама цела збирка па од една од друга коминирав за да видам која ми одговара и си направив режим на исхрана и најзадоволна бев се топиш а јадеш. Најдобро е да си поставиш сопствен режим на исхрана и да сме упорни и без благо user posted image

(Одговор на членот aleksandra90)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Таблети за слабеење
29.9.2011 8:52:43   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Turbo Fast, apcinja od jaka Radovis, gi piese kumot moj, 10 kg za 10 dena simna....


Со судска одлука е забрането нивното понатамошно производство!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Само што купив Kalory Emergency 1000 апчиња за слабеење. Се пијат по две пред ручек, односно пред обилен оброк и демек топеле по 1000 калории дневно. На упатството пишува дека до 1000 калории дневно не се апсорбираат.
Има 24 таблети во едно пакување, значи за 12 дена и се 181 денар од Зегин.
Баш да видам како делуваат, па ќе ви пишам.


Делуваа ли? Ајде кажувај, планирам да јадам 2000 калории утре кај свекрва ми user posted image user posted image user posted image



АнаМоли???




Ау, навремено ја видов поракава! user posted image user posted image user posted image
Не делуваат, гола вода се. Треба да се пие по обилен ручек, пожелно да содржи месо или нешто мрсно, а тоа ми е неизводливо зашто на работа сум до 16 и после не ми се јаде/готви месо.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Таблети за слабеење
29.9.2011 8:53:27   
miana
Jas sum slusnala deka tie od Garsinija ( valjda vaka se pisuva) - bile mnogu dobri....Ne sum gi probala a mi gi falea..Koga ke se porodam ike prestanam da dojam -obavezno ke zemam nesto takvo za pomos,ke vnimavam na ishranata i ke vezbam ibavezno..A ako mozam da si dozvolam ke odam i vo FIGURELA kade sto ti garantiraat slabeenje,samo e mnogu skapo..Svekrvami bese na eden tretman preku kolektiva i odma ti pokazuva kolku si oslabnala od prviot pat i ti merat kolku tretmani ti trebaat i kolku ke te cinat..Epa malku e solenko ama ne e so hemikalii...Mislam deka na tretmanot simna nad 500 gr. Veruvajte....E sega koj moze da si dozvoli user posted image

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Таблети за слабеење
12.6.2012 17:12:58   
anaana
edno prasanje... dali nekoj piel slim line soft gel apcinja? dali se zabraneti stetni, efikasni??? citam niz forumov deka gi piele i deka se zadovolni. ama procitav i nesto deka izlegle aferi deka imalo nekoj stetni sostojki?
iskustva ponovi?
i kaj mozam da gi kupam?
i dali mora celo pakovanje ili moze pomalku od 36 kapsuli?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Таблети за слабеење
12.6.2012 17:22:06   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

edno prasanje... dali nekoj piel slim line soft gel apcinja? dali se zabraneti stetni, efikasni??? citam niz forumov deka gi piele i deka se zadovolni. ama procitav i nesto deka izlegle aferi deka imalo nekoj stetni sostojki?
iskustva ponovi?
i kaj mozam da gi kupam?
i dali mora celo pakovanje ili moze pomalku od 36 kapsuli?


jas gi imam pieno..i si dojdov do top kilaza...pred 1 god gi zabranija demek imale nekoja stetna sostojka, a od pred nekolku meseci imaat i oficijalno odobrenie od republicki zavod za hrana...gi imas na FB ama mozes i u zegin...nemora celo pakovanje od zegin gi imas i na lenti...jas seuste dojam, inace oko nemase da mi trepne...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Таблети за слабеење
12.6.2012 17:24:25   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Jas sum slusnala deka tie od Garsinija ( valjda vaka se pisuva) - bile mnogu dobri....Ne sum gi probala a mi gi falea..Koga ke se porodam ike prestanam da dojam -obavezno ke zemam nesto takvo za pomos,ke vnimavam na ishranata i ke vezbam ibavezno..A ako mozam da si dozvolam ke odam i vo FIGURELA kade sto ti garantiraat slabeenje,samo e mnogu skapo..Svekrvami bese na eden tretman preku kolektiva i odma ti pokazuva kolku si oslabnala od prviot pat i ti merat kolku tretmani ti trebaat i kolku ke te cinat..Epa malku e solenko ama ne e so hemikalii...Mislam deka na tretmanot simna nad 500 gr. Veruvajte....E sega koj moze da si dozvoli user posted image


