RE: Релаксатор (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


Malecka23 -> RE: Релаксатор (29.4.2015 7:39:26)

So Mila max go iskoristivme relaxatorot.Eve i so Marko pocnavme da go stavame.UZiva vo nego.KE si dremne ke si gletka.Epten spas




Neurotoxin RR -> RE: Релаксатор (29.4.2015 8:04:36)

Ние па ич не го искористивме, несакаше да седи во него, ја учев на сила, ама несакаше, камо да можев да го бирам јас, немаше да земам релаксатор на кој сега ќе си седи и игра кога е голема. Сега и служи како столче за одмарање и сама си се нишка. Нашиот релаксатор не е соодветен за новородено и мало бебе, некако многу е превиткан, и кога ја ставав цела глава ја искривуваше. А на Fisher Price е стварно не ја разбирам поентата зашто е таков. имам видено еден куп други релаксатори кои биле и поевтини и повеќе ми изгледале за бебе, овој од сам почеток кога го видов знаев дека ќе биде проблем. Ама поклон ни беше и ај да не земаме друг, ќе се помачиме ќе го искористиме и ете џабе го имавме, на кревет преседе до 3 месеци, после на земја [sm=smiley36.gif]




Malecka23 -> RE: Релаксатор (29.4.2015 10:17:46)

I nasiot e na Fisher price.Ima dve poziciinanaslon se pravi i lulaska i moze da se koristi do 18kg.Jas sum mn zadovolna poskapo go plativme ama navistina se isplati.Ima i muzicka igracka kako obrac i vibracii iako niv ne gi koristevme
ИЗВОРНА ПОРАКА: Neurotoxin

Ние па ич не го искористивме, несакаше да седи во него, ја учев на сила, ама несакаше, камо да можев да го бирам јас, немаше да земам релаксатор на кој сега ќе си седи и игра кога е голема. Сега и служи како столче за одмарање и сама си се нишка. Нашиот релаксатор не е соодветен за новородено и мало бебе, некако многу е превиткан, и кога ја ставав цела глава ја искривуваше. А на Fisher Price е стварно не ја разбирам поентата зашто е таков. имам видено еден куп други релаксатори кои биле и поевтини и повеќе ми изгледале за бебе, овој од сам почеток кога го видов знаев дека ќе биде проблем. Ама поклон ни беше и ај да не земаме друг, ќе се помачиме ќе го искористиме и ете џабе го имавме, на кревет преседе до 3 месеци, после на земја [sm=smiley36.gif]





Neurotoxin RR -> RE: Релаксатор (29.4.2015 10:20:30)

Значи истиот е, плав е така?

Мене ич не ми се свиѓаше, кога ја ставав во релаксатор некако без веза чудно ми ја вртеше главата. И само вриштеше нејќеше да седи таму, стави ја на кревет ужива.




Malecka23 -> RE: Релаксатор (29.4.2015 10:28:23)

Imase i plav i rozev.Nie go imame rozeviot.Mozebi i do deteto e ne znam sekoe razlicno.Moevo uzivase sekade vo kolicka vo relaxator vo sediste ama ako ja ostavis taka na krevet vristese celo maalo ja slusase zasto taka ne znam:)




Neurotoxin RR -> RE: Релаксатор (29.4.2015 11:10:25)

хахаха значи моево и товето биле скроз различни. Кога бев трудна си замислував како кога ќе биде убаво времето ќе шетам во количка со нејзе, абе немаше едно излегување да не помине со вриштење, со вртење, па не гледаат сите, па што ти не. За релаксаторот исто, колку сакав да дреме тука во него преку ден, ама немаше шанси. Сега си седи на него кога гледа цртани и се нишка.




lukajana RR -> RE: Релаксатор (29.4.2015 13:03:37)

Ако мислите на овој релаксатор и ние имаме таков и јас сум многу задоволна,Л го користеше многу а Ј само си седи и си игра да спие во него не сака
[img]http://img.mojagarderoba.mk/images/2/dcbdadb8477f78ce0147a595530d080a.jpg[/img]




Malecka23 -> RE: Релаксатор (29.4.2015 13:11:55)

Da da za ovoj zborime samo mojot e rozevo so zeleno i malku porazlicni igracki ima




Neurotoxin RR -> RE: Релаксатор (29.4.2015 13:14:51)

