|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Таблети за слабеење
29.6.2011 10:36:05   
Luci
Riba79 kako e, kako napreduvas? Jas za 2 nedeli sum - 6kg a mozebi i poveke zosto denta koga se merev dobiv a obicno otekuvam togas. Sledno merenje mi e vo sabota pa ke ti pisam pak. Inaku se cuvstvuvam odlicno, nemam nikakvi nus pojavi od onie sto gi naveduvaat del od korisnicite na slim line, se dodeka e vaka ke prodolzam so nivno konzumiranje zosto mislam deka kaj site isto ne deluvaat, sekoj si ima razlicen organizam
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

luci,jas denes pocnav so kafeto (bratucetka mi mi go dade zasto taa ne sakase da prodolzi da go pie ide vo vita diet klub)pa ke vidime dali ima efekt za 10 denauser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Таблети за слабеење
29.6.2011 11:22:10   
riba79
ispiv 5 kafinja,na vagata sum minus 2 kg..ama me fati stomacniot virus i pritisokot mi e mnogu nizok taka da sega ke pauziram malku da se opravam..bas mi e milo za tebeuser posted image ima da stanes manekenka kako si trgnala..bravo samo napred.pozdrav

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Таблети за слабеење
29.6.2011 11:24:08   
Maca25
а какво кафе пиете? слимлине кафе? и колку е? 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Таблети за слабеење
29.6.2011 11:50:52   
Luci
Riba79 pie kafe slim line, 12 kesicki se 950 denari, a jas gi pijam tabletite za slabeenje slim line soft gel, tie se 36 - 2.150 denari
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

а какво кафе пиете? слимлине кафе? и колку е? 


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Таблети за слабеење
29.6.2011 12:31:45   
anedespo
Jas planiram da gi pocnam od drugiot mesec so maz mi zaedno , bidejki mene mi trebaat samo 5 kila da oslabam. Za tahikardii i pritisoci ne se plasam, zasto i taka normalno pritisokot mi e 100 so 60, a i maka macam da ne zaspijam so decata sekoja vecer, neli mazisko bara neznostuser posted image , pa moze togas ke bidam i poaktivna navecer i ke trosam uste poveke kaloriiuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Таблети за слабеење
29.6.2011 14:20:25   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Riba79 pie kafe slim line, 12 kesicki se 950 denari, a jas gi pijam tabletite za slabeenje slim line soft gel, tie se 36 - 2.150 denari
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

а какво кафе пиете? слимлине кафе? и колку е? 



а кажи ми, по една кесичка дневно се пие?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Таблети за слабеење
29.6.2011 15:03:58   
riba79
da maca po 1 kesicka na den ama so okolu 350 gr voda da ispies po kafeto.ke osetis suva usta vo tekot na denot..inaku ovie preparati ne smeaat da gi pijat luge so kardiovaskularni bolesti ,broblemi so tiroidna zlezda ...pozdrav

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Таблети за слабеење
29.6.2011 15:05:59   
Maca25
значи не се за мене, јас имам проблем со тироиднаuser posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Таблети за слабеење
2.7.2011 9:02:05   
Luci
Posle 3 nedeli vagata pokazuva -9,5 kguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Таблети за слабеење
2.7.2011 9:41:48   
Viktori
- 9 ????
Добро, тоа е стварно слабеење user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Таблети за слабеење
7.7.2011 12:57:13   
the_crow
 Pred 2 godini posle operacija od slepo crevo stignav do 110 kg a visoka sum 175 znaci bev ko bivolica user posted image . Depresivna bev ne izleguvav od doma ne sakav ni da vidam nekoj ni nekoj sakav mene da me vidi. Posle mnogu neprospieni nokji i mnogu monolozi resiv sekoe utro da odam na trcanje .Odev 6 meseci na trcanje piev samo zelen caj i skoro nisto ne jadev. za tie 6 meseci oslabev 3 kg (ocajno). Konecno resiv i da baram rabota sram ne sram.Se vrabotiv vo edna privatna firma ama rab. vreme bese 12-13 saati turbo rabota.Jadev samo ednas na den ko i sekogas so pravam.Za 2 meseci oslabev 50 kg .Ne me prepoznavaa na ulica,site me prasuvaa za dietata no ne znaev so da im odgovoram.Proveriv krvna slika ama site mozni pregledi gi napraviv i se bese vo red duri i krvnata slika mi bese jaka. E sega znaci posle nekoj mesec jo-jo efekt.Znaci nema vrska dali ke oslabnes od tableti pa da ti se vratat kilogramite.Jas vrativ 10 kg i nemozam da se gledam vishe.A so e potragicno znam kako mi bese so 110 kg i sum uzasnata.Pred 1 mesec se resiv za ultrazvucna kavitacija i elektrolipoliza. Slaba rabota a mnogu pari.posledno koga bev na pretposledniot tretman imav 79 kg. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII togas resiv da gi zemam SLIMLINE soft gel tabletite .po samo 2 ispieni tableti se meram vo studio na posledniot tretman wooowww oslabena sum 1 kg .ZNACI DA POJASNAM so dve ispieni tableti oslabev 1 kg .Me merat posle tretman i leleeeeee gledas deka so posledniot tretman imas efekt znaci vekje pocna da ti deluva.Izvinete na izraz ama ne deluvavte vie so tretmanite ,najgolemo dejstvo imavte na mojot paricnikuser posted image .Eve tret den gi pijam tabletite, 2 kg sum oslabena i 2-3 sm vo obem pa se nadevam deka ke ja dostignam idealnata tezina i so e najvazno zdravstveni problemi nemam,a gi imav mnogu prethodno.ZATOA VI KAZUVAM DEKA MOZNO E RAZLICNO DA DELUVAAT KAJ SEKOJ AMA KAJ MENE E SUPER. :)))))
KE VE IZVESTAM ZA REZULTATITE PO ISPIENI 36 TABLETI. user posted image