postov e star znam..ama lugje be..znaete kolku e skapo ova figurela...mnooogu...epten..nekoi cifri mi spomnuvaat od 1000 evrauser posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Таблети за слабеење
12.6.2012 17:51:08   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

edno prasanje... dali nekoj piel slim line soft gel apcinja? dali se zabraneti stetni, efikasni??? citam niz forumov deka gi piele i deka se zadovolni. ama procitav i nesto deka izlegle aferi deka imalo nekoj stetni sostojki?
iskustva ponovi?
i kaj mozam da gi kupam?
i dali mora celo pakovanje ili moze pomalku od 36 kapsuli?


jas gi imam pieno..i si dojdov do top kilaza...pred 1 god gi zabranija demek imale nekoja stetna sostojka, a od pred nekolku meseci imaat i oficijalno odobrenie od republicki zavod za hrana...gi imas na FB ama mozes i u zegin...nemora celo pakovanje od zegin gi imas i na lenti...jas seuste dojam, inace oko nemase da mi trepne...

Jas sakam da gi zemam ovie Slim line tabletive stom mi se stabilizira malku tiroidnava edna non-stop mi gi nudi na fb:)))no mi e strav da ne ima kontra efekt nekoj:)

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Таблети за слабеење
16.6.2012 0:05:41   
anaana
a kolku pari se vo zegin ovie slimov?
ima tamu i nekoi vitaslim... jas gi gledav vo brosurata nivna.. ima razlicni a gledam i na fb gi ima?
ima nekoj pieno od niv...
lele moram nesto da zemam. znam deka samo zdrav nacin na zivot i vezbanje ama nemam vreme za vezbanje. se nesto izleguva
plus toa jadam samo dva obroci ne veceram, i toa od sekogas bilo taka, ne mi e jasno kako ne mozam ni 100g da oslabam.
ne jadam soleno, i toa od nikogas ne sum jadela, blago jadam malku nakaj umereno, ne mi e jasno. zatoa moram nesto da prezemam. moram da oslabam nekoj 7kg.
imav 54, sega sum 62 sigurno.. mi smetaat i nemam sto da oblecam :))))))

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Таблети за слабеење
16.6.2012 7:43:43   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

edno prasanje... dali nekoj piel slim line soft gel apcinja? dali se zabraneti stetni, efikasni??? citam niz forumov deka gi piele i deka se zadovolni. ama procitav i nesto deka izlegle aferi deka imalo nekoj stetni sostojki?
iskustva ponovi?
i kaj mozam da gi kupam?
i dali mora celo pakovanje ili moze pomalku od 36 kapsuli?


jas gi imam pieno..i si dojdov do top kilaza...pred 1 god gi zabranija demek imale nekoja stetna sostojka, a od pred nekolku meseci imaat i oficijalno odobrenie od republicki zavod za hrana...gi imas na FB ama mozes i u zegin...nemora celo pakovanje od zegin gi imas i na lenti...jas seuste dojam, inace oko nemase da mi trepne...

Jas sakam da gi zemam ovie Slim line tabletive stom mi se stabilizira malku tiroidnava edna non-stop mi gi nudi na fb:)))no mi e strav da ne ima kontra efekt nekoj:)


лиличка, мислам дека ти пишав и на некоја друга тема, ама ај и овде. Пред да почнеш со пиење на вакви апчиња, прочитај прво упатство или консултирај се со доктор. Може да направат страшен контра ефект, посебно кога имаш проблем со тироидна.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Таблети за слабеење
16.6.2012 19:37:39   
anaana
jas denes kupiv vitaslim LIGHT bidejki ovie slimline soft gel gi nemase vo zegin. ne znam kaj da gi pobaram. taka da ke vidam so ovie sto gi zedov pa ke vi kazam iskustva. 30 kapsuli ima pisuva 1-2 kapsuli 3 pati na den. jas ke pijam po 1kapsula 3 pati na den pa ke vidime. inace kostaat 690den

