|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 14:10:36   
sandrin
me ohrabri, olivia, znaci ima nadez za mene
zamislete pocnav od vcera (za prv pat ne e od utre!), pa ke vidime kako ke odi...user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 14:53:54   
Bjanka
Zenski, a kazete moze li da se pijat dodeka se doime user posted image , inace vaka interesni mi izgledaat jas bi sakala da oslabnam 5-6 kg!!!

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 14:59:37   
arh_diz
Sadrin vo potpolnost se soglasuvam so Olivia
Mislam deka najdobra dieta sto bi rekla mojata kuma e (probusena kasika user posted image ) se drugo e samo frlanje pari.Ke oslabnete za odredeno vreme posle pak ke gi kacite kilogramite.Potrudete se da go smenite nacinot na ishrana i sportuvajte.Sekoaj tableta zemena na svoja raka e losa za organizmot


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 15:07:08   
Maca25
Јас имам едно 15 кг. вишок ама не се нафаќам на таблети. Знам многу жени кои после 1 паковање табл. ослабнале и до 10 кг. но веќе наредните 2-3 месеци си ги вратиле.

Одредена исхрана, вежбање, движење, само тоа му е мајката.

Јас оваа недела почнав да вежбам, дома, првиот ден 20 мин. комбинирани вежби и сега секој ден зголемувам по 5-10 мин. Јадам наутро мусли со овошје и јогурт и 1,5 л. вода и тоа до 5 часот. Во 5 ручам нормално, со многу салата и без леб. Обично не вечерам. Па ќе видиме како ќе се однесува моево тело на сево ова. Се надевам дека ќе успеам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 15:25:31   
Olivia
Bravo Maco , so takov rezim eve me so 9 kg pomalce po tri i pol meseci, vezbanje pilates i aerobik, zdrava ishrana i mnogu mnogu voda, za zal ne gi pocituvam hemiite za nacin na slabeenje, golem protivnik na tableti.
te cekam da mi se falis i da te vidam manekenka, dodusa mene si mi ubava i takva kako so te znam user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Таблети за слабеење
27.5.2011 16:25:38   
Natuska85
Оливиа срцка ти си се направила авион!!!!!!!те гледав на последните сликите на фб.БРАВООООО!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Таблети за слабеење
28.5.2011 11:45:56   
Maca25
Се мислам дали да одам на ултразвучна кавитација. Една другарка од еден третман намали 5 цм. во обем .
Сега се мислам дали да одам на истото место каде што оди она, има некоја понуда 3 третмани за околу 4.800 денари. Појма немам?!? 5 цм. не е малце, нели?!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Таблети за слабеење
28.5.2011 11:51:44   
Olivia
Maca a vo cenata so kavitaciite dali e vkljucena i drenaznata masaza koja e zadolzitelna vednas po tretmanot so ultra zvukot?

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Таблети за слабеење
28.5.2011 12:34:08   
Maca25
треба да прашам, да не те излажам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Таблети за слабеење
28.5.2011 22:52:59   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

Da vi kazam jas pred dve nedeli zapocnav da gi pijam slim line i eve do sega imam simnato 6-7 kg.....super mi reagiraat,nemam apetit za jadenje a imam energija....da oslabam uste tolku super ke bide...:)))



i ke oslabis so sigurnost!!!
jas 10ka skinav so edno pakovanje i eve posle 2 meseci so ne gi pijam nemam jojo efekt i nemam ni tolku apetit!!!pozzz



_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Таблети за слабеење
16.6.2011 10:33:17   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

Da vi kazam jas pred dve nedeli zapocnav da gi pijam slim line i eve do sega imam simnato 6-7 kg.....super mi reagiraat,nemam apetit za jadenje a imam energija....da oslabam uste tolku super ke bide...:)))


