Децата и Македонија (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Забавиште и чување на дететоПорака


kacarska -> Децата и Македонија (22.10.2010 17:14:55)

Nasata mala( 3 godisna ) devojka veke trgna vo uciliste , koe e internacionalno.na pocetokot na noemvri, vo ucilisteto se odrzuva prezentacija na zemjite od koi decata doagaat.bi ve zamolila za nekoi idei, na koj nacin najdobro da se prezentira zemjata, a vo isto vreme da e interesno za deca od tri godisna vozrast.ve molam dajte nesto unikatno.fala
Anushka -> RE: Децата и Македонија (22.10.2010 18:36:28)

една идеа:
Приказната за „Сиљан Штркот“ е прекрасна за презентирање на нашата Македонија
Octavia -> RE: Децата и Македонија (22.10.2010 19:43:47)

Оваа идеја е веќе употребена и се покажала успешна, ама за малку поголеми деца. Торта исечена во формата на Македонија (од син шлаг насредина Вардар, зеленко кај планините, сини и езерата). Знаменце од марципан на пр (оној за декорирање), одозгора мали играчки може (ако не сте вешти за правење) рипче кај езерата, волк и сл. кај планините и мала приказна прилагодена за возраста за Македонија. И после успешната презентација-сите ручкаат торта и после памтат дека земјата Македонија е многу вкусна [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
kacarska -> RE: Децата и Македонија (26.10.2010 10:50:40)

fala
Страница: [1]