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Таблети за слабеење
16.6.2012 23:51:54   
miana
Srcka slim line imaat i svoja web strana..pisi na google slim line soft gel i ke ti ja otvori stranata vo Mk i ke vidis kako mozes da gi nabavis... Jas gi piev navistina oslabev mnogu - ama imav i strasni posledici... Nervoza do ludilo,depresija,tahikardija,neprijaten miris od ustata i sl. I koga bev na lekar ke me natepase maticnata,mi rece deka go zabavuvaat varenjeto na hranata i deka hranata skapuva vp mene i zatoa imav takov miris.... a mozel i infarkt da me strefi koga imav tahikardija...Nervozata nemozev da ja kontroliram mislam deka vo eden moment ke ja utepav mojata mala kerkicka zosto zborese a mene toa mi precese...A moj kolega sakal i da se obesi - pa sega ti vidi..Ne deluvaat na sekogo isto,ama jas ne bi rizikuvala povtorno...
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

a kolku pari se vo zegin ovie slimov?
ima tamu i nekoi vitaslim... jas gi gledav vo brosurata nivna.. ima razlicni a gledam i na fb gi ima?
ima nekoj pieno od niv...
lele moram nesto da zemam. znam deka samo zdrav nacin na zivot i vezbanje ama nemam vreme za vezbanje. se nesto izleguva
plus toa jadam samo dva obroci ne veceram, i toa od sekogas bilo taka, ne mi e jasno kako ne mozam ni 100g da oslabam.
ne jadam soleno, i toa od nikogas ne sum jadela, blago jadam malku nakaj umereno, ne mi e jasno. zatoa moram nesto da prezemam. moram da oslabam nekoj 7kg.
imav 54, sega sum 62 sigurno.. mi smetaat i nemam sto da oblecam :))))))


(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Таблети за слабеење
17.6.2012 11:25:29   
anaana
lelelel... jas ne gi zedov tie, zedov vitaslim. vo zegin, pa ke vidam ako nesto zabelezam promena kaj mene vednas ke gi otkazam..

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Таблети за слабеење
26.7.2012 17:55:03   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

jas denes kupiv vitaslim LIGHT bidejki ovie slimline soft gel gi nemase vo zegin. ne znam kaj da gi pobaram. taka da ke vidam so ovie sto gi zedov pa ke vi kazam iskustva. 30 kapsuli ima pisuva 1-2 kapsuli 3 pati na den. jas ke pijam po 1kapsula 3 pati na den pa ke vidime. inace kostaat 690den


имаат ли ефект?пиши ни за да знаеме ..

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Таблети за слабеење
25.9.2012 8:56:07   
anaana
malku docnam so odgovor. ama tie vitaslim nisto kaj mene. efekt nikakov. apisuva tri pati dnevno po 2. toa nekako mnogu tableti ispagja dnevno. tuku jas sakav tie bioslim da gi zemam. i se denes utre denes utre i nisto

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Таблети за слабеење
5.10.2012 12:03:37   
Mihaela
jas kupiv vitaslim line od zegin i eve gi pijam 10 dena i nisto uste, a na web stranata citav deka prvite rezultati se ocekuvaat posle dve nedeli pienje, pa se nadevam deka ke ima rezultati

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Таблети за слабеење
5.10.2012 14:20:38   
miana
Vo medobil ima edna tecnost medobil extra slim,se piela 45 dena i se oslabuvalo od 10 do 15 kg i bilo efikasno mnogu ( taka mi rekoa prodavackite ) Inaku bese okolu 1900 denari

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Таблети за слабеење
7.10.2012 16:11:51   
lilicka
Јас еве веќе 1 месец ги пијам Слимлајн и ништо само си направив проблем,мислам ни грам немам симнато од нив ај тоа туку од таблетиве ми се качи притисокот и добив тахикардија!!
Затоа дечки внимавајтеееее со таблетите user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Таблети за слабеење
7.10.2012 18:15:53   
cacisk
Jas pred 2-3 god go Piev Medobil i imav rezultati. Oslabev okolu 5-6 kila za mesec i pol. Medobil e na prirodna baza ima sema na koristinje na kutijata i plus so nego vo paket ide maslo protiv strii i uste nesto ama ne mi teknva sto. Malku e poskap mislamnad 1500 den bese ama ne sum sigurna ama se e na prirodna baza.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Породилиште
Еца

Во која болница се породивте

Државна (38%)

Чаир (11%)

Ре медика (18%)

Систина (16%)

Некоја друга болница (18%)


Број на сите гласови: 101

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!