Petra kako e, kakvi se rezultatite? Jas pocnav da gi pijam pred 6 dena pa se nadevam ke imam dobri rezultatiuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Таблети за слабеење
16.6.2011 12:00:02   
vida
Luci citam si pocnala da gi pies apcinjata go dois maliot ili? I jas sum ocajna da oslabam ama ne mozam nikako.Imam 75 kila a max treba da imam 65 za da licam na covek.Edvaj cekam sin mi da go odbijam od cicanje pa da se frlam na slabeenje user posted image Inako sakav da kazam za jojo efektot deka pred da ostanam bremena piev apcinja za slabeenje 15 dena i slabev 7 kila i toa bese taman za mene.Apetitot ne mi se vrati voopsto posle toa (se dodeka ne ostanav bremena).Znaci ne e pravilo deka posle mora da se vratat kilogramite


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Таблети за слабеење
16.6.2011 12:05:44   
Luci
Ne go dojam, na AD mleko e. Aj se nadevam ke imaat i ovie kaj mene efekt  :-)


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Таблети за слабеење
18.6.2011 13:47:31   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ne go dojam, na AD mleko e. Aj se nadevam ke imaat i ovie kaj mene efekt  :-)


Posle 7 dena vagata pokazuva - 4kg, odlicnoooooouser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Таблети за слабеење
18.6.2011 14:24:50   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ne go dojam, na AD mleko e. Aj se nadevam ke imaat i ovie kaj mene efekt  :-)


Posle 7 dena vagata pokazuva - 4kg, odlicnoooooouser posted image

koi tocno slim apcinja gi pies?dali se tie sto ja sodrzat taa stetna sostojka ili ne?i drugo kolki parcinja i kolku pari se?aj pisi malku podetalno okolu toa kako gi pies dali te tera poveke voda ili ne?pozdravuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Таблети за слабеење
18.6.2011 14:33:55   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Само што купив Kalory Emergency 1000 апчиња за слабеење. Се пијат по две пред ручек, односно пред обилен оброк и демек топеле по 1000 калории дневно. На упатството пишува дека до 1000 калории дневно не се апсорбираат.
Има 24 таблети во едно пакување, значи за 12 дена и се 181 денар од Зегин.
Баш да видам како делуваат, па ќе ви пишам.


Делуваа ли? Ајде кажувај, планирам да јадам 2000 калории утре кај свекрва ми user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Таблети за слабеење
19.6.2011 0:04:24   
lukas
eve pominaa nekolku meseci od koga gi dopiv slim line,i apetitot mi e namealen nemam jojo efekt,i uste na vagata si sedi 62 kg.metabolizmot mi e sreden v kraj...
no pred nekoj den doznav deka na dve moi drugarki mu predizvikuvale nessonici,sto znaci razlicno reagiraat na sekogo,ne e ova da ve plasam no sakam da vi dadam sovet ako slucajno se resite da gi zemite podobro ke bide po pola so nekoj da gi zemite za da gi probate pa makar i na tri dela so nekoj da gi podelite,samo da vidite kako ke vi reagiraat na vas,od prvoto apce ne se sekirajte ako imate malo gadenje i od vtoroto apce no posle tretoto ako seuste vi se losi i imate nessonici prekinete gi...pozdravce i so sreka na tie sto ke se resite....mene mi vlijaea super i sega mozam parcinja od starata obleka sto si ja nosev da si nosam..user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Таблети за слабеење
19.6.2011 22:30:35   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Ne go dojam, na AD mleko e. Aj se nadevam ke imaat i ovie kaj mene efekt  :-)


Posle 7 dena vagata pokazuva - 4kg, odlicnoooooouser posted image

koi tocno slim apcinja gi pies?dali se tie sto ja sodrzat taa stetna sostojka ili ne?i drugo kolki parcinja i kolku pari se?aj pisi malku podetalno okolu toa kako gi pies dali te tera poveke voda ili ne?pozdravuser posted image