МОДЕРАТОР: ПОСТОТ Е ПРЕУРЕДЕН ЗАРАДИ НЕПРИСТОЈНА СОДРЖИНА

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 7.7.2011 18:39:38 >

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Таблети за слабеење
7.7.2011 13:55:24   
Tanjicka
bravo luci, kako e sega, do kaj si so vagata?

(Одговор на членот the_crow)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Таблети за слабеење
8.7.2011 0:39:27   
delfinka
Imam citano za mnogu dobri rezultati od slim line tabletite no za zal poveke imam cueno za nesakani posledici...bi ve zamolila site sti gi koristite da pisete vase viduvanje i kako se custvuvate?Pisete koi tableti spored vas se najdelotvorni?!?!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Таблети за слабеење
9.7.2011 10:06:42   
natnat
Vaka znaci, prvo ke kazam zdravo na site devojki a potoa ke kazam nekolku zborovi za slim line soft gel. Znaci jas gi konzumiram vekje 5 meseci i normalno koga za prv pat gi pocnav bev skeptik..ne veruvavv deka ke imaat efekt na mene poradi nekoi prethodni iskustva so dietetski proizvodi. Rezultatite bea zacuduvacki, znaci za 5 meseci oslabev 15kg i zamislete so normalna ishrana i plus moeto omileno blagicko bez koe ne mozam da ziveamuser posted image . Nekoi konzumenti tie kg gi gubat so ispieno 2-3 paketcinja, no jas sum si zadovolna i vaka..a mozam da naglasam deka praev pauzi ne poradi moja zelba -tuku deka morav da konzumiram nekoi dr apcinja (hotmoni) - a imate slusnato deka slim line soft gel ne treba da se mesaat so drugi lekarsta bilo kakvi a ne poslebno so apcinja za smiruvanje..Posle konzumiranjeto na prvoto pakerce ( poradi sto slusav razlicni glasini  i iskustva..bev ispanicana ) bev na detalen pregled na krvna slika, ekg..i rezultatite mi bea povenje od dobri...znaci cuvstvuvate visok na eneggija..pozitivni ste..nemate porteba od golem son i 3/4 h se dovolno da se cuvstvuvate naspani i svezi..sega za sega toa e moeto iskustvo i bas mi e mili sto go spodeliv so vas...vi posakuvam srekja i bide pozdraveniuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Таблети за слабеење
9.7.2011 10:57:46   
Viktori
ај кажете некое искуство си кафето? има ли ефект? Додуша во рекламата пишува 7 до 10 кг, ама "жив човек" да ми потврди има?