Баш овој, истиот го иамме. Ти од кога почна да ги ставашп во релаксатор. Зашто мојава многу чудно лежеше во него, некако главата на лева страна и нагоре ја држеше, кога ја однесов на два месеци на конторла педијатарот ми вика детево само на лево ја врти главата гледај малку вежби да го зајакнете мускулот. Па експериментирав со играчката над повивална и ја ставив од десна страна па така се лажеше и почна да се врти натаму. Чуден ми е за толку мало бебе.




lukajana RR -> RE: Релаксатор (29.4.2015 13:26:35)

Л го ставав од 3 мес ,ми го донесоа на крштевка и супер го прифати ,го користеше до голем и за клацкање а Ј ја ставав кога почна да седи за да си игра дека таа само кревет признава за спиење[sm=smiley1.gif]




Neurotoxin RR -> RE: Релаксатор (29.4.2015 13:47:17)

Значи и затоа седеле, пак поголемки биле, мене ми требаше релаксатор од 0+ зашто бев со царски и стомак до зуби кој не сакаше да се враќа, бев сама и многу ми требаше релаксатор од сам почеток, овој ми го донесоа прв ден по пораѓај и го гледам, не ми иде некако, дете мало што неможе да ја држи главата како што треба, пробував и гледам не иде се криви, го тргнав, си ја оставав на кревет до мене, после кога потпорасна не сакаше во ништо, па на земја израсна :)




Malecka23 -> RE: Релаксатор (29.4.2015 14:42:33)

Ne be srcka ovoj relaxator e od O+.Mila ja stavav od eden mesec a Marko ima 23dena.Imam prasuvano i pedijatar i ortoped mi imaat kazano deka e ok.A polozbata na teloto e ista ko taa vo transporter taka da ne e strasno




Neurotoxin RR -> RE: Релаксатор (29.4.2015 15:20:17)

Епа до детето е изгледа, стварно беше ужасно искривена во главата, додуша она цела беше чудна од сам почеток во однос на тонусот на мускулите.




Malecka23 -> RE: Релаксатор (18.5.2015 10:01:46)

Ete u edna primena na relaxatorot.Za smiruvanje na grcevi.Dete samo taka se smiruva.Pusti vibracii toa trese jas se cudam a M za 2sek zaspiva i se opusta.Sega mu ja staviv i igrackata epten epten se raduva.Duri mnogu podobro spie vo relaxator otkolku vo krevetce




blond -> RE: Релаксатор (28.5.2015 11:33:28)

Го имам истиот релаксатор како Лукијана и маааааааксимално го искористив со првото, значи до голем седеше во него. Сега бебе го ставам понекогаш. Не е ич скап, а ми е најпаметна инвестиција! Топло го препорачувам на сите!!!




Malecka23 -> RE: Релаксатор (28.5.2015 11:51:03)

JAs ne znam dali e do deteto ili ne znam do sto ama moevo e zavisno od relaxatorot.tesko ke se oducime od nego.Najslatko zaspiva tamu ke si poigra so igracki ke im poguga ke napravi muabet ke se izraduva n amuzikata i se komira.Nekogas ni za mlekce ne se budi.Preku den spie vo relaxator a navecer vo krevetce.Duri i navecer ako kenka se budi ne mozam da go zaspijam ke go stavam vo relaxator malku vibracii i za 2sec koma posle samo go preflam.Epten ni se pogodi.I so golemava go koristev ama ne vaka kako so malovo.




blond -> RE: Релаксатор (1.6.2015 11:45:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Malecka23

JAs ne znam dali e do deteto ili ne znam do sto ama moevo e zavisno od relaxatorot.tesko ke se oducime od nego.Najslatko zaspiva tamu ke si poigra so igracki ke im poguga ke napravi muabet ke se izraduva n amuzikata i se komira.Nekogas ni za mlekce ne se budi.Preku den spie vo relaxator a navecer vo krevetce.Duri i navecer ako kenka se budi ne mozam da go zaspijam ke go stavam vo relaxator malku vibracii i za 2sec koma posle samo go preflam.Epten ni se pogodi.I so golemava go koristev ama ne vaka kako so malovo.

Малечка, јас така со поголемото бев, повеќе има спиено во релаксатор отколку во неговото креветче [sm=jezicek.gif]




Felly RR -> RE: Релаксатор (19.9.2015 17:53:18)

М не го сакаше многу релаксаторот, ама затоа бато си ужива во него (барем сега за сега[sm=smiley36.gif] ептен му е погоден) денски си преспива во него и таму му е најубаво спиењето, може да си затера и повеќе од 3 саати, ни во креветче не спие по толку многу.




Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 8 [9]