|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 [20] 21   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лапараскопија
8.11.2015 15:37:03   
Klara31
Идеш у привaтниве без лaк и недепилирaнa, и глеaш се врaќaш сo нaдгрaдбa нa нoкти и брaзилиaн депилaцијa - грaтис све тoa oд Силуете:)

(Одговор на членот Klara31)
Непосредна врска до пораките: 476
   RE: Лапараскопија
8.11.2015 17:39:13   
MademoiselleNina
Да, без лак на нокти, или прозирен :)
Тоа е во случај да нема доволно кислород во телото, прв иникатор се ноктите. Ова ми го кажа една сестра од клиника, и јас се чудев, но таа ми објасни дека тоа е за добро на пациентот.

(Одговор на членот Klara31)
Непосредна врска до пораките: 477
   RE: Лапараскопија
8.11.2015 17:40:38   
MademoiselleNina
Сигурно има и други индикатори, за у некои непредвидени ситуации, освен лакот за нокти.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 478
   RE: Лапараскопија
8.11.2015 17:52:40   
Klara31
Ако, супер. Баш интересна информација.
Пошто ја све средив, и лак стаив - се дотерав, бидејќи за уабво одиме таму, така??:)
Одиме по наш избор, не дека мораме:)
Али одма го вадам сеа и проѕирниот лак.... user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 479
   RE: Лапараскопија
8.11.2015 18:23:44   
kapina
Po noktite poznavaat koga nema dovolno kislorod jas mnogu mnogu ne se sekavam sto kako bese mojata bese pred 6 god laparoihisteroskopija

(Одговор на членот Klara31)
Непосредна врска до пораките: 480
   RE: Лапараскопија
8.11.2015 19:34:53   
scared RR
Klara со пцос ли си пошто правиш дрилинг?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 481
   RE: Лапараскопија
8.11.2015 19:37:58   
Klara31
Da, so PCOS

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 482
   RE: Лапараскопија
9.11.2015 16:00:16   
Kvisko
Klara31 мене дрилингот ептен ми помогна во средување на циклусите и овулациите. Завршив на ИВФ ама затоа што имавме и други успатни проблемчиња со спермограм извијуган јајцевод, стеснет цервикс и слично ама после дрилингот имаше забележителна разлика (пример склусот ми стана редовен со плус минус два-три дена а претходно ми шеташе многу, цистите ми се изчистија, крварењета ми станан со црвена свежа крв).
Кај кој доктор ќе ја правиш интервенцијата?

(Одговор на членот Klara31)
Непосредна врска до пораките: 483
   RE: Лапароскопија
9.11.2015 20:55:42   
mina ina
Дали некој има правено лапароскопија и хистероскопија во текот на овој месец на ГАК?

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 10.11.2015 10:58:50 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 484
   RE: Лапароскопија
15.11.2015 23:58:23   
electra
Здраво на сите. Требаше утре да одам на лапароскопија на ГАК, но откако не се јавија утрово ги побарав за да видам што е работата, сестрата ми рече дека не сум на листа и дека можеби во четврток ке се јават. Пред недела дена кога ми отворија досие на документите ми пишаа во понеделник и ми кажаа како да се подготвам во недела. Сега сум во исчекување. Како што читам процедурата се прави на 10-11ден, мене ке ми биде 20 ден од циклус. Дали некој има слично искуство?

(Одговор на членот mina ina)
Непосредна врска до пораките: 485
   RE: Лапароскопија
16.11.2015 13:32:02   
Klara31
electra,
Што да кажам освен дека е ужасно тоа. Дури и ако имаш точно закажано, исчекуваш да дојде денот. Денот.
Ќе те примат во болница, и пак исчекуваш... чекаш да почне операцијата.
А чекањето убива.
Да не зборам колку е страшно и ужасно да ти одложат!!! Па уште и да си се спремал цел ден....
................................
Не знам каков совет да дадам овде освен тоа дека си жена и ќе издржиш, и дека се' ќе помине.
А за тоа дека е 20ти ден од циклус консултирај се со докторот...

