Топка за перење алишта (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Совети за домаќинки



Порака


mami2 -> Топка за перење алишта (8.10.2010 11:19:47)

Користи ли некој од топките за перење алишта, или знаете некого што ги употребува? Перење без детергент? На Топ Шоп се 50 евра две топки за по 1000 перења, што е многу поефтино од купување прашак, ама...???




majka 79 -> RE: Топка за перење алишта (8.10.2010 15:10:40)

mene mi se somnitelni, neka kaze nekoj sto gi probal




nutelizza -> RE: Топка за перење алишта (9.10.2010 0:46:25)

Пред некој ден решив да се јавам и да ги порачам па ако не се добри ке си ги перам шарените алишта со нив арно ама после 5 мин фалење колку биле добри и убаво мирисале ми кажаа дека биле на ред на чекање со 3 недели. И се откажав.

Инаку овие топки коштаат само $11 во Америка 




mama26 -> RE: Топка за перење алишта (9.10.2010 0:50:39)

sum upotrbuvala i ne se podobri od prasok.se izvinuvam vaka za iskreniot odgovor,ama jas ne bev zadovolna od niv..




suzeto -> RE: Топка за перење алишта (1.1.2011 17:49:21)

fala mama 26 za iskreniot odgovor ne treba da se izvinuvas,[sm=smiley1.gif]neli ovde treba da bideme iskreni




Dambo80 -> RE: Топка за перење алишта (27.1.2013 10:45:00)

Jas isto taka sakav da kupam,mi zvucese primamlivo...Od zena koja ja isprobala dobiv odgovor deka prasok si e prasok.Toa bese dovolna informacija da se otkazam od idejata.[sm=smiley1.gif]




miana -> RE: Топка за перење алишта (27.1.2013 14:41:55)

Мене една девојка што работи во топ шоп ми кажа дека е гола вода топкава да не си фрлам пари..
И ми рече дека најдобри се делимано садовите и патиките оние макс како и да се викаа и другото се било мачја каша...




Stefanija Stefi -> RE: Топка за перење алишта (12.1.2014 23:00:13)

Еве јас ја имам сината топка, а истата ја имаат и мајка ми и свекрва ми и неколкумина пријатели. Супер е кога ќе се земе предвид колку е скап прашакот... Ставам топка и омекнувач зашто иако е со мирис мојата топка, тоа е слаб мисрис и јас задолжително ставам омекнувач, и си перам... Е сега ептен ако мислам дека некои алишта се многу валкани, ставам и маааалку прашак- значи за три месеци потрошив само 1кг прашак... Се исплаќа!
Мајка ми само на белите алишта става прашок за претперење- оти се сек=пак бели и треба повеќе да се вријат а црните -реално ги фрламе по едно до две носења- па тие не се токлу валкани за да трошиме цела кадичка прашак, нели???
- посебно се задоволни едни пријатели од зелената топка- без мирис, ради детето, по еден куп тестови за алергија и инфекции, во Плодност му рекоа дека не трпи хемикалии- па сега со топката е се во ред, а една пријателка има проблеми со кожата па и таа е презедоволна!
-Ова е сепак мое искуство... секој за себе си знае...




Dilina -> RE: Топка за перење алишта (30.5.2014 21:07:17)

Добра е плавата од топ шоп, и јас ја користев за невалкани алишта, ама со старата машина не ми переше добро и ја заборавив,,, сега да пробам со новата, како што переше со старата и разликата сега шо ја гледам сигурно ќе бите ок..




Страница: [1]