< Поракaта ја уредил виктори -- 9.7.2011 10:58:05 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Таблети за слабеење
9.7.2011 11:22:09   
Natuska85
Виктори ти ќе се ставш на диета,дај не зафркавајuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Таблети за слабеење
9.7.2011 11:30:05   
Beatris
виктори кога ќе каже дека ќе се става на диета мене ме фаќа срам надвор да излезам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Таблети за слабеење
9.7.2011 11:37:25   
Viktori
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
на кафе ќе се ставам! Не на диета! user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Таблети за слабеење
9.7.2011 11:40:56   
Beatris
Па ставена си веќе user posted image Или ќе појачуваш дози? user posted image user posted image user posted image

Нема врска тоа со кафето, барем така ми кажале

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Таблети за слабеење
9.7.2011 16:58:45   
natnat
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Sakam da gi slusnam vasite mislenja za apcinjata za slabeenje Slim Line. Slusnav mnogu pozitivni iskustva od mojata okolina i i od drugi forumi pa se mislam da gi kupam. Vo poslednive 10 god. sum zdebelena 30 kg. i mislam deka e krajno vreme nesto da napravam. So dieta ke simnam nekoe kilce 8-9 najveke i si gi vrakam taka da stanuvam ocajna. Kako sto kazuvaat apcinjata go namaluvaat apetitot i ne ti se jade. Ako vnesuvas vitamini i doruckuvas i rucas se bi bilo vo red, demek organizmot ke funkcionira super a ke slabees.
Jas da zemam plata i gi naracuvam i ve molam kazete dali nekoj ima iskustvo so ovie apcinja.user posted image
Vaka znaci, prvo ke kazam zdravo na site devojki a potoa ke kazam nekolku zborovi za slim line soft gel. Znaci jas gi konzumiram vekje 5 meseci i normalno koga za prv pat gi pocnav bev skeptik..ne veruvavv deka ke imaat efekt na mene poradi nekoi prethodni iskustva so dietetski proizvodi. Rezultatite bea zacuduvacki, znaci za 5 meseci oslabev 15kg i zamislete so normalna ishrana i plus moeto omileno blagicko bez koe ne mozam da ziveam . Nekoi konzumenti tie kg gi gubat so ispieno 2-3 paketcinja, no jas sum si zadovolna i vaka..a mozam da naglasam deka praev pauzi ne poradi moja zelba -tuku deka morav da konzumiram nekoi dr apcinja (hotmoni) - a imate slusnato deka slim line soft gel ne treba da se mesaat so drugi lekarsta bilo kakvi a ne poslebno so apcinja za smiruvanje..Posle konzumiranjeto na prvoto pakerce ( poradi sto slusav razlicni glasini  i iskustva..bev ispanicana ) bev na detalen pregled na krvna slika, ekg..i rezultatite mi bea povenje od dobri...znaci cuvstvuvate visok na eneggija..pozitivni ste..nemate porteba od golem son i 3/4 h se dovolno da se cuvstvuvate naspani i svezi..sega za sega toa e moeto iskustvo i bas mi e mili sto go spodeliv so vas...vi posakuvam srekja i bide pozdraveni

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Таблети за слабеење
14.7.2011 2:39:55   
Nadezna
Turbo Fast, apcinja od jaka Radovis, gi piese kumot moj, 10 kg za 10 dena simna....

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Таблети за слабеење
14.7.2011 8:32:11   
riba79
luci,kako napreduvas?jas planiram da gi kupam apcinjata i da probam so niv..a toa so pritisokot mi bese od drugo imav virus pa zatoa planiram da gi kupam od eurofarm ama edna lenta da vidam kako ke bide...

a turbofast e dzabe frleni pari..nadezna ti pisav vo temata slabeenje.pozdrav

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Таблети за слабеење
14.7.2011 8:40:17   
Luci
Prvite 2 nedeli pobrzo slabeev, a sega posporo, ama kako i da e super, za mesec dena imam - 12kg sto e  odlicen rezultat. Pri kraj mi e prvoto pakovanje pa ke si kupam uste ednouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

luci,kako napreduvas?jas planiram da gi kupam apcinjata i da probam so niv..a toa so pritisokot mi bese od drugo imav virus pa zatoa planiram da gi kupam od eurofarm ama edna lenta da vidam kako ke bide...

a turbofast e dzabe frleni pari..nadezna ti pisav vo temata slabeenje.pozdrav


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Таблети за слабеење
14.7.2011 9:31:32   
riba79
a kako se custvuvas,imas li nekoi tahikardii,nervoza ili pak prekumerno potenje?i dali znaes kolku ima vo edna lenta apcinja?pozdrav do tebe i mariouser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Таблети за слабеење
14.7.2011 10:16:08   
Luci
Riba79 jas super se custvuvam, nikakvi nervozi, tahikardii i slicno. Vo edna lenticka se 12 tableti, za proba zemi si edna i ako ne daj boze ne se custvuvas dobro ke gi prekines, pozzz
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

a kako se custvuvas,imas li nekoi tahikardii,nervoza ili pak prekumerno potenje?i dali znaes kolku ima vo edna lenta apcinja?pozdrav do tebe i mariouser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?