(Одговор на членот electra)
Непосредна врска до пораките: 486
   RE: Лапараскопија
16.11.2015 13:45:11   
Klara31

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Klara31 мене дрилингот ептен ми помогна во средување на циклусите и овулациите. Завршив на ИВФ ама затоа што имавме и други успатни проблемчиња со спермограм извијуган јајцевод, стеснет цервикс и слично ама после дрилингот имаше забележителна разлика (пример склусот ми стана редовен со плус минус два-три дена а претходно ми шеташе многу, цистите ми се изчистија, крварењета ми станан со црвена свежа крв).
Кај кој доктор ќе ја правиш интервенцијата?


Дај боже Квиско, дај боже нешто да се среди. Знам дека многу помага, дај боже да има ПОЕНТА операцијава.
Инаку интервенцијата ја правеше Др Боби Лазаревски.
Супер поминав, од се' сум задоволна. Еве сега полека се опоравувам.
Докторот ми е Господ.
Болницата (Систина) е како што треба да изгледа секоја нормална болница кај нас. Таму се однесуваат кон вас така како што треба со болен човек. Бидејќи тогаш најмногу ви требаат.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 487
   RE: Лапараскопија
16.11.2015 19:52:14   
mina ina
Jas deneska pravev laparoskopija na Gak kaj dr.Trajkovski i sum zadocolna.cekav okolu mesec i pol da mi zakazat.od 2 den na ciklusot piev mikrogenon.a deneska mi e okolu 16 den.uslovite se prekrasni,doktorot isto taka nemam zborovi.po operacijata zboruvavme tubite mi bile celosno zapuseni,so sto toj se obidel da iscisti sto e mozno poveke.ocekuva vo narednite 3-4 meseci da ima bremenost po priroden pat.y

(Одговор на членот Klara31)
Непосредна врска до пораките: 488
   RE: Лапараскопија
16.11.2015 19:59:05   
AneLav RR
Мина Ина ти ја посакувам сета можна среќа на светов во наредниве неколку месеци да имаш приородна бременост. Браво за храброста и со среќа.user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот mina ina)
Непосредна врска до пораките: 489
   RE: Лапараскопија
17.11.2015 23:48:28   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mina ina

Jas deneska pravev laparoskopija na Gak kaj dr.Trajkovski i sum zadocolna.cekav okolu mesec i pol da mi zakazat.od 2 den na ciklusot piev mikrogenon.a deneska mi e okolu 16 den.uslovite se prekrasni,doktorot isto taka nemam zborovi.po operacijata zboruvavme tubite mi bile celosno zapuseni,so sto toj se obidel da iscisti sto e mozno poveke.ocekuva vo narednite 3-4 meseci da ima bremenost po priroden pat.y

И јас имав еден полупрооден и еден слабопрооден канал,колку можел др.Трајковски санирал.По 8 месеци природно забременив ете со такви канали .Верувај и ќе бидеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mina ina)
Непосредна врска до пораките: 490
   RE: Лапараскопија
18.11.2015 11:30:40   
mina ina
jas veke 3 den od operacija se custvuvam dobro.mene koga me pravea mi bese 16 den od cikusot i piev mikrogenon od 2 den na ciklusot.po operacijata nemav nikakvo krvaranje.no deneska kako da mi dojde menstruacija.dali nekoj ima vakvo iskustvo po operacija od laparoskopija ? jas mislam deka e mozno da mi doslo bidejki prekinav so mikrogenonot.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 491
   RE: Лапараскопија
20.11.2015 10:38:48   
Klara31
scared RR, ti pisav vo inbox.
Izvini ne sum videla deka si pisala, ne mi stignala notifikacija za nova poraka.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 492
   RE: Лапараскопија
21.1.2016 7:22:02   
Sandra36
Devojki, dali Dimitrov vo Remedika vi stava urinaren kateter za vreme na operacija ili posle toa? Treba da pravam operacija i sakam da go izbegnam kateterot, strav mi e za besikata. Znam deka ne mora kateter zosto prvata operacija na klinika mislam bese bez kateter - koga se razbudiv nemav i mi dadoa guska za da mockam.

(Одговор на членот Klara31)
Непосредна врска до пораките: 493
   RE: Лапараскопија
27.1.2016 18:29:17   
Palce
Zdravo na site...Dali mozebi nekoja od vas imala laparaskopska operacija na GAK kaj dr.Tofoski? Mi treba mislenje za nego. Mi go kazaa kako najdobar no seuste sobiram mislenja i iskustva. Inaku sum pacient na dr.Lazarevski od Sistina no kaj niv ovaa intervencija e mnogu skapa,pa se odluciv za klinika. Treba da mi vadat jajnik..Ve molam dokolku nekoja ima iskustvo so ovoj dr pisete mi. Vi Blagodaram

(Одговор на членот Sandra36)
Непосредна врска до пораките: 494
   RE: Лапараскопија
28.1.2016 11:43:46   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko
...лапароскопијата е постапка која се користи во испитување на причини за неплодност и интервенции за отстранување на пречки при неплодност (пример отстранување различни работи, интервенции на канали, јајници и слично). Значи сите од Одделот за Ендокринологија и Брачна Неплодност се занимаваат со сите испитувања, вклучително и лапароскопија. Значи да Трајковски, Тофоски, Трајанова прават лапароскопии и хистероскопии, не знам за другите од одделот за овие тројца сум сигурна.


Place, еве еден стар пост, обично кај овие три доктори одат од РР на оваа интервенција. Најголем дел се задоволни од нив. Јас не можев да најдам ништо за лапараскопија кај Тофовски наназад по овие страници, така што не знам што да ти напишам, а за Трајковски и Трајанова имаме позитивни искуства досега.


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 28.1.2016 11:44:57 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 495
   RE: Лапараскопија
2.3.2016 18:45:42   
pcelka3
Zdravo rr jas pravev histeroskopija kaj tofoski mozam da kazam samo pofalni zborovi za dr ima premnogu pacientki i si ja znae rabotaata so mene imase zeni vo istiot den za laparoskopija prateni od dr xagi lega neznam tocno vo koja klinika raboti privatno mislam na lugeto toj im go preporacal kako dobar dr od klinika taka da za tie sto ke odat so sigurnost vi kazuvam da ne bidat zagrizeni .

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 496
   RE: Лапараскопија
2.3.2016 19:05:20   
pcelka3
vcera bev na kontrola posle spontaniot vo 22 nedela dr me vide na 4d exo rece deka dobra e matkata imav septum no napraviv histeroskopija vo 2014 noemvri mesec na gak kaj dr tofoski i sega mi preporacuva nekoi 2 3 meseci odmor i ako vo toj period ne ostanam na priroden pat da odime so zamrznati embrioni imame zamrznato 3 i uste nesto ne pisav deka mi otkri lutealna cista od 36mm *39 mm mi rece ne bilo nisto strasno so menstruacijata ke mi se iscistela esega nesto vie da pisete od vase iskustvo.

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 497
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
20.9.2017 19:36:34   
suzeto
Po dolgo vreme evo me pak... Devojki mislenje... Tofovski... Badzakov sistina 96 iljadi...remedika dimitrov52 iljadi...tase 80 iljadi.... Endometrioza moram da se resam za laparaskopija eden jajnik da se vadi...kaj kogo da odam za sistina e premnogu skapo isto i kaj tase.... Dimitrov ili klinika

(Одговор на членот anamarijaa)
Непосредна врска до пораките: 498
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
20.9.2017 19:46:02   
suzeto
Citav ima dosta zadovolni od tofovski

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 499
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
20.9.2017 23:06:46   
kapina
Jas bi ti preporacala da odes kaj dr trajanova na klinika jas sum prezadovolna od nea

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 500
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 19 [20] 21   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 [20] 21   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?