RE: Новости на РР (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> За порталот



Порака


Ring -> RE: Новости на РР (9.3.2013 23:07:53)

Vo Moja Ringeraja ima da si izbesers status...e sega....kade se pokazuva toj status, kade se gleda , dali mozam da go vidam na drugite korisnici i potocno kade ?
do sega ne sum primetila kaj nikoj ...ili ne znam kaj da gledam i baram
Eve, bas si go azurirav , ama ne mozam da vidam kaj mi go pokazuva ???




Палешка РР -> RE: Новости на РР (7.6.2013 18:45:53)

Сега имаме и копче лајк во секоја тема најгоре [sm=bravo.gif]
Има се да излајкувам од понеделник [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=jezicek.gif]




Martins mom -> RE: Новости на РР (7.6.2013 18:49:11)

охохоо...да имаше и лајк на коментар...[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Felly RR -> RE: Новости на РР (24.9.2013 20:44:36)

Нашите рингерајчиња растат, па од форум БЕБЕ, се префрламе на ДЕТЕ, а туку го имаме и новиот подфорум Тинејџери. Со среќа нека е новиот подфорум, и да го полниме само со весели теми.
Исто така, досегашниот подфорумот Книга и филм е преименуван во Уметност.
Убаво е кога имаме новини на форумот!!![sm=smiley27.gif]




Bethany -> RE: Новости на РР (31.12.2013 15:27:59)

Една новина на РР [sm=bravo.gif]
Имаме нови смајлиња [sm=zz_dance.gif]

[sm=zz_bounce.gif][sm=zz_biggrin.png][sm=zz_skip.gif][sm=zz_bounce.gif]

[sm=zz_showoff.gif][sm=zz_running.gif][sm=zz_wub.gif][sm=zz_spin.gif][sm=zz_playfull.gif][sm=zz_oops.png][sm=zz_giggle.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_mstickle.gif][sm=zz_furious.gif][sm=zz_bomb.png][sm=zz_cold.gif][sm=zz_big_green.png][sm=zz_running.gif][sm=zz_timebomb.gif][sm=zz_tongue.png][sm=zz_spin.gif] итн...




Палешка РР -> RE: Новости на РР (31.12.2013 15:37:34)

Jeeeeeeejjjjjj, таман за Новата Година ни стигнаа

Прво ќе играме [sm=zz_dance.gif], па ќе скокаме [sm=zz_bounce.gif], па после ќе си честитаме [sm=zz_inlove.gif] па ќе легниме во 5 а детето станало во 6 [sm=zz_help.gif], па ќе бидеме нервозни заради тоа [sm=zz_cold.gif], па ќе си ја траскаме главата - кој ме тераше да пијам и да не спијам [sm=zz_banghead.gif], па кој ме тераше толку да јадам [sm=zz_banghead.gif], ох овие празници...морам малку да вежбам [sm=zz_skip.gif], па дошло време за на работа[sm=zz_timebomb.gif] и такааааа [sm=zz_wub.gif]




Goddess* -> RE: Новости на РР (31.12.2013 16:22:18)

Konechno[sm=zz_wavespin.gif] ne sekogash chovek moze da se iskaze so zborovi[sm=zmeden2.gif]




vezilka RR -> RE: Новости на РР (31.12.2013 16:33:09)

[sm=zz_ninja.png] Одлични се, дурини нинџата на Никола го има бе. Не, судено ми е мене со ова нинџиве.




Мамичка85 -> RE: Новости на РР (31.12.2013 16:44:44)

So ubavo so [sm=zz_dance.gif] ke si ja cekame Lina [sm=zz_wub.gif] ako saka da izleze [sm=jezicek.gif]




Melanija RR -> RE: Новости на РР (31.12.2013 17:30:49)

Обожавам смајлиња [sm=zz_showoff.gif][sm=zz_dance.gif]




elenak -> RE: Новости на РР (1.1.2014 14:51:39)

Суперрр! Ни требаа нови смајлиња.[sm=zz_bounce.gif]




Мамичка85 -> RE: Новости на РР (1.1.2014 16:53:31)

So ubavi se novive smajlinja da ti e merak non stop da pisuvas [sm=zz_wub.gif][sm=zz_inlove.gif][sm=zz_showoff.gif][sm=zz_dance.gif]




Felly RR -> RE: Новости на РР (3.10.2014 18:19:19)

Доколку отворивте денес на мејлот кој ви е регистриран на Рингераја, сигурно забележавте дека имате известувања за нови пораки на темите на кои сте коментирале. Доколку не сакате да добивате известувања на мејл може да го направите следново подесување во МОЈА РИНГЕРАЈА - > Поставувања - > Форуми - > и најдолу штиклирате на
Не сакам да примам известувања за нови објави на форумот
и потоа одете на зачувај промени

Доколку не сакате да добивате известувања само за одредена тема - тогаш селектирајте Престани со следење над темата. Но нареден пат кога ќе пишете во истата тема, повторно ќе ви стигне известување.




Dilina -> RE: Новости на РР (4.10.2014 0:09:51)

Jупиии мене ова ептен ми врши работа, зошто меиловите ми стигаат одма на тел и одма си ги читам одговорите за нешто што ми е итно, додека дојам додека чистам итн итн... многу ми е од корист !!! Браво Рингераја! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Новости на РР (7.10.2014 8:58:41)

Gledam bas sarena stranava na RR,bas vesela,ubava mi se dopagja[sm=bravo.gif]




Felly RR -> RE: Новости на РР (7.10.2014 12:05:14)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Gledam bas sarena stranava na RR,bas vesela,ubava mi se dopagja[sm=bravo.gif]

Дааааааааа [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] Тоа е за детската недела!!!




Carrie RR -> RE: Новости на РР (7.10.2014 20:02:06)

Јеееееее баш се радувам дека ви се допаѓа шаренилото оваа недела [sm=smiley36.gif] [sm=sloncek.gif] Ќе има и други новини на нашата РР [sm=smiley36.gif]




miana -> RE: Новости на РР (8.10.2014 15:19:34)

Женски дај бе кажете зошто ми стои штиклирано ова - известиме по пат на е- пошта кога некој ке одговори? И треба да го отштиклирувам на секое пишување, а не сакам д ми стигнуваат мејови кога некој ке пише на темата[sm=zmeden.gif]




Melanija RR -> RE: Новости на РР (8.10.2014 19:13:37)

miana тука горе Фели пиша

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Доколку отворивте денес на мејлот кој ви е регистриран на Рингераја, сигурно забележавте дека имате известувања за нови пораки на темите на кои сте коментирале. Доколку не сакате да добивате известувања на мејл може да го направите следново подесување во МОЈА РИНГЕРАЈА - > Поставувања - > Форуми - > и најдолу штиклирате на
Не сакам да примам известувања за нови објави на форумот
и потоа одете на зачувај промени

Доколку не сакате да добивате известувања само за одредена тема - тогаш селектирајте Престани со следење над темата. Но нареден пат кога ќе пишете во истата тема, повторно ќе ви стигне известување.




Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]