Slim line soft gel gi ima edinstveno vo aptekite na Eurofarm i vo distributerska prodazba, 2150 denari se 36 tabletki. Za stetni sostojki dali sodrzat stvarno ne znam...se nadevam neuser posted image Gi pijam sabajlecki posle dorucek i da, teraat na voda mnogu. Jas sum prezadovolna i od rezultatot i toa sto ne jadam mnogu kako porano. Mislam deka vo aptekata na euro farm vo aerodrom (T.C Biser) gi prodavaat i poedinecno po lenticki, okolu 700 i nekoj denar bese lenticka


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Таблети за слабеење
22.6.2011 1:19:35   
leontina1
Здраво совет за слим лине софт гел капсулите, јас ги имам користено и ослабнав 9 кг од една паковка 36 капсули, ефектот е очигледен, немав никакви проблеми а и ден денес, не се штетни

Admin:  постот е уреден, за рекламирање обратете се на РР тимот за продажба!


< Поракaта ја уредил виктори -- 22.6.2011 7:10:18 >

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Таблети за слабеење
22.6.2011 9:55:48   
riba79
luci,jas denes pocnav so kafeto (bratucetka mi mi go dade zasto taa ne sakase da prodolzi da go pie ide vo vita diet klub)pa ke vidime dali ima efekt za 10 denauser posted image

(Одговор на членот leontina1)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Таблети за слабеење
22.6.2011 9:59:49   
leontina1
И од кафето има ефект се слабее 5-10 кг, само треба да се обврне внимание како прикозумирањето и при подготвувањето, во топла вода да отстои 2-3 мин и се пие како инстант кафе поздрав

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Таблети за слабеење
22.6.2011 10:13:11   
Mihaela 2010
Jas oslabev 4 kg za eden mesec i toa sekoja vecer pred spienje piev med i cimet...vo 200 ml mlaka voda stavav 2 kafeni lazicki cimet,da otstoi 5 min i edna supena lazica med...Toa bese pred nekolku meseci, od pred nekoj den pak pocnav..probajte..ova go procitav vo spisanie MOe Bebe..i mn poubavo spijam...

(Одговор на членот leontina1)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Таблети за слабеење
22.6.2011 10:58:14   
miana
Miarija 28 jas ke ti se pridruzam vo muabetot za slimline....Gi peiv dve nedeli ...Za edna nedela oslabev 7 kg a za dve moze okolu 12-13kg. Arno ama zavrsiv na doktori,pocna se nesto da mi otkazuva...Edna vecer me fati uzasna nervoza,tahikardija i ke umrev. Pocna i ciklusot da mi kasnio ( sto NIKOGAS ne mi kasnel) i pocna ustata da mi mirisa uzzasno,da ne odam vo wc redovno...isl. Otidov na lekar me napravija nezdrava,doktorkata mi rece deka ne sum edinstvenata sto i dosla vaka i deka nekoi i zavrsile na klinika so golemi i fatalni posledici a za ustata sto ne mi mirisa loso mi reka zamislete deka hranata ne mi se vari i mi skapuva vo mene i zato mi mirisa preku ustata..Abe UZASS..Ke ja tresnev edna vecer kerkami od nervoza -me fakaa nekoi takvi izlivi strasni..I pazete se javuvam vo slim line da gi prasam zosto mi lupa srceto - mislem dek ake umrama i taa mi vika - pa imate visok energija treba da vezbate poveke..Na ova mojata dokotrka mi vika: pa ti znaes li na takva tahikardija ako zemes da vezbas sto ke ti se sluci ? Infarkt!!! Abe bog da cuva..Veruvajte ne sum edinstvena ...Zemete si nekoj caj ili namalete so ishrana-vezbajte ama nemojte ovaa teska droga da ja piete..efikasni se ama so posledici..Ima edna devojka kaj mene od 130 kg se simna na 80 kg so niv ama sega vika imam tesko problemi sobubrezi ,mocam kafeavo :(   i sl...Luge strasni se!!!!!   Jas nikomu ne gi preporacuvam za da ne si imam griza na sovest !!! Pijte gi Herba life vikaat deka se podobri i bremeni ( ludi zeni ) gi pijat - ne bile stetni ,mada mojata doktorka mi rece deka i od Herbalife i dosle so klinika pacintki..Ako imate paricki i mozete da si dozvolite - odete vo figurela,vi davaat i pismena garancija i vednas vi se pokazuvaat rezultati...Svekrvami imase kupeno kupon od kolektiva i bese i vika  1 kg i nesto odma pomalce ..Mnogu bilo ubavo i efikasno ama skapo :( Pozdrav do site

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Таблети за слабеење
22.6.2011 10:59:29   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

luci,jas denes pocnav so kafeto (bratucetka mi mi go dade zasto taa ne sakase da prodolzi da go pie ide vo vita diet klub)pa ke vidime dali ima efekt za 10 denauser posted image

Jas sakav i kafeto da go pijam istovremeno ama vikam aj da ne se budalam user posted image Ke se meram pak vo sabota(togas ke bidat 2 nedeli otkako pocnav da gi pijam ) pa ke vidime vagata sto ke pokaze

< Поракaта ја уредил luci -- 22.6.2011 11:00:01 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Таблети за слабеење
23.6.2011 1:09:38   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Miarija 28 jas ke ti se pridruzam vo muabetot za slimline....Gi peiv dve nedeli ...Za edna nedela oslabev 7 kg a za dve moze okolu 12-13kg. Arno ama zavrsiv na doktori,pocna se nesto da mi otkazuva...Edna vecer me fati uzasna nervoza,tahikardija i ke umrev. Pocna i ciklusot da mi kasnio ( sto NIKOGAS ne mi kasnel) i pocna ustata da mi mirisa uzzasno,da ne odam vo wc redovno...isl. Otidov na lekar me napravija nezdrava,doktorkata mi rece deka ne sum edinstvenata sto i dosla vaka i deka nekoi i zavrsile na klinika so golemi i fatalni posledici a za ustata sto ne mi mirisa loso mi reka zamislete deka hranata ne mi se vari i mi skapuva vo mene i zato mi mirisa preku ustata..Abe UZASS..Ke ja tresnev edna vecer kerkami od nervoza -me fakaa nekoi takvi izlivi strasni..I pazete se javuvam vo slim line da gi prasam zosto mi lupa srceto - mislem dek ake umrama i taa mi vika - pa imate visok energija treba da vezbate poveke..Na ova mojata dokotrka mi vika: pa ti znaes li na takva tahikardija ako zemes da vezbas sto ke ti se sluci ? Infarkt!!! Abe bog da cuva..Veruvajte ne sum edinstvena ...Zemete si nekoj caj ili namalete so ishrana-vezbajte ama nemojte ovaa teska droga da ja piete..efikasni se ama so posledici..Ima edna devojka kaj mene od 130 kg se simna na 80 kg so niv ama sega vika imam tesko problemi sobubrezi ,mocam kafeavo :(   i sl...Luge strasni se!!!!!   Jas nikomu ne gi preporacuvam za da ne si imam griza na sovest !!! Pijte gi Herba life vikaat deka se podobri i bremeni ( ludi zeni ) gi pijat - ne bile stetni ,mada mojata doktorka mi rece deka i od Herbalife i dosle so klinika pacintki..Ako imate paricki i mozete da si dozvolite - odete vo figurela,vi davaat i pismena garancija i vednas vi se pokazuvaat rezultati...Svekrvami imase kupeno kupon od kolektiva i bese i vika  1 kg i nesto odma pomalce ..Mnogu bilo ubavo i efikasno ama skapo :( Pozdrav do site


За жал се изнаслушав вакви приказни во последно време. Аман бре жени, колку треба човек да биде очаен за да ги пие  таблетиве наспроти овие сознанија.
Јас ослабнав 4 кг пиејки јаболков оцет и мед секое утро. Можеби не е толку многу како со слим лајн ама барем е природно и од тоа нема никакова